גרבי הריצה הטובים ביותר: גרבי ריצה מומלצים לכל ריצה ובכל עונה

לא משנה אם אתם רצים מרתון או ריצה קלה של חצי שעה בחוץ או על מסילה, גרבי ריצה יכולים לעשות את ההבדל בין ריצה טובה לריצה רעה ומתסכלת. רצנו מאות קילומטרים עם זוגות רבים של גרבי ריצה פופולריים ובחרנו את גרבי הריצה הטובים ביותר בתנאים שונים ובעונות שונות.
גרבי הריצה הטובות ביותר. גרבי ריצה מומלצות

רצים רגישים מאוד בנוגע לנעלי הריצה שלהם אך נוטים להתעלם מגרבי הריצה. אפשר לרוץ עם נעליים יקרות שישפרו אובייקטיבית את הביצועים, אבל אם תקועים עם גרבי כותנה לא מנדפים שיגרמו בסבירות גבוהה ליבלות אז הביצועים יפגעו ללא קשר לנעליים איתן רצים. לעומת זאת, שילוב של נעלי ריצה טובות וגרבי ריצה איכותיים יעניקו את התנאים המתאימים לשבירת שיאים. רצנו מאות קילומטרים עם זוגות רבים של גרבי ריצה פופולריים ובחרנו את גרבי הריצה הטובים ביותר. בחרנו את גרבי הריצה הטובים ביותר באופן כללי, את גרבי הריצה הטובים ביותר לריצות ארוכות, לריצות שטח, לריצות בגשם ובקור.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

איך לבחור גרבי ריצה מומלצים המתאימים לכם

לפי הרכב הבד של גרבי הריצה תוכלו ללמוד הרבה על איכות הגרביים וכמה מתאים לרוץ אתם. הדבר החשוב ביותר הוא להימנע מכותנה. כותנה אוגרת נוזלים ולא מנדפת אותם. בריצות בימים חמים או גשומים גרביים מכותנה יהפכו במהרה לספוגים, יישארו רטובים לאורך כל הריצה, ייגרמו ליבלות וייחרבו את האימון.

לעומת כותנה, בדים סינתטיים יעבדו היטב בגרבי ריצה מכיוון שהם מנדפים את הלחות ואינם אוגרים את הנוזלים. שילוב של בדים כמו ניילון, פוליאסטר וספנדקס נפוץ כשמדובר בגרבי ריצה ומעניק להן בד חזק ועמיד בעל יכולת נידוף גבוהה שמשאיר את כפות הרגליים יבשות לאורך כל הריצה.

בד נוסף להתייחס אליו שמדובר בגרבי ריצה הוא צמר מרינו. מרינו הוא צמר בעל שילוב תכונות טבעיות מרשים: דק ביחס לסוגי צמר אחרים כך שמרגיש נעים יותר על העור, נושם, בעל יכולות נידוף גבוהות, מווסת טמפרטורה (קירור בקיץ, חימום בחורף) ובעל יכולת טבעית להשמדת בקטריות כך שלא עולים ריחות לא נעימים מהצמר גם לאחר שימוש רצוף ללא כביסה. תכונות אלה הופכות את צמר המרינו לזיווג מושלם לגרבי ריצה איכותיות, ואכן יותר ויותר חברות משלבות בגרבי הריצה שלהן צמר מרינו. תוכלו להרחיב את הקריאה על מרינו בפוסט אחר בו התמקדנו בצמר מרינו, האיכויות שלו וגם בבעיות בגידול כבשי מרינו.

גרבי ריצה מומלצים צמר מרינו
גרבי ריצה של Smartwool מצמר מרינו. מרינו מביא לגרביים תכונות טבעיות כמו רכות ונוחות, יכולות נידוף, וויסות טמפרטורה ויכולות אנטי-בקטריאליות. תכונות אלה הופכות את צמר המרינו לזיווג מושלם לגרבי ריצה איכותיים. / צילום: אמזון

משתנים חשובים נוספים בבחירת גרבי הריצה הטובים והמתאימים ביותר עבורכם הם אורך ועובי הגרביים.

יש לשים לב לעובי וריפוד הגרביים בחלקים של כף הרגל שבאים בחיכוך הרב ביותר עם הקרקע בריצה. גרב עבה יותר יגרום שהפגיעה בקרקע בכל צעד תהיה רכה יותר, אך גם יתפוס יותר מקום בתוך הנעל. אם אתם מעדיפים נעל בדיוק במידה שלופתת את כף הרגל תזדקקו כנראה לגרביים דקים. לרוב, אם רצים עם נעל רכה עם מעט תמיכה עדיף לגרוב גרביים עם ריפוד עבה יותר תחת כף הרגל.

אורך הגרביים הוא אמנם עניין של העדפה אישית אך משנה גם הוא. לרוב מומלץ לרוץ עם גרביים קצרים המציצים מהנעל (No Show) ומספקים את האוורור הרב ביותר לרגל. גרביים מומלצים נוספים לריצה הן גרביים חצי גובה שעולים מעל הקרסול (Crew) ואין סיכוי שיחליקו אל תוך הנעל או שיהיה חיכוך בין העקב לנעל כמו שיתכן שיקרה עם גרבי No Show. אם אתם רצים בשטח תעדיפו גרביים גבוהים כך שסבך לא ישרוט את הרגליים ובוץ לא יצטבר על העור.

איך בדקנו ובחרנו את גרבי הריצה הטובים ביותר

בשנים האחרונות, שני חברי מערכת נווד ושני חברים נוספים רצו אלפי קילומטרים, בדרכים סלולות  ובשטח, עם גרבי ריצה איכותיים ופופולריים של יצרנים שונים. את חוות הדעת שלנו הצלבנו עם סקירות באתרי ריצה גדולים כמו Runner’s World ואחרים. בנוסף, קראנו חוות דעת של רצים באמזון על גרבי ריצה אותן בדקנו והעמקנו בפורומים של ריצה בדיונים אשר עסקו, בין היתר, בשאלה מהן גרבי הריצה הטובים ביותר.

את הגרביים בדקנו על פי ההשפעה שלהם על ביצועי הריצה, רמת הנידוף שהם מספקים, האם הם יושבים טוב ולא מחליקים מכף הרגל, האם הם נוחים ללא גירוי או תפרים באזור האצבעות, מה רמת העמידות שלהם וכמה שנים הם יחזיקו בשימוש אינטנסיבי חוזר ועל פי מחירם.

גרבי הריצה הטובים ביותר באופן כללי: Balega Hidden Comfort No-Show

גרבי הריצה הטובים ביותר: Balega Hidden Comfort No-Show

 לא במלאי
Amazon.com

אם חקרתם כבר על גרבי ריצה ברשת, כנראה שנתקלתם בבלגה ((Balega. הגרביים של בלגה הן מהנוחים שתגרבו, עמידים מאוד, נושמים, מנדפים, קלים לגריבה ובנויים היטב ללא תפרים מיותרים. אנחנו, כמו רצים רבים אחרים, בחרנו בגרבי הדגל של בלגה Balega Hidden Comfort No-Show  כגרבי הריצה הטובים ביותר באופן כללי, כאלה שמתאימים לכל הריצות, לכל המרחקים ולכל עונות השנה.

Balega Hidden Comfort No-Show אלו גרביים בעיצוב נמוך, קלים לגריבה ויושבים היטב על כף הרגל בלי להחליק ממנה. הגרביים נוחים עם ריפוד באזור העקב והכרית הקדמית של כף הרגל כך שהחיכוך עם הקרקע רך יותר באינטרוואלים וריצות ארוכות. תוכלו לגמוע עם הגרביים מרתון בעוד שכף הרגל תישאר קרירה ויבשה. בזכות הבד הנושם בחלק העליון של הגרב ויכולות הנידוף הגבוהות תוכלו לרוץ בקיץ בלי שכף הרגל תתחמם. יחד עם זאת תמצאו שהגרביים האלה גם מצוינים לריצות במזג אוויר גשום. מהרגע שתקפצו לשלולית תארך בערך חצי דקה עד שהגרביים יסלקו מהם את המים ויעניקו תחושה יבשה בכפות הרגליים. רצנו עם הגרביים האלה מרתון קשוח, גשום כמעט לכל אורכו, וכפות הרגליים נשארו יבשות ללא שלפוחיות או יבלות.

גרבי הריצה Hidden Comfort כפי שהשם שלהן מעיד הן גרביים נוחים בצורה בלתי רגילה כך שבטח תמצאו את עצמכם גורבים אותן לכל מקום ולא רק לריצות. הרכב הבד של הגרביים כולל פוליאסטר, ניילון ואלסטן לגמישות הסיב. הגרביים מתאימים לגברים ונשים, זמינות במגוון מידות וצבעים כך שכל אחד ימצא את זוג הגרביים המתאימים לו.

גרבי הריצה הטובות ביותר למרתון וריצות אולטרה: Smartwoll PhD Pro Endurance

גרבי הריצה הטובים ביותר למרתון: Smartwool PhD Pro Endurance

 לא במלאי
Amazon.com

אם המרחק הוא לא עניין בשבילכם אתם תאהבו את גרבי הריצה Smartwoll PhD Pro Endurance. חברת Smartwool המתרכזת בציוד מצמר מרינו חברו לרץ האולטרה רוב קראר (Rob Krar) לייצר את הגרביים המושלמים לריצות ארוכות. הגרביים בחצי גובה עולים מעט מעל הקרסול. לגרביים ריפוד נוסף וקל במקומות בכף הרגל המתחככים הכי הרבה עם הקרקע, והן עשויים משילוב בדים של מרינו, ניילון ואלסטן שהופך אותם לנוחים, עמידים מאוד אך בו בעת מנדפים ונושמים היטב. הגרביים קלים לגריבה ועם תכונות אנטיבקטריאליות טבעיות כך שהם לא יסריחו שתסירו אותם אחרי ריצה ארוכה.

הגרביים מתאימים מאוד לריצות שטח וישאירו את כפות הרגליים יבשות ורעננות בכל העונות, קיץ או חורף. הם זמינים לגברים ונשים במידות שונות ובעיצוב מדליק, לצערנו, כהרגלם של Smartwool מגוון העיצובים הקיימים דל.

גרבי הריצה הטובים ביותר לריצות שטח: Darn Tough Vertex 1/4 Ultra-Light Cushion

גרבי הריצה Darn Tough Vertex 1/4 Ultra-Light Cushion הן הגרביים החזקים והעמידים ביותר שתפגשו. הגרביים ישרדו לכם שנים של ריצות ללא קרעים או חורים. הגרביים דקים אך עם מספיק ריפוד בתחתית כף הרגל כך שתוכלו להרגיש את הקרקע תחתיכם ללא פגיעה, חיכוך או גירוי בכפות הרגליים אפילו בריצות שטח קשוחות. בד הגרב עשוי מ-50% מרינו, 45% ניילון ו-5% לייקרה ספאנדקס, והבד הופך אותן לנעימות ורכות על כף הרגל. גרבי הריצה הפופולריים של Darn Tough יושבים היטב על כף הרגל ולא יחליקו בשום אופן. הם מנדפים, נושמים וישאירו את הרגל יבשה ורעננה. כמו כן בזכות המרינו לגרביים תכונות אנטיבקטיריאליות טבעיות כך שהם לא יסריחו אחרי שתסירו אותם שתסיימו ריצה ארוכה. הגרביים מתאימים לריצות בכל מזג אוויר כולל בגשם והם יתאימו בהחלט גם לריצות עירוניות כמו לריצות שטח.

בחרנו בגרבי הרבע כי הם עם האורך מתאים לריצות שטח, אולם הגרביים האלה זמינים גם בקצר וארוך יותר לפי העדפתכם. גרבי Darn Tough Vertex No Show Ultra-Light Cushion הם באורך קצר יותר. גרבי הריצה Darn Tough Vertex Micro Crew Ultra-Light Cushion הם ארוכים יותר ומגיעים עד אמצע שריר התאומים. הגרביים של Darn Tough נמכרים בדגם נפרד לנשים ודגם לגברים.

גרבי הריצה הטובים ביותר לריצה בגשם: Throlo Experia ProLite

גרבי הריצה הטובים ביותר בגשם: Thorlos Experia ProLite

108.33  במלאי
Amazon.com
as of 5 ביולי 2024 23:28

יצרנית הגרביים Throlo חותרת לייצר גרביים אידאליים לכל סוג של אימון. גרבי הריצה Throlo Experia ProLite הפכו לגרביים המועדפים עלינו לריצה בימים גשומים (לא בהכרח קרים), בריצות ארוכות וקצרות. שילוב של גרביים דקים שלא אוגרים מים יחד עם יכולת לסלק את מעט המים שכן הצטברו במהירות רבה, הופכים אותם למושלמים לריצה בגשם. גם בריצות בימים גשומים מאוד בהם נוחתים בשלוליות בלי סוף, תופתעו לגלות שכפות הרגליים נשארות יבשות.

סיבי הננוגלייד מהם עשויים הגרביים לא רק מסלקים נוזלים היטב אלא גם הופכים אותם לנעימים על כף הרגל ללא גירוי או חיכוך מיותרים שיכול לגרום לשלפוחיות. הרכב הבד גורם לגרביים להחליק על כף הרגל בעת הגריבה ולשבת עליה היטב בלי לזוז או להחליק. על אף שהגרביים דקים וקלים מאוד הם מצוידים במעט ריפוד בנקודות חיכוך של כף הרגל, כך שהן מתאימים לריצות ארוכות.

הגרביים מתאימים לגברים ונשים, זמינים במגוון צבעים ומידות כך שכל רץ או רצה ימצאו את זוג הגרביים המתאים להם.

גרבי הריצה הטובים ביותר לריצה במזג אוויר קר: Smartwool PhD Outdoor Run Cold Wether Mid Crew

גרבי הריצה הטובים ביותר במזג אוויר קר: Smartwool PhD Run Cold Weather Mid Crew

 לא במלאי
Amazon.com

גרבי הריצה Smartwool PhD Outdoor Run Cold Weather הם גרביים בחצי גובה העולים מעל הקרסול. הגרביים מתאימים לריצות עירוניות וריצות שטח וילכו טוב בריצה עם טייץ׳ בגלל גובהם. הגרביים עשויים בעיקר מצמר מרינו, בו Smartwool מתמחים, וזוכים בכל המאפיינים הטבעיים שיש לצמר המדהים הזה להציע. הגרביים שומרים על כפות הרגליים חמות ויבשות גם במזג אוויר קר מאוד, מנדפים היטב ובזכות המרינו הם אנטיבקטריאליות כך שאינן מסריחות גם לאחר מספר שימושים ללא כביסה. צמר המרינו מעובד עם בדים סינתטיים אחרים ויוצר גרביים נעימים על כף הרגל, גמישים וקלים לגריבה (הרכב הבד: 55% מרינו, 42% ניילון, 3% אלסטן).

גרבי הריצה Smartwool PhD Outdoor Run Cold Wether עמידים מאוד ויחזיקו לכם שנים. הם בנויים לכל מרחקי הריצה כולל ריצות ארוכות של מרתון ואף יותר. הגרביים מתאימים לגברים ונשים, זמינים במידות שונות אך עם מגוון צבעים דל יחסית.

גרבי ריצה הטובים ביותר לרגליים מסריחות: Balega Silver

גרבי הריצה הטובים ביותר לרגליים מסריחות: Balega Silver Antimicrobial

75.10
58.20
 במלאי
8 new from ₪58.20
משלוח חינם
Amazon.com
as of 5 ביולי 2024 23:28

גרביים נוטים להסריח. בקטריות מצטברות בגרביים ומסריחות אותם, במיוחד שרמת הלחות בהם גבוהה. כאן נכנסים לתמונה גרבי הריצה Balegs Silver antimicrobial No-Show שמתאימים לריצות ארוכות וקצרות בחורף ובקיץ. הפטנט העיקרי של Balega Silver הוא שילוב של חלקיקי ננוסילבר, חלקיקים זעירים של כסף שמונעים התפתחות בקטריות ובעצם הורגים אותן לפני שהן מתפתחות ומסריחות את הגרביים. כך הגרביים אינם מסריחים וכף הרגל נשארת רעננה. רצנו עם הגרביים האלה מספר פעמים ללא כביסה בין ריצה לריצה והתוצאה מרשימה, הגרביים לא מסריחים.

מעבר לתכונות האנטיבקטיריאליות, אלו גרבי ריצה מצוינים עם רמת נידוף גבוהה, קלים לגריבה ושמחזיקים היטב את כף הרגל במהלך הריצה. הגרביים מרופדים היטב, רכים ונעימים על כפות הרגליים. הגרביים מעט עבים ביחס לגרביים אחרים שבדקנו, מה שיכול להוות חסרון לרצים מסוימים. הגרביים מתאימים לגברים ונשים וזמינים במגוון רב של צבעים.

מהן גרבי הריצה הכי מתאימים לכם?

אל תמעיטו בערך גרבי הריצה שלכם, הם יכולים להיות ההבדל בין ריצה מעולה לריצה מתסכלת. השתדלו להתאים את גרבי הריצה לסוג הריצה שאתם מבצעים ולעונת השנה בה אתם מבצעים אותה. בחרנו את גרבי הריצה הטובים ביותר בהתאם לתנאים ועונות שנה שונות- בחרנו את גרבי הריצה הטובים ביותר באופן כללי ואת גרבי הריצה המומלצים ביותר למרתון וריצות אולטרה. בחרנו את גרבי הריצה הטובים והעמידים לריצה בשטח ובחרנו את גרבי הריצה הכי טובים לחורף, בין אם לריצה בגשם או לריצה במזג אוויר קר.

עוד טכנולוגיה וציוד...