פנס ראש הטוב ביותר לטיול לילי, לקמפינג, לריצה או לילדים

בין אם אתם יוצאים לקמפינג עם המשפחה, לטיול תרמילאים, למילואים או לריצה לפני הזריחה, פנס ראש יכול להיות הכרחי עבורכם. סקרנו, בדקנו ובחרנו את פנס הראש הטוב ביותר.
פנס ראש הטוב ביותר

חיפשנו ובחרנו את פנס הראש הטוב ביותר. קיים מגוון רחב של פנסי ראש בשוק, רבים מהם טובים ומומלצים. עם כל הנתונים הטכניים, זהו אתגר להחליט מהו פנס הראש הטוב ביותר ובאיזה פנס ראש נכון להצטייד כך שיתאים לפעילות שמבצעים.

אם אלה טיולי שטח ליליים, קמפינג, ריצה לפני הזריחה או אפילו חקר מערות. סקרנו, חקרנו, בדקנו והשווינו פנסי ראש מומלצים כדי ליצור רשימה של פנסי הראש הטובים ביותר ולבחור את פנס הראש המנצח.

כדי ליצור רשימה של פנסי ראש מומלצים ולבחור מהם את פנס הראש הטוב ביותר, ביצענו חקר שוק, סקרנו, בדקנו והשווינו פנסי ראש טובים שונים.

בתוך כך, קראנו סקירות והמלצות בבלוגים בלתי תלויים בתחום ציוד טיולים ושטח כמו: Cleverhiker ,Wirecutter, Switch back travel , Gear lab ועוד רבים. השתתפנו בוויכוחים על פנסי ראש מומלצים בסאב על פנסים ברדיט ופורומים אחרים שעוסקים בציוד שטח. 

בנוסף, ניתחנו חוות דעת קונים באמזון ואתרים לציוד טיולים, ובררנו את האמינות והמשכנעות בהן. לבסוף, בדקנו, השווינו פנסי ראש, והתעניינו אצל מטיילים מנוסים, אנשי שטח ומילואימניקים לגבי פנס הראש שלהם.

הבחירה שלנו כפנס הראש הטוב ביותר היא Petzl Actic Core. בחרנו גם את פנס הראש המשתלם ביותר (שהוא גם השני הטוב ביותר שבדקנו), Black Diamond Spot 350. בנוסף, לשתי הבחירות הראשונות שלנו, בחרנו גם את פנס הראש הטוב ביותר בתקציב מוגבל, פנס הראש הטוב ביותר לריצה, פנס הראש הטוב ביותר לילדים ועוד.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

מה בדקנו בבחירת פנס הראש הטוב ביותר

בבחינת וסקירת פנסי הראש לבחירת פנס הראש הטוב ביותר, בחנו ובדקנו את המאפיינים הבאים:

עוצמת הארה (Lumens): 
Lumens או בהירות הוא מדד לכמות האור שהפנס מפיץ. פנס ראש עם Lumens גבוה מספק אור בהיר יותר. Lumens הכי גבוה שאפשר אינו חזות הכל בבחירת פנס ראש, ולא בהכרח מעיד על איכות האור. בנוסף,  Lumens גבוה יזלול את הסוללה, ומחיר פנס ראש עם Lumens גבוה יותר.

בשורה התחתונה, 150 Lumens הוא רמת הבסיס ואל תרדו ממנה. 300 Lumens יספיקו לרוב הפעילויות שידרשו תאורה כמו קמפינג, טיול לילי, החלפת פנצ׳ר, ביצוע פרויקטים קטנים בבית וכדומה.

 אגב, אם אחת המטרות היא לקרוא ספר באוהל תעדיפו להאיר עם Lumens נמוך, וחפשו פנס בו ניתן להנמיך את עצמת ההארה.

טווח הארה ופיזור האור:
Lumens גבוה יאפשר טווח הארה רחוק יותר, ויאיר יותר מהשביל לפניכם. בפנסי ראש איכותיים תמצאו סוגים שונים של אלומת אור. בקמפינג תעדיפו להאיר באור מפוזר ושוטף שיאיר את האזור כולו. בטיולים וביצוע פעולות שדורשות תאורה תעדיפו אלומה ממוקדת. בחנו את סוגי האלומות בכל פנס ראש ואת איכות האור.

זמן סוללה: 
חיפשנו פנסי ראש שהציעו לפחות 6 שעות עבודה (זמן טיול לילי סביר), ופסלנו מי שלא עמדו בזמן זה. פנסי ראש מסוימים מצוידים עם סוללה נטענת הנקייה יותר לסביבה, ואילו פנסים אחרים עובדים על סוללות AAA. 

סוג הנורה:
בכל פנסי הראש שבדקנו ווידאנו שיש נורות LED בה הבהירות גבוהה יותר. לפנסי ראש רבים יש גם הגדרות אור אדום וכחול. אור כחול יסייע בערפל או קריאת מפות בלילה. אור אדום מועיל לראות בחושך דברים הקרובים אליך, מבלי לסנוור אותך והסובבים אותך ולהרוס את ראיית הלילה שלכם. בדקנו גם אם קיים מצב הבהוב (Strobe), לאיתות בשעת חירום.

משקל:  
המשקל של פנס הראש היווה עבורנו שיקול בבחירת פנס הראש הטוב ביותר. פנס ראש משקל נמוך יותר יהיה נוח על הראש וקל לאריזה בתיק.

מחיר:
פנס ראש איכותי יעלה יותר, אך יהיה יעיל יותר ויחזיק מעמד זמן רב יותר.

שיקולים נוספים שלקחנו בחשבון בבחירת פנס הראש הטוב ביותר הם:  נוחות על הראש, איכות הרצועה ויכולת הכיוון והתאמה שלה על הראש, טווח הטיה אפשרי של הפנס ועמידות במים.

השיקולים לבחירת פנס הראש הטוב ביותר
בפנסים איכותיים עצמת הארה גבוהה ואלומה ממוקדת תאיר את השביל שלפניכם כ-100 מטרים / Photo by Tim Foster on Unsplash

פנס הראש הטוב ביותר: Petzl Actik CORE

פנס הראש הטוב ביותר: PETZL ACTIK CORE

712.59  במלאי
Amazon.com
as of 10 ביוני 2024 18:43

Petzl היא חברה אמינה שהפכה לשם נרדף לפנסי ראש. ה- Petzl Arctik Core הוא פנס הראש הטוב ביותר שבדקנו והוא יחזיק לכם שנים. עם סוללה שתחזיק לכם ימים רבים, הוא אידיאלי לטיולים ארוכים ושהות בשטח.

הפנס של Petzl בעל עוצמת ההארה החזקה ביותר ואלומת האור שמגיעה הכי רחוק מבין הפנסים שסקרנו. הפנס המרשים הזה גם קל משקל, קל לשימוש, ומאוד נוח על הראש. הפנס האחד שלכם צריך להיות Actik Core של Petzl.

קצת נתונים טכניים:

 • עוצמת הארה של 450 Lumens באיכות אור גבוהה עם אלומת אור למרחק 100-120 מטרים. זהו פנס הראש החזק ביותר מבין הפנסים שסקרנו.
 • משקל 78 גרם (ללא סוללה). פנס הראש הקל ביותר מבין אלו שסקרנו.
 • סוללה נטענת בעלת חיי סוללה ארוכים. הפנס יחזיק 16 שעות בעוצמת הארה הגבוהה ביותר (יותר מהזמן המוצהר על ידי Petzl). זמן טעינה מסוללה ריקה למלאה יהיה כשעתיים. בנוסף לסוללה הנטענת, ניתן להשתמש בסוללות AAA לגיבוי.
 • שתי אפשרויות לפיזור האור: אור שוטף ואור ממוקד.
 • שלוש אפשרויות עוצמת הארה: נמוך (6 Lumens), בינוני (100 Lumens) וגבוה (450 Lumens).
 • קיים אור אדום ואפשרות הבהוב.
 • דירוג IPX4 עמיד בפני אבק והתזות מים.
פנס הראש הטוב ביותר: Petzl Actik Core
פנס הראש הטוב ביותר: Petzl Actik Core / צילום: אתר Petzl

Petzl Actik Core קל לשימוש. יש לו רק כפתור אחד ושלוש אפשרויות בהירות: נמוך (6 Lumens), בינוני (100 Lumens) וגבוה (450 Lumens). כשמחזיקים את הכפתור לחוץ מספר שניות, הצבע הופך לאדום; כאשר לוחצים פעמיים, ניגשים להגדרת הבהוב (Strobe).

הפנס קל מאוד, שוקל פחות מ-80 גרם, כך שככל הנראה תשכחו שהוא נמצא לכם על הראש.

כפתור אחד לתפעול פנס הראש Actik Core
קל לתפעול באמצעות כפתור אחד בפנס הראש Actik Core / צילום: אתר Petzl

לפנס סוללה נטענת שמחזיקה זמן רב. אתר Wirecutter ביצע מבחן לסוללה, בו הדליק את הפנס בעוצמה הגבוהה ביותר עד שנכבה. הפנס החזיק 16 שעות עבודה רצופות. חיי הסוללה גבוהים משמעותית מהזמן המוצהר על ידי החברה. בפועל, תדרשו לטעון את הפנס פעם אחת במשך שבועות של שימוש או טיול.

הפנס אמנם עם סוללה נטענת, אך ניתן גם להפעילו גם באמצעות שלוש סוללות AAA כגיבוי. פנס היברידי כפי שPetzl מכנים זאת. הפנס יאיר באותה מידה כמו שהיה טעון באמצעות USB.

ה- Actik Core נטען במהירות באמצעות USB. אף על פי שPetzl אומרת שנדרש זמן טעינה של שלוש שעות, הדגם הזה נטען מריק למלא תוך שעתיים – מהיר יותר ממתחריו.

הקונספט ההיברדי של Petzl בפנס הראש מאפשר להשתמש גם ב3 סוללות AAA כגיבוי במקום הסוללה הנטענת שבאה עם הפנס
הקונספט ההיברדי של Petzl בפנס הראש מאפשר להשתמש גם ב3 סוללות AAA כגיבוי במקום הסוללה הנטענת שבאה עם הפנס, וזהו יתרון משמעותי / צילום: אתר Petzl

הActik Core יקר יותר מהActik הסטנדרטי, אך הוא שוקל פחות ומפיק עוצמת הארה גבוהה יותר ב- 100 Lumens. בשני הדגמים ניתן להשתמש בסוללות AAA או בסוללת הCore הנטענת, אך דגם הActik Core כולל את הסוללה הנטענת.

בפנס הראש הזה תמצאו אביזרי הרכבה כלולים שמאפשרים לחבר אותו לקסדה או לאופניים. פנס הראש בעל דירוג IPX4, מה שאומר שהוא עמיד בפני אבק ועמיד בפני התזות מים אך לא יוכל להיות שקוע במים לפרקי זמן ארוכים.

הPetzl Actik Core הוא פנס ראש מרשים ביותר בתכונותיו, אמין ועמיד. הוא פנס הראש הטוב ביותר שתוכלו לבחור להצטייד בו.

פנס הראש המשתלם ביותר: Black Diamond Spot 350

פנס הראש המשתלם ביותר: Black Diamond Spot 350

158.35  במלאי
3 new from ₪158.35
משלוח חינם
Amazon.com
as of 10 ביוני 2024 18:43

פנס הראש Spot 350 של Black Diamond הוא פנס הראש המשתלם ביותר וגם השני הטוב ביותר שבדקנו. עולה פחות מהפנס בו בחרנו כטוב ביותר ועדיין מספק ביצועים מרשימים ביותר. זהו פנס ראש עמיד ועם האמינות של Black Diamond הוא יחזיק לכם שנים.

הספוט 350 הוא פנס הראש הטוב ביותר שתוכלו להצטייד בו בפחות מ-150 ש״ח (כולל משלוח). פנס ראש קל לשימוש, מאיר היטב, נוח, בעל חיי סוללה ארוכים וביצועים אמינים.

קצת נתונים טכניים:

 • עוצמת הארה 350 Lumens עם אלומת אור למרחק של 85-100 מטרים.
 • משקל 85 גרם (ללא סוללה).
 • חיי סוללה ארוכים של 12 שעות בעוצמת הארה מקסימלית.
 • 2 אלומות אור: אלומה לתאורה רחוקה למצבי פעילות כמו טיול לילי, ואלומת קרבה שמתאימה לקריאת ספר באוהל.
 • ניתן לכוון את עוצמת ההארה בין נמוך (6 Lumens) לגבוה (450 Lumens).
 • קיים אור אדום ואפשרות הבהוב.
 • דירוג IPX8 כך שהפנס ישרוד במים בעומק מטר למשך 30 דקות.
פנס ראש Black Diamond Spot 350 פנס הראש המשתלם ביותר
פנס ראש Black Diamond Spot 350 הוא המשתלם ביותר ופנס מרשים בפני עצמו כך שהגיע למקום השני כפנס הראש הטוב ביותר / צילום: אתר Black Diamond

פנס הראש ספוט 350 מאיר באור איכותי באמצעות 3 עדשות שמפיצות אלומות אור שונות, שכל אחת מספקת צרכי תאורה אחרים. תאורה המאירה למרחק שמתאימה למצבים בהם אתם בפעילות כמו טיול לילי, בו היא תאיר את השביל קדימה. תאורת קרבה, מפיצה קרן אור רחבה לתאורה היקפית, מתאימה למצבים בהם מסתובבים בקמפינג או קוראים ספר באוהל. בנוסף, ישנה תאורת לד אדומה למקרים בהם אתם לא רוצים להרוס את ראיית הלילה שלכם ושל הסובבים אתכם.

Black Diamond Spot 350 הוא בעל 3 עדשות שכל אחת מספקת צרכי תאורה אחרים
Black Diamond Spot 350 הוא בעל 3 עדשות שכל אחת מספקת צרכי תאורה אחרים / צילום: אתר Black Diamond

בסך הכל הספוט 350 אינטואיטיבי לשימוש כשמחזיקים אותו ביד, אך עדיין נדרשת עקומת למידה מסוימת. פנס הראש של Black Diamond מעט מסובך יותר לתפעול מהActik Core של Petzl.

לתפעול הפנס, תמצאו בראשו לחצן מלבני גדול ולצדו לחצן עגול קטן. כשלוחצים רצוף על הלחצן הגדול (בכל מצב תאורה), עצמת ההארה משתנה בין 350 Lumens בעצמה הגבוהה ועד 6 Lumens בעצמת הארה נמוכה. לחיצה כפולה על הכפתור הגדול יכניס למצב הבהוב (Strobe), והוא יהבהב בכל מצב תאורה בו אתם נמצאים. כדי להחליף בין מצבי התאורה השונים לוחצים על הלחצן הקטן.

הקשה אחת על כפתור נגיעה בצד (PowerTap button) תחזיר תמיד את הפנס לעצמת הארה הגבוהה ביותר או תעמעם אותו בהקשה נוספת. בנוסף, הפנס זוכר את עצמת ההארה האחרונה שהייתם בה. כדי לחזור אליה עליכם להדליק אותו על ידי לחיצה אחת על הכפתור הגדול.

כפתור מלבני גדול וכפתור עגול קטן לצידו באמצעותם מתפעלים את פנס הראש ספוט 350
כפתור מלבני גדול וכפתור עגול קטן לצידו באמצעותם מתפעלים את פנס הראש ספוט 350 / צילום: אתר Black Diamond

מבחינת חיי סוללה, ספוט 350 של Black Diamond עובד על 3 סוללות AAA, ויחזיק 12 שעות בעוצמת הארה הגבוהה ביותר.

הפנס יאיר לאחר 12 שעות כמו שהאיר בשעה הראשונה (על פי בדיקת סוללה שביצע אתר Wirecutter). התוצאה הזו גבוהה משמעותית מזמן חיי הסוללה המוצהר על ידי Black Diamond – ארבע שעות בעוצמת הארה גבוהה ומאתיים שעות בעוצמת הארה נמוכה.

אם אתם מתכננים שהות ארוכה בשטח, קחו אתכם כמה סוללות AAA  להחלפה. בצד הפנס תמצאו 3 נורות חיווי המציגות את מצב הסוללה בפנס.

לפנס קיים מצב נעילה שמונע ממנו להידלק בטעות בתיק. זהו פנס הראש היחיד שסקרנו שיש בו מצב נעילה.

איכות האור של פנס הראש ספוט 350 מעט פחות טובה מזו שתקבלו עם Petzl Actik Core. בנוסף, אנו חושבים שהתפעול של הפנס מעט מורכב יותר. חסרונות אלה מתקזזים מעט עם מחיר נמוך יותר ותכונות כמו מצב נעילה שלא קיים בפנסים אחרים.

בסך הכל Black Diamond Spot 350 הוא פנס ראש מומלץ מאוד, אמין, בעל סט תכונות מרשים ביותר ובמחיר מצוין.

פנס ראש אמין בתקציב נמוך: Vitchelo V800

פנס ראש אמין בתקציב נמוך: Vitchelo V800

56.18  במלאי
2 new from ₪56.18
משלוח חינם
Amazon.com
as of 10 ביוני 2024 18:43

Vitchelo V800 הוא פנס ראש אפקטיבי במחיר נוח. אם אתם מוגבלים בתקציב או לא מעוניינים להשקיע הרבה כסף בפנס ראש תשקלו את הVitchelo 800. זהו פנס ראש אמין, קל לתפעול, עם רצועת ראש נוחה ובמחיר נמוך. הפנס פחות יתאים לפעילויות אקסטרים בחשכה בגלל עוצמת הארה חלשה יחסית.

קצת נתונים טכניים:

 • עוצמת הארה 168 Lumens עם אלומת אור למרחק של 70-90 מטרים.
 • משקל 85 גרם (ללא סוללה).
 • חיי סוללה של 4 שעות בעצמת הארה מקסימלית, נמוך מכל פנס אחר שסקרנו.
 • אלומת אור אחת ממוקדת (ללא אור שוטף ומפוזר כמו בשתי הבחירות הראשונות שלנו).
 • ניתן לכוון את עוצמת ההארה בין נמוך, בינוני וגבוה.
 • קיים אור אדום ואפשרות הבהוב.
 • דירוג IPX6 שמשמעותו שהפנס ישרוד גשם, אך לא מים עמוקים.
 
פנס ראש זול Vitchelo 800
פנס ראש אפקטיבי וזול Vitchelo 800 / צילום: אתר Vitchelo

פנס הראש 800 Vitchelo בעל עוצמת הארה חלשה מהבחירות הראשונות שלנו. הוא יתאים בעיקר לקריאת ספר באוהל, הסתובבויות בקמפינג, ביצוע מטלות בבית או טיול ערב עם הכלב. פנס זה פחות יתאים לפעילות אקסטרים בחשכה. לפנס אלומת אור אחת ממוקדת ואין לו אפשרות של אור שוטף ומפוזר כמו בשתי הבחירות הראשונות שלנו.

זהו פנס ראש קל לתפעול עם שני כפתורים נפרדים לאור לבן ואור אדום. לחיצות על הכפתור הימני ידלגו בין אור לבן גבוה, בינוני, נמוך, הבהוב וכיבוי. לחיצות על הכפתור השמאלי ידלגו בין אור אדום לאור אדום מהבהב.

הפנס עובד על 3 סוללות AAA. חיי הסוללות הן 4 שעות באור החזק ביותר. לאחר מכן הפנס יחלש, אך יעבוד עוד 7 שעות באור נמוך.

תכונות נוספות לזכות פנס הראש של Vitchelo הן משקלו הקל (85 גרם ללא סוללות), עמידות בפני גשם (לא מים עמוקים) ורצועת ראש רכה ונוחה שמתכווננת בקלות.

ביחס למחירו הVitchelo 800 זוהי בחירה מצוינת לפנס ראש למשימות שבשגרה.

פנס הראש הטוב ביותר לריצה: Black Diamond Sprinter 275

פנס הראש הטוב ביותר לריצה: Black Diamond Sprinter 275

417.18  במלאי
Amazon.com
as of 10 ביוני 2024 18:43

אם אתם רצים (או רוכבים) בלילה או רגע לפני הזריחה, מומלץ ובטוח להאיר את הדרך. בעת ריצה, פנס הראש הטוב ביותר יהיה פנס ראש עם תאורה קדמית ואחורית, שנשאר יציב על הראש ולא קופץ עם האינטנסיביות של הריצה והרקיעות בקרקע. Black Diamond Sprinter 275 יעניק לכם את זה.

קצת נתונים טכניים:

 • עוצמת הארה 275 Lumens.
 • משקל 116 גרם (ללא סוללה).
 • חיי סוללה של 13 שעות בעוצמת הארה מקסימלית.
 • אלומת אור אחת ממוקדת (ללא אור שוטף ומפוזר כמו בבחירות הראשונות שלנו).
 • ניתן לכוון עוצמת הארה בין רגיל ועמום.
 • קיים אור אדום (בפנס אחורי) ואפשרות הבהוב.
 • דירוג IPX4, עמיד בפני אבק והתזות מים.
פנס ראש לריצה הטוב ביותר Black Diamond Sprinter 250
פנס ראש לריצה הטוב ביותר Black Diamond ספרינטר 250. פנס קדמי ואחורי, יציב על הראש בעת ריצה / צילום: אתר Black Diamond

לספרינטר 275 רצועת ראש נוחה שמתכווננת בקלות (גם מעל כובע) ומחזיקה את הפנס יציב בעת ריצה. זה לא מושלם, הפנס מעט הדוק וישאיר סימנים על המצח אחרי הריצה, אך עם כל הקפיצות והרקיעות בקרקע, הפנס יישאר מאובטח על הראש.

לספרינטר יש אור לבן קדמי של 275 Lumens והוא יאיר היטב את שביל הריצה לפניכם. כמו כן, קיים פנס אחורי עם אור אדום לבטיחות.

לפנס הקדמי לחצן אחד, באמצעותו קל לנווט בין מצבי התאורה גם בעת ריצה. הלחצן ידלג אתכם בין מצבי התאורה הבאים: רגיל (לחיצה אחת), עמום (לחיצה ארוכה) והבהוב (שלוש לחיצות). הפנס האחורי מפיץ אור אדום וניתן להכניסו למצב הבהוב בלחיצה על כפתור שנמצא בראשו.

הפנס הקדמי מפיץ אלומת אור אחת בלבד – ממוקדת. לצערנו, לא קיים מצב של אור שוטף כמו בבחירות הראשונות שלנו.

פנס אחורי בספרינטר 250, לחיצה אחת תכניס למצב הבהוב
פנס אחורי בספרינטר 250, לחיצה אחת תכניס למצב הבהוב / צילום: אתר Black Diamond

לפנס ריצה של Black Diamond יש סוללה הנטענת באמצעות USB. חיי הסוללה ארוכים והוא יחזיק 13 שעות בעוצמת הארה הגבוהה ביותר. תוכלו להשתמש בו מספר ריצות לילה רבות בלי לטעון אותו. ניתן להשתמש בסוללות AAA כגיבוי והוא יפגין את אותם ביצועים.

אהבנו שניתן לכוון את פנס הראש כך שיאיר את השביל לפנינו בזווית המועדפת עלינו. בנוסף, הפנס עמיד מפני אבק והתזות מים אך לא ניתן לטבול אותו במים (דירוג IPX4).

הפנס שוקל כמעט 190 גרם (עם הסוללה), בעיקר בגלל הפנס הנוסף. על אף משקלו, הספרינטר 275 של Black Diamond הוא פנס הראש הטוב ביותר לריצה שתוכלו לבחור להצטייד בו. פנס ראש שלא קופץ וזז בעת האימון שישפר את רמת הבטיחות בעת ריצה בחושך.

פנס הראש הטוב ביותר לילדים: Black Diamond Wiz

פנס הראש הטוב ביותר לילדים: Black Diamond Wiz

112.92  במלאי
4 new from ₪112.92
משלוח חינם
Amazon.com
as of 10 ביוני 2024 18:43

ילדים ישמחו לפנס ראש צבעוני בקמפינג או באוהל שהם בנו בחצר. פנס הראש Black Diamond Wiz  הוא בחירה מצוינת ומגניבה לילדים, בעיקר בגלל האורות בצבעי הקשת שהוא מפיץ ומחיר סביר.

לפנס הראש וויז של Black Diamond יש רק 30 Lumens ואלומת האור מאירה רק בין 7-10 מטרים בלבד. אנו חושבים שזה מספיק למרבית פעילויות הילדים וגם בטוח יותר, לילדים שלא יודעים עדיין שעדיף לא לבהות ישירות באור.  גולת הכותרת של הפנס היא האורות הצבעוניים והמהנים שלו.

תפעול הפנס פשוט ומתאים לילדים: לחיצה אחת תדליק את הפנס במצב אור לבן (או תכבה אותו). שתי לחיצות יעבירו למצב אורות צבעוניים מתחלפים, כדי לעצור בצבע האור שרוצים יש ללחוץ פעם נוספת כשמגיעים לצבע שרוצים. שלוש לחיצות יכניסו למצב הבהוב. לחיצה רצופה תשנה את עוצמת התאורה (תעמעם את הפנס או תחזיר אותו לתאורה מקסימלית). 

פנס ראש לילדים עם אורות צבעוניים
פנס הראש הטוב ביותר לילדים עם אורות צבעוניים Black Diamond Wiz / צילום: מערכת נווד

הפנס עובד על 2 סוללות AAA (בשל תקני בטיחות ילדים נדרש מברג קטן להחליף אותן). הסוללות מחזיקות זמן סביר, כ-6 שעות. תכונה שימושית היא שהפנס נכבה אוטומטית כל שעתיים, למקרה שהילדים שכחו לכבות את הפנס.

פנס הראש לילדים של Black Diamond שוקל פחות מ70 גרם (ללא סוללות). בעל רצועת ראש אלסטית, מתכווננת בקלות. בנוסף, הפנס עמיד מפני אבק והתזות מים (דירוג IPVX4).

מרגישים שזהו פנס ראש שתוכנן היטב עבור ילדים. הוויז של Black Diamond הוא פנס ראש מומלץ לילדים. פנס לילדים שישמש ככלי אפקטיבי בשטח ומשחק לילדים בבית.

פנסי ראש מומלצים לפעילויות מיוחדות

שתי הבחירות הראשונות שלנו לפנס הראש הטוב ביותר יתאימו לרוב מוחלט של הפעילויות האתגריות והמשימות השגרתיות שדורשות תאורה. פנסי הראש Petzl Actik core ו-Black Diamond Spoot 350 יהיו עבור רוב האנשים הבחירה הנכונה ביותר.

עם זאת, יש פנסי ראש עם מאפיינים מיוחדים המיועדים לפעילויות מיוחדות. עבור מטיילים אתגריים או מטיילים מינימליסטיים שנדרשים לציוד אולטרה-לייט פותחו פנסי ראש במשקל נוצה. עבור טיולי מערות או פעילות לילה בשלג פותחו פנסי ראש עם Lumens גבוה באופן יוצא דופן. קיימים פנסי ראש נוספים שמשרתים מטרה ספציפית.

מצאנו לנכון לציין מספר פנסי ראש מצויניים שימלאו צרכי תאורה במגוון פעילויות יוצאות דופן.

פנס ראש עם לומנס גבוה לטיולי מערות
Ledlenser MH10, פנס ראש לטיולי מערות ותת קרקע שמספק 600 Lumens / צילום: אמזון

פנס ראש עם תאורה עוצמתית לטיולי מערות: Ledlenser MH10

אם אתם צריכים פנס ראש שייתן לכם תאורה חזקה (600 Lumens) ואלומת אור של 150 מטרים, Ledlenser MH10 הוא הפנס החזק ביותר שסקרנו. זהו פנס ראש שישמש היטב בטיולי מערות, פעילות לילית בשלג וכל פעילויות בחשכה בהן מרחק אלומת האור חשובה. הפנס בעל סוללה נטענת, לה זמן סוללה של 10 שעות, כשהפנס דולק בעוצמת הארה מקסימלית.

תצטיידו בפנס הראש הזה רק אם אתם זקוקים לו לצורך ספציפי, שכן הוא כבד (362 גרם), מגושם ויקר. הפנס אינו מתאים לטיולים טיפוסיים ויכול להכביד עליכם.

פנס ראש רב שימושי: Princeton Tec Snap

אם אתם מינימליסטים ובעניין של פנס אחד שעושה הכל תשקלו את Princeton Tec. זהו פנס רב שימושי שיוכל לשמש עבורכם כפנס ראש, פנס רגיל ואפילו כפנס לאופניים על הכידון. לפנס יש גם מגנט בקצה כך שתוכלו למגנט למשטח מתכתכדי להאיר בלי לאחוז בפנס. הפנס בעל 300 Lumens עם אלומה למרחק 50 מטרים. חיי הסוללה של הפנס הן 10 שעות בעוצמת הארה מקסימלית.

פנס ראש רב שימושי שיכול לשמש גם כפנס רגיל
פנס ראש רב שימושי שיכול לשמש גם כפנס רגיל או פנס אופניים Princeton Tec / צילום: אמזון

פנס ראש לטיולי אולטרה-לייט: Biolite Headlamp 200

אם אתם מחפשים פנס ראש קל ומינימליסטי שלא תזכרו שהוא על הראש, תשקלו את הBiolite Headlamp 200. זהו פנס אולטרה-לייט נטען ונוח שאינו זז או מחליק על הראש בעת פעילות אינטנסיבית. פנס זה אף מוגדר כפנס  ראש לריצה (לטעמנו פחות טוב לריצה מהספרינטר 275). עצמת ההארה של הפנס היא 200 Lumens וזמן הסוללה בהארה מקסימלית שלו קצר יחסית – 3 שעות.

פנס ראש לתאורת חירום (קל ומינימליסטי): Black Diamond Flare

אמנם רק 40 Lumens, אך פנס הראש Black Diamond Flare שוקל רק 27 גרם! זהו פנס מינימליסטי שתוכלו לזרוק בתיק מבלי שיתפוס מקום ומבלי שתרגישו אותו. ישמש אתכם למשימות שבשגרה ופחות לפעילויות אתגריות בשטח כשחשוך מאוד. מומלץ להחזיק בבית או כפנס נוסף בטיול כגיבוי או לתאורה בסיסית.

פנס ראש אולטרה לייט Black Diamond Flare Headlamp
פנס ראש אולטרה לייט 27 גרם בלבד, Black Diamond Flare / צילום: אתר Black Diamond

פנס ראש לילדים שאוהבים דינוזאורים: DynoBryte

כבונוס לילדים שאוהבים דינוזאורים הכנסנו את הפנס לרשימת פנסי הראש המומלצים שלנו. פנס ראש לילדים עמיד ואיכותי (עם אלפי ביקורות חיוביות באמזון). מתאים לפעילויות בסיסיות בחוץ ולמשחק בבית. הדלקת פנס הראש באמצעות לחיצה על הלסת שמגינה על הפנס מפני שבר ומפיקה שאגות.

פנס ראש לילדים שאוהבים דינוזאורים
פנס ראש לילדים שאוהבים דינוזאורים. אלפי ביקורות חיוביות באמזון / צילום: אמזון

שורה תחתונה על פנסי הראש הטובים ביותר

קיים מבחר רחב של פנסי ראש בשוק. למטיילים ואנשי שטח אנו ממליצים ללכת עם החברות האמינות והמובילות, Petzl או Black Diamond. הדגמים המובילים של שתי חברות אלה  תפסו את ראש רשימת המומלצים שלנו על פנס הראש הטוב ביותר.

פנס הראש הטוב ביותר שתוכלו להצטייד בו הוא Petzl Actik core, פנס הראש המשתלם ביותר (והשני הטוב שבדקנו) הוא Black Diamond Spoot 350. אם אתם מוגבלים בתקציב תבדקו את Vitchelo V800. פנס הראש הטוב ביותר לריצה הוא Black Diamond Sprinter 275. פנס הראש הטוב ביותר לילדים הוא Black Diamond Wiz.

עוד טכנולוגיה וציוד...