רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר עליו אנו ממליצים נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר.

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר.

גרבי הריצה הטובות ביותר: גרבי ריצה מומלצות לכל ריצה ובכל עונה

לא משנה אם אתם רצים מרתון או ריצה קלה של חצי שעה בחוץ או על מסילה, גרבי ריצה יכולות לעשות את ההבדל בין ריצה טובה לריצה רעה ומתסכלת. רצנו מאות קילומטרים עם זוגות רבים של גרבי ריצה פופולריות ובחרנו את גרבי הריצה הטובות ביותר בתנאים שונים ובעונות שונות.
גרבי הריצה הטובות ביותר. גרבי ריצה מומלצות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רצים רגישים מאוד בנוגע לנעלי הריצה שלהם אך נוטים להתעלם מגרבי הריצה. אפשר לרוץ עם נעליים יקרות שישפרו אובייקטיבית את הביצועים, אבל אם תקועים עם גרבי כותנה לא מנדפות שיגרמו בסבירות גבוהה ליבלות אז הביצועים יפגעו ללא קשר לנעליים איתן רצים. לעומת זאת, שילוב של נעלי ריצה טובות וגרבי ריצה איכותיות יעניקו את התנאים המתאימים לשבירת שיאים. רצנו מאות קילומטרים עם זוגות רבים של גרבי ריצה פופולריות ובחרנו את גרבי הריצה הטובות ביותר. בחרנו את גרבי הריצה הטובות ביותר באופן כללי, את גרבי הריצה הטובות ביותר לריצות ארוכות, לריצות שטח, לריצות בגשם ובקור.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

איך לבחור גרבי ריצה מומלצות ומתאימות לכם

לפי הרכב הבד של גרבי הריצה תוכלו ללמוד הרבה על איכות הגרביים וכמה מתאים לרוץ איתן. הדבר החשוב ביותר הוא להימנע מכותנה. כותנה אוגרת נוזלים ולא מנדפת אותם. בריצות בימים חמים או גשומים גרביים מכותנה יהפכו במהרה לספוגות, יישארו רטובות לאורך כל הריצה, ייגרמו ליבלות וייחרבו את האימון.

לעומת כותנה, בדים סינתטיים יעבדו היטב בגרבי ריצה מכיוון שהם מנדפים את הלחות ואינם אוגרים את הנוזלים. שילוב של בדים כמו ניילון, פוליאסטר וספנדקס נפוץ כשמדובר בגרבי ריצה ומעניק להן בד חזק ועמיד בעל יכולת נידוף גבוהה שמשאיר את כפות הרגליים יבשות לאורך כל הריצה.

בד נוסף להתייחס אליו שמדובר בגרבי ריצה הוא צמר מרינו. מרינו הוא צמר בעל שילוב תכונות טבעיות מרשים: דק ביחס לסוגי צמר אחרים כך שמרגיש נעים יותר על העור, נושם, בעל יכולות נידוף גבוהות, מווסת טמפרטורה (קירור בקיץ, חימום בחורף) ובעל יכולת טבעית להשמדת בקטריות כך שלא עולים ריחות לא נעימים מהצמר גם לאחר שימוש רצוף ללא כביסה. תכונות אלה הופכות את צמר המרינו לזיווג מושלם לגרבי ריצה איכותיות, ואכן יותר ויותר חברות משלבות בגרבי הריצה שלהן צמר מרינו. תוכלו להרחיב את הקריאה על מרינו בפוסט אחר בו התמקדנו בצמר מרינו, האיכויות שלו וגם בבעיות בגידול כבשי מרינו.

גרבי ריצה מומלצות צמר מרינו
גרבי ריצה של Smartwool מצמר מרינו. מרינו מביא לגרביים תכונות טבעיות כמו רכות ונוחות, יכולות נידוף, וויסות טמפרטורה ויכולות אנטי-בקטריאליות. תכונות אלה הופכות את צמר המרינו לזיווג מושלם לגרבי ריצה איכותיות. / צילום: אמזון

משתנים חשובים נוספים בבחירת גרבי הריצה הטובות והמתאימות ביותר עבורכם הם אורך ועובי הגרביים.

יש לשים לב לעובי וריפוד הגרביים בחלקים של כף הרגל שבאים בחיכוך הרב ביותר עם הקרקע בריצה. גרב עבה יותר תגרום שהפגיעה בקרקע בכל צעד תהיה רכה יותר, אך גם תתפוס יותר מקום בתוך הנעל. אם אתם מעדיפים נעל בדיוק במידה שלופתת את כף הרגל תזדקקו כנראה לגרביים דקות. לרוב, אם רצים עם נעל רכה עם מעט תמיכה עדיף לגרוב גרביים בעלות ריפוד עבה יותר תחת כף הרגל.

אורך הגרביים הוא אמנם עניין של העדפה אישית אך משנה גם הוא. לרוב מומלץ לרוץ עם גרביים קצרות המציצות מהנעל (No Show) ומספקות את האוורור הרב ביותר לרגל. גרביים מומלצות נוספות לריצה הן גרביים חצי גבוהות שעולות מעל הקרסול (Crew) ואין סיכוי שיחליקו אל תוך הנעל או שיהיה חיכוך בין העקב לנעל כמו שיתכן שיקרה עם גרבי No Show. אם אתם רצים בשטח תעדיפו גרביים גבוהות כך שסבך לא ישרוט את הרגליים ובוץ לא יצטבר על העור.

איך בדקנו ובחרנו את גרבי הריצה הטובות ביותר

בשנים האחרונות, שני חברי מערכת נווד ושני חברים נוספים רצו אלפי קילומטרים, בדרכים סלולות  ובשטח, עם גרבי ריצה איכותיות ופופולריות של יצרנים שונים. את חוות הדעת שלנו הצלבנו עם סקירות באתרי ריצה גדולים כמו Runner’s World ואחרים. בנוסף, קראנו חוות דעת של רצים באמזון על גרבי ריצה אותן בדקנו והעמקנו בפורומים של ריצה בדיונים אשר עסקו, בין היתר, בשאלה מהן גרבי הריצה הטובות ביותר.

את הגרביים בדקנו על פי ההשפעה שלהן על ביצועי הריצה, רמת הנידוף שהן מספקות, האם הן יושבות טוב ולא מחליקות מכף הרגל, האם הן נוחות ללא גירוי או תפרים באזור האצבעות, מה רמת העמידות שלהן וכמה שנים הן יחזיקו בשימוש אינטנסיבי חוזר ועל פי מחירן.

גרבי הריצה הטובות ביותר באופן כללי: Balega Hidden Comfort No-Show

גרבי הריצה הטובות ביותר: Balega Hidden Comfort No-Show

47.53  במלאי
3 חדש החל מ: ₪35.65
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 30 בנובמבר 2020 9:57

אם חקרתם כבר על גרבי ריצה ברשת, כנראה שנתקלתם בבלגה ((Balega. הגרביים של בלגה הן מהנוחות שתגרבו, עמידות מאוד, נושמות, מנדפות, קלות לגריבה ובנויות היטב ללא תפרים מיותרים. אנחנו, כמו רצים רבים אחרים, בחרנו בגרבי הדגל של בלגה Balega Hidden Comfort No-Show  כגרבי הריצה הטובות ביותר באופן כללי, כאלה שמתאימות לכל הריצות, לכל המרחקים ולכל עונות השנה.

Balega Hidden Comfort No-Show אלו גרביים בעיצוב נמוך, קלות לגריבה ויושבות היטב על כף הרגל בלי להחליק ממנה. הגרביים נוחות בעלות ריפוד באזור העקב והכרית הקדמית של כף הרגל כך שהחיכוך עם הקרקע רך יותר באינטרוואלים וריצות ארוכות. תוכלו לגמוע עם הגרביים מרתון בעוד שכף הרגל תישאר קרירה ויבשה. בזכות הבד הנושם בחלק העליון של הגרב ויכולות הנידוף הגבוהות תוכלו לרוץ איתה בקיץ בלי שכף הרגל תתחמם. יחד עם זאת תמצאו שהגרביים האלה גם מצוינות לריצות במזג אוויר גשום. מהרגע שתקפצו לשלולית תארך בערך חצי דקה עד שהגרב תסלק ממנה את המים ותעניק תחושה יבשה בכפות הרגליים. רצנו עם הגרביים האלה מרתון קשוח, גשום כמעט לכל אורכו, וכפות הרגליים נשארו יבשות ללא שלפוחיות או יבלות.

גרבי הריצה Hidden Comfort כפי שהשם שלהן מעיד הן גרביים נוחות בצורה בלתי רגילה כך שבטח תמצאו את עצמכם גורבים אותן לכל מקום ולא רק לריצות. הרכב הבד של הגרביים כולל פוליאסטר, ניילון ואלסטן לגמישות הסיב. הגרביים מתאימות לגברים ונשים, זמינות במגוון מידות וצבעים כך שכל אחד ימצא את זוג הגרביים המתאימים לו.

גרבי הריצה הטובות ביותר למרתון וריצות אולטרה: Smartwoll PhD Pro Endurance

גרבי הריצה הטובות ביותר למרתון: Smartwool PhD Pro Endurance

 לא במלאי
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 30 בנובמבר 2020 9:57

אם המרחק הוא לא עניין בשבילכם אתם תאהבו את גרבי הריצה Smartwoll PhD Pro Endurance. חברת Smartwool המתרכזת בציוד מצמר מרינו חברו לרץ האולטרה רוב קראר (Rob Krar) לייצר את הגרביים המושלמות לריצות ארוכות. הגרביים חצי גבוהות ועולות מעל הקרסול בעלות ריפוד נוסף וקל במקומות בכף הרגל המתחככים הכי הרבה עם הקרקע. הגרביים עשויות משילוב בדים של מרינו, ניילון ואלסטן שהופך אותן לנוחות, עמידות מאוד אך מנדפות ונושמות היטב, קלות לגריבה ובעלות תכונות אנטיבקטריאליות טבעיות כך שהגרביים לא יסריחו שתסירו אותן אחרי ריצה ארוכה.

הגרביים מתאימות מאוד לריצות שטח וישאירו את כפות הרגליים יבשות ורעננות בכל העונות, קיץ או חורף. הן זמינות לגברים ונשים במידות שונות ובעיצוב מדליק, אך כהרגלם של Smartwool מגוון העיצובים הקיימים דל.

גרבי הריצה הטובות ביותר לריצות שטח: Darn Tough Vertex 1/4 Ultra-Light Cushion

₪60.95
במלאי
3 חדש החל מ: ₪60.95
עודכן בתאריך 30 בנובמבר 2020 9:57
Amazon.com
משלוח חינם
₪60.95
במלאי
5 חדש החל מ: ₪60.95
עודכן בתאריך 30 בנובמבר 2020 9:57
Amazon.com
משלוח חינם

גרבי הריצה Darn Tough Vertex 1/4 Ultra-Light Cushion הן הגרביים החזקות והעמידות ביותר שתפגשו. הגרביים ישרדו לכם שנים של ריצות ללא קרעים או חורים. הגרביים דקות עם מספיק ריפוד בתחתית כף הרגל כך שתוכלו להרגיש את הקרקע תחתיכם אך ללא פגיעה, חיכוך או גירוי בכפות הרגליים אפילו בריצות שטח קשוחות. בד הגרב עשוי מ-50% מרינו, 45% ניילון ו-5% לייקרה ספאנדקס, והבד הופך אותן לנעימות ורכות על כף הרגל. גרבי הריצה הפופולריות של Darn Tough יושבות היטב על כף הרגל ולא יחליקו בשום אופן. הן מנדפות, נושמות וישאירו את הרגל יבשה ורעננה. כמו כן בזכות המרינו הן בעלות תכונות אנטיבקטיריאליות טבעיות כך שהן לא יסריחו אחרי שתסירו אותן אחרי ריצה ארוכה. הגרביים מתאימות לריצות בכל מזג אוויר כולל בגשם והן יתאימו בהחלט גם לריצות עירוניות כמו לריצות שטח.

בחרנו בגרבי הרבע כי הן בעלות אורך מתאים לריצות שטח, אולם הגרביים האלה זמינות גם בקצר וארוך יותר לפי העדפתכם. גרבי Darn Tough Vertex No Show Ultra-Light Cushion הן באורך קצר יותר. גרבי הריצה Darn Tough Vertex Micro Crew Ultra-Light Cushion הן ארוכות יותר ומגיעות עד אמצע שריר התאומים. הגרביים של Darn Tough נמכרות בדגם נפרד לנשים ודגם לגברים.

גרבי הריצה הטובות ביותר לריצה בגשם: Throlo Experia ProLite

גרבי הריצה הטובות ביותר בגשם: Thorlos Experia ProLite

54.29
44.41  במלאי
6 חדש החל מ: ₪44.24
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 30 בנובמבר 2020 9:57

יצרנית הגרביים Throlo חותרת לייצר גרביים אידאליות לכל סוג של אימון. גרבי הריצה Throlo Experia ProLite הפכו לגרביים המועדפות עלינו לריצה בימים גשומים (לא בהכרח קרים), בריצות ארוכות וקצרות. שילוב של גרביים דקות שלא אוגרות מים יחד עם יכולת לסלק את מעט המים שכן הצטברו במהירות רבה, הופכות אותם למושלמות לריצה בגשם. גם בריצות בימים גשומים מאוד בהם נוחתים בשלוליות בלי סוף, תופתעו לגלות שכפות הרגליים נשארות יבשות.

סיבי הננוגלייד מהן עשויות הגרביים לא רק מסלקות נוזלים היטב אלא גם הופכים אותן לנעימות על כף הרגל ללא גירוי או חיכוך מיותרים שיכול לגרום לשלפוחיות. הרכב הבד גורם להן להחליק על כף הרגל בעת הגריבה ולשבת עליה היטב בלי לזוז או להחליק. על אף שהגרביים דקות וקלות מאוד הן מצוידות במעט ריפוד בנקודות חיכוך של כף הרגל, כך שהן מתאימות לריצות ארוכות.

הגרביים מתאימות לגברים ונשים, זמינות במגוון צבעים ומידות כך שכל רץ או רצה ימצאו את זוג הגרביים המתאים להם.

גרבי הריצה הטובות ביותר לריצה במזג אוויר קר: Smartwool PhD Outdoor Run Cold Wether Mid Crew

גרבי הריצה הטובות ביותר במזג אוויר קר: Smartwool PhD Run Cold Weather Mid Crew

74.53  במלאי
10 חדש החל מ: ₪74.53
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 30 בנובמבר 2020 9:57

גרבי הריצה Smartwool PhD Outdoor Run Cold Weather הן גרביים חצי גבוהות העולות מעל הקרסול שמתאימות לריצות עירוניות וריצות שטח וילכו טוב בריצה עם טייץ׳ בגלל גובהן. הגרביים עשויות בעיקר מצמר מרינו, בו Smartwool מתמחים, וזוכות בכל המאפיינים הטבעיים שיש לצמר המדהים הזה להציע. הגרביים שומרות על כפות הרגליים חמות ויבשות גם במזג אוויר קר מאוד, מנדפות היטב ובזכות המרינו הן אנטיבקטריאליות כך שהן אינן מסריחות גם לאחר מספר שימושים ללא כביסה. צמר המרינו מעובד עם בדים סינתטיים אחרים ויוצר גרב נעימה על כף הרגל, גמישה וקלה לגריבה (הרכב הבד: 55% מרינו, 42% ניילון, 3% אלסטן).

גרבי הריצה Smartwool PhD Outdoor Run Cold Wether עמידות מאוד ויחזיקו לכם שנים. הן בנויות לכל מרחקי הריצה כולל ריצות ארוכות של מרתון ואף יותר. הגרביים מתאימות לגברים ונשים, זמינות במידות שונות אך עם מגוון צבעים דל יחסית.

גרבי ריצה הטובות ביותר לרגליים מסריחות: Balega Silver

גרבי הריצה הטובות ביותר לרגליים מסריחות: Balega Silver Antimicrobial

50.93  במלאי
2 חדש החל מ: ₪50.93
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 30 בנובמבר 2020 9:57

גרביים נוטות להסריח. בקטריות מצטברות בגרב ומסריחות אותה, במיוחד שרמת הלחות בה גבוהה. כאן נכנסים לתמונה גרבי הריצה Balegs Silver antimicrobial No-Show שמתאימות לריצות ארוכות וקצרות בחורף ובקיץ. הפטנט העיקרי של Balega Silver הוא שילוב של חלקיקי ננוסילבר, חלקיקים זעירים של כסף שמונעים התפתחות בקטריות ובעצם הורגים אותן לפני שהן מתפתחות ומסריחות את הגרב. כך הגרב אינה מסריחה וכף הרגל נשארת רעננה. רצנו עם הגרביים האלה מספר פעמים ללא כביסה בין ריצה לריצה והתוצאה מרשימה, הגרביים לא מסריחות.

מעבר לתכונות האנטיבקטיריאליות, אלו גרבי ריצה מצוינות עם רמת נידוף גבוהה, קלות לגריבה ושמחזיקות היטב את כף הרגל במהלך הריצה. הגרב מרופדת היטב, רכה ונעימה על כפות הרגליים. הגרביים מעט עבות ביחס לגרביים אחרות שבדקנו, מה שיכול להוות חסרון לרצים מסוימים. הגרביים מתאימות לגברים ונשים וזמינות במגוון רב של צבעים.

מהן גרבי הריצה הכי מתאימות לכם?

אל תמעיטו בערך גרבי הריצה שלכם, הן יכולות להיות ההבדל בין ריצה מעולה לריצה מתסכלת. השתדלו להתאים את גרבי הריצה לסוג הריצה שאתם מבצעים ולעונת השנה בה אתם מבצעים אותה. בחרנו את גרבי הריצה הטובות ביותר בהתאם לתנאים ועונות שנה שונות. בחרנו את גרבי הריצה הטובות ביותר באופן כללי ואת גרבי הריצה המומלצות ביותר למרתון וריצות אולטרה. בחרנו את גרבי הריצה הטובות והעמידות לריצה בשטח ובחרנו את גרבי הריצה הכי טובות לחורף, בין אם לריצה בגשם או לריצה במזג אוויר קר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קריאה נוספת