רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר למבוגרים ולילדים

צחצוח שיניים באמצעות מברשת שיניים חשמלית מומלץ על ידי רופאי השיניים. מברשת שיניים חשמלית מאפשרת לצחצח ביעילות רבה יותר ודורשת פחות מאמץ. בדקנו ובחרנו את מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר למבוגרים ולילדים.
מברשת שיניים חשמלית מומלצת. אלו מברשות השיניים החשמליות הטובות ביותר

צחצוח שיניים הוא הבסיס לשמירה על היגיינת הפה. מברשות שיניים חשמליות וידניות הוכחו כיעילות, אולם למברשת שיניים חשמלית יש יתרונות רבים ולרוב תאפשר צחצוח טוב יותר בפחות מאמץ. על פי רופאי השיניים צחצוח במברשת שיניים חשמלית יעיל יותר במניעת עששת, הסרת רבדי פלאק וצמצום מחלות חניכיים. מברשת שיניים חשמלית היא מהמוצרים שמשתלם מאוד לרכוש אונליין ותמצאו שהמחירים ברשתות הפארם בארץ יקרים בעשרות אחוזים ממחיר מברשות שיניים חשמלית באמזון ואתרים דומים.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

האם מברשת שיניים חשמלית טובה יותר ממברשת רגילה?

כן. רופאי השיניים ממליצים על מברשת שיניים חשמלית יותר מאשר מברשת רגילה מכיוון שהיא מצליחה לעשות יותר בפחות מאמץ. מברשת שיניים חשמלית מסתובבת מהר יותר על השיניים, מנקה ברמה גבוהה שטח גדול יותר ועושה זאת באופן אחיד ומדויק בהרבה פחות מאמץ של המצחצח. מברשת שיניים חשמלית מצמצמת גם את האפשרות לצחצוח חזק מידי האופייני לצחצוח במברשת שיניים רגילה. צחצוח חזק אינו יעיל וגורם נזק לחניכיים. על פי מחקרים מברשת שיניים חשמלית יעילה יותר בהסרת פלאק וצמצום מחלות חניכיים

מלבד העובדה שמברשת שיניים חשמלית יקרה יותר, בכל יתר הפרמטרים היא טובה ומנקה באופן יעיל יותר ממברשת שיניים רגילה. יתרון נוסף במברשת שיניים חשמלית הוא בצמצום פסולת סביבתית מכיוון שנדרש להחליף רק את ראש המברשת כאשר הוא נשחק ולא את כל המברשת.

מברשת שיניים חשמלית מומלצת
מברשת שיניים חשמלית מצחצחת יעיל יותר בפחות מאמץ ממברשת שיניים רגילה / Photo by Henrik Lagercrantz on Unsplash

איך בחרנו את מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר?

כדי לבחור את מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר נדרשנו להגדיר מהי מברשת שיניים החשמלית טובה ועל פי אילו פרמטרים נמדוד את טיבה. לאחר קריאה, מחקר והתייעצות עם שני רופאי שיניים מצוינים קבענו את התכונות החשובות בעינינו בבחירת מברשת שיניים חשמלית:

  1. ראש מברשת בעל סיבים רכים לצחצוח עדין ושמירה על החניכיים ושכבת האמייל של השן.
  2. טיימר של שתי דקות, זמן הצחצוח המומלץ, אשר מתריע כל חצי דקה כדי שתדעו לדלג עם מברשת השיניים לאזור אחר בפה.
  3. תפעול פשוט.
  4. מחיר סביר עם אפשרות להחלפה קלה וזולה של ראש המברשת כאשר הוא נשחק.

אחרי שקבענו את הפרמטרים למברשת שיניים חשמלית טובה ניגשנו לבחור את מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר למבוגרים ולילדים. כדי לעשות זאת חקרנו והעמקנו בסקירות והמלצות על מברשות שיניים חשמליות באתרים אמינים רלוונטיים העוסקים בבריאות. כמו כן, קראנו חוות דעת רבות של אנשים בפורומים שנגעו בנושא וחוות דעת של צרכנים באמזון ואתרי קניות אחרים. לאחר שהחלטנו, על פי המחקר שביצענו, על ארבע מברשות שיניים חשמליות מובילות למבוגרים ועוד שתי מברשות לילדים ניגשנו לבדוק אותן בעצמנו. בדקנו את המברשות במשך קרוב לשלושה חודשים (חלקן אף קרוב לשנה) והשווינו ביניהן. התהליך שביצענו אפשר לנו לקבוע ולהמליץ בבטחה על מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר למבוגרים ולילדים.

כל מברשות השיניים שבדקנו והמלצנו עליהן הן בעלות תו של איגוד רופאי השיניים האמריקאי (American Dental Association או בקיצור ADA) אשר מעניק אותו למברשות שיניים שהוכחו כבטוחות ויעילות.

מברשת שיניים חשמלית למבוגרים ולילדים Oral-B
מברשת שיניים חשמלית למבוגרים ולילדים Oral-B / צילום: מערכת נווד

מה הבדל בין מברשות שיניים חשמליות יקרות לאילו הזולות יותר?

אמנם יש פערי מחיר משמעותיים בין מברשות שיניים חשמליות שונות, אך בכל הקשור לניקוי יעיל של השיניים אין הבדל בין מברשת שמחירה 150 ש״ח לבין מברשת שמחירה 500 ש״ח. כאשר אתם בוחרים במברשת שיניים חשמלית אנו ממליצים בחום לא לשלם אקסטרה על כל מיני תכונות שלא באמת יעזרו לכם לצחצח את השיניים טוב יותר. במברשות יקרות תמצאו צגים דיגיטליים, נרתיק למברשת, סוללה שמחזיקה זמן רב יותר, סנכרון עם אפליקציה ועוד צלצולים ורעשי רקע שלא יגרמו לשיניים שלכם להיות נקיות יותר. גם חיישן לחץ שמכבה/ מאט את המברשת או מתריע כאשר הצחצוח חזק מידי הוא בעינינו מיותר. על אף שעקרונית חיישן לחץ הוא דבר חיובי וצחצוח חזק מידי פוגע בחניכיים, ברוב מברשות השיניים אתם תצטרכו ללחוץ חזק מאוד על השיניים והחניכיים כדי שחיישן הלחץ יכנס לפעולה.

בהחלטה באיזו מברשת שיניים חשמלית לבחור אנו ממליצים להיצמד לדגמים הבסיסיים יותר שמחירם משתלם והם מנקים לא פחות טוב מכל מברשת שיניים חשמלית יקרה. וודאו רק כי מברשת השיניים קלה לתפעול, בעלת ראש עם סיבים רכים ומצוידת בטיימר.

מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר: Oral-B Pro 1000

מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר: Oral-B Pro1000

205.10
170.84
 במלאי
4 new from ₪170.84
משלוח חינם
Amazon.com
as of 26 במאי 2022 10:12

את מברשות השיניים החשמליות של Oral-B ניתן לזהות על פי ראשי המברשת הקטנים והעגולים שלהן. ראש המברשת מסתובב ורוטט כך שמגיע לכל הפינות והחריצים והוכח כיעיל בהסרת רובד הפלאק. מברשת השיניים Oral-B Pro 1000 מוגדרת כבסיסית בליין של Oral-B אך היא לטעמנו הטובה ביותר והיחידה שאתם צריכים. השילוב בין מברשת שיניים איכותית שמנקה היטב, פשוטה לתפעול ובמחיר טוב הופך אותה למברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר. זו גם ממברשות השיניים החשמליות הראשונות שקיבלו את תו האיכות של ADA (איגוד רופאי השיניים האמריקאי) ושכזו היא מצוידת בכל התכונות החשובות עליהן ממליצים רופאי השיניים.

פשטות ההפעלה של הPro 1000 קנתה אותנו בגדול. כפתור אחד להפעלה וכיבוי, כאשר בעת הצחצוח מתקבלת התראה (השהייה קצרה) שעברו 30 שניות כדי שתדעו לעבור לאזור אחר בפה. לאחר שתי דקות תקבלו שלושה פולסים שיסמנו לכם שמחזור צחצוח שלם הסתיים (כמובן שניתן להמשיך לצחצח). לא תקבלו פה צגים דיגיטליים, מצבי ניקוי מיותרים ושאר תכונות לא נדרשות שלא יגרמו לשיניים שלכם להיות נקיות יותר.

מברשת שיניים חשמלית הטובה ביותר Oral-B Pro 1000
הבחירה שלנו למברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר Oral-B Pro1000 עומדת על המטען / צילום: אמזון

ראשי מברשת השיניים של Oral-B מתאימות לכל מברשות השיניים שלהם, בכלל זה כמובן גם הPro 1000. במברשת שיניים של Oral-B ניתן להחליף לבד ובקלות את ראש המברשת לאחר שהוא נשחק ומאבד מיעילותו, פשוט מושכים את הראש החוצה. ההמלצה של רופאי השיניים היא להחליף ראש מברשת אחת לשלושה חודשים. ביחס לחברות אחרות, משתלם יותר להחליף ראשי מברשת שיניים של Oral-B ויש לכך חשיבות מכיוון שמדובר בעלות מצטברת. קיים מבחר של ראשי מברשת תואמים ומשתלמים שניתן לרכוש בנפרד, כך כל אחד יכול להתאים את ראש המברשת הנכון עבורו. ההמלצה של רופאי השיניים היא מברשת בעל סיבים רכים כדי לא לפגוע בחניכיים. ראשים למברשת השיניים ניתן לרכוש אונליין באמזון, אך תוכלו למצוא אותם במחירים תחרותיים גם בKSP. מברשות השיניים של Oral-B הפכו לסטנדרט ויצרנים רבים הוציאו ראשי מברשת שיניים התואמות למברשות השיניים החשמליות של Oral-B כמו ראשי המברשת המשתלמים המומלצים של Homasen.

טעינה מלאה של הסוללה תספיק ל10 ימי שימוש עם שני צחצוחים של שתי דקות ביום. המברשת נטענת בעמידה על גבי מטען שלא יתפוס הרבה מקום היכן שתניחו אותו. נורת חיווי על ידית המברשת תהבהב כאשר המברשת נטענת.

החיסרון של המברשת הזו של Oral-B הוא בכך שהיא מרעישה יותר ממברשות אחרות שבדקנו, אך חיסרון זה מתגמד אל מול היתרונות שבה. Oral-B Pro 1000 היא מברשת השיניים החשמלית המנצחת שלנו.

ראשי מברשת שיניים חשמלית Oral-B
יתרון גדול של מברשות השיניים החשמליות של Oral-B הוא בתאימות לראשי מברשת שונים של Oral-B ואפילו של יצרנים אחרים, יחד עם החלפה פשוטה ומחיר משתלם / צילום: מערכת נווד

מברשת שיניים חשמלית שקטה יותר ומצוינת: Philips Sonicare ProtectiveClean 4100

מברשת שיניים חשמלית שקטה ומצוינת: Philips Sonicare ProtectiveClean 4100

239.29
211.80
 במלאי
16 new from ₪211.80
משלוח חינם
Amazon.com
as of 26 במאי 2022 10:12

אם המקלחת שלכם מסונפת לחדר השינה והשינה ובן או בת הזוג נוטה לשינה קלה, שווה שתשקלו את מברשת השיניים הזו. מברשת השיניים החשמלית של פיליפס Sonicre ProtectiveClean 4100 היא מברשת מצוינת שפעולתה שקטה יותר מזו של מברשת השיניים החשמלית Oral-B Pro 1000. זוהי מברשת שיניים מהדגמים הבסיסיים יותר של פיליפס ומחירה משתלם מאוד. המברשת בעלת תו האיכות של ADA (איגוד רופאי השיניים האמריקאי).

המברשת של פיליפס פשוטה להפעלה ותמצאו בה טיימר של שתי דקות עם התראה כל חצי דקה על מנת שתדעו לדלג לאזור אחר בפה. חיי הסוללה גבוהים מאלה של Oral-B ויחזיקו כשבועיים רצופים של צחצוח פעמיים ביום במשך שתי דקות, כך שזו יכולה להיות בחירה טובה יותר עבור מטיילים שלא רוצים להיסחב עם מטען בתיק כלי הרחצה שלהם.

ניתן להחליף את ראש המברשת לאחר שהוא מתחיל להישחק ומאבד מיעילותו. ראשי המברשת של פיליפס הם מלבניים עם סיבים רכים. ראשי המברשת של פיליפס יקרים יותר מאלה של Oral-B ב10-15 ש״ח לכל ראש, כך שבטווח הארוך ההוצאה גבוהה יותר.

מברשת שיניים חשמלית מומלצת פיליפס
מברשת השיניים החשמלית של פיליפס היא מצוינת, שקטה ונטענת בעמידה כך שאינה תופסת הרבה מקום / צילום: פיליפס

מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר לילדים: Oral-B Kids

מברשת השיניים החשמלית הטובה ביותר לילדים: Oral-B Kids

102.53  במלאי
9 new from ₪102.53
משלוח חינם
Amazon.com
as of 26 במאי 2022 10:12

ישנם ילדים שיאמצו במהרה את השימוש במברשת שיניים חשמלית ויראו בזה חוויה כיפית, אך ישנם שיכולים להירתע ממברשת שיניים חשמלית בגלל הרטט שמרגיש עבורם כתחושה לא נעימה או מדגדגת. Oral-B Kids עונה בדיוק על הבעיה הזו על ידי ראש מברשת מסתובב שאינו רוטט.

ראש מברשת השיניים לילדים של Oral-B הוא עגול, קטן בעל סיבים רכים ומתאים להמלצות רופאי השיניים בנוגע למברשות שיניים לילדים. קיים טיימר של שתי דקות המציין סבב צחצוח מלא עם השהיה קצרה כל 30 שניות כדי שהילד יידע לעבור לאזור אחר בפה. על אף שהיא מעט רועשת יותר ממברשות שיניים חשמליות אחרות, שתי בנותינו בגילאי 7 ו-3 אוהבות לצחצח איתה מאוד. סוללת המברשת מעט חלשה ולאחר טעינה מלאה תחזיק חמישה ימים.

הידית של מברשת השיניים של Oral-B בעלת טקסטורה למניעת החלקה מידי הילדים, אך עדיין זוהי מברשת שיניים עמידה ונפילות תכופות על הרצפה או השלכות חסרות מודעות לכיור לא ירשימו אותה. היינו שמחים אם ידית המברשת הייתה פחות עבה, אך עדיין אורכה ועובייה מתאים לאחיזה וצחצוח על ידי הילדים, כך שגם קטנים בגילאי 3-4 ישלטו בה היטב.

מברשת שיניים חשמלית לילדים Oral-B Kids
גריפ נוח לילדים וראש מברשת בעל סיבים רכים / צילום: מערכת נווד

ראשי המברשות נשחקות מהר יותר כאשר ילדים מצחצחים (או נושכים את המברשת), לכן חשוב שמחיר ראש מברשת השיניים יהיה משתלם. Oral-B הם הזולים ביותר בהחלפת ראשים למברשות שיניים חשמליות וכך גם ראש המברשת של Oral-B Kids הוא מהמשתלמים ביותר שתמצאו. כך ההוצאה בטווח הארוך סבירה והופכת את הרכישה של מברשת שיניים חשמלית לילדים למשתלמת. בנוסף, החלפת ראש המברשת השחוק בראש חדש היא פעולה פשוטה מאוד וקלה לביצוע אפילו על ידי הילדים. המברשת מעוטרת בדמויות שילדים אוהבים כמו פרוזן, צעצוע של סיפור ועוד, ומגיעה עם סט מדבקות של דמויות מסרטים אלה כדי שהילד או הילדה ידביקו ויהפכו את המברשת ממש לשלהם.

מברשת שיניים חשמלית מומלצת לילדים oral-b kids
החלפת ראשי מברשת פשוטה ומשתלמת וסט מדבקות נלווה (במקרה שלנו אלזה שולטתתת) / צילום: מערכת נווד

קיימת אפליקציה מצוינת ופשוטה לתפעול של Oral-B הנקראת Disney Magic Timer (להורדה: iOS/ אנדרואיד). האפליקציה מציגה אנימציה של מברשת שיניים המצחצחת את המסך במשך שתי דקות כדי לחשוף לאט תמונה הלקוחה מסרט שהילד בחר. הבת שלנו כבר חשפה עשרות תמונות מסצנות שונות מפרוזן ונהנית לעשות זאת כל פעם מחדש. במבט לאחור ניתן לומר שהאפליקציה הזו סייעה להרגיל אותה לצחצח שיניים במשך שתי דקות וקרה לא פעם שהיא רצתה לצחצח שוב כדי לחשוף עוד תמונה. ניתן לשלם בתוך האפליקציה כדי לחשוף סרטי ילדים נוספים של דיסני, מארוול ומלחמת הכוכבים. לא חובה לצחצח עם מברשת של Oral-B כדי להוריד ולהשתמש באפליקציה הזו.

אפליקציית צחצוח השיניים של Oral-B בפעולה בעת צחצוח
אפליקציית צחצוח השיניים של Oral-B בפעולה בעת צחצוח / צילום: מערכת נווד

זמן טוב לעבור למברשת שיניים חשמלית

מברשת שיניים חשמלית מומלצת תנקה ביעילות רבה יותר את השיניים, באופן אחיד ובפחות מאמץ. אם לא עשיתם זאת עוד, אנו ממליצים למצוא את מברשת השיניים החשמלית המתאימה לכם ביותר ולהתחיל לצחצח איתה.

קריאה נוספת