רמקול בלוטות׳ נייד מומלץ: בחרנו את הרמקולים הניידים הטובים ביותר

אם אתם אוהבים לקחת את המוזיקה שלכם לכל מקום ולהאזין יחד עם משפחה או חברים אתם צריכים רמקול בלוטות׳ נייד. בחרנו את UE Wonderboom 2 כרמקול הנייד הטוב ביותר.
רמקולים בלוטות׳ ניידים הטובים ביותר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עמלנו כדי להכריע מהו רמקול הבלוטות׳ הנייד הטוב ביותר. קשה לנצח את הנוחות בהאזנה למוזיקה באמצעות רמקול בלוטות׳ נייד. רמקולים מהסוג הזה הם הדרך הקלה ביותר להזרים את המוזיקה מהסמארטפון או הטאבלט בכל מקום שרוצים. הניידות של הרמקול מאפשרת להאזין למוזיקה בכל בחדר בבית או ממש לקחת את המסיבה ולהאזין באמצעותו בחצר, בפארק או על החוף. רק להשתדל לא להרעיש יותר מידי לסובבים.

קיים מגוון רב של רמקולים ניידים, בגדלים ועיצובים שונים. תוכלו למצוא רמקולים קומפקטיים ניידים שנכנסים לכיס המכנס, רמקולים גדולים עם סאונד עוצמתי, רמקולים עמידים במים ועוד. עם מגוון כה גדול קשה להמליץ על רמקול אחד ולהגדירו כטוב ביותר. אבל אם אתם מתעקשים אז UA Wonderboom 2 יתאים כמעט לכולם ולמרבית המצבים. הסאונד של הרמקול צלול ואיכותי והעיצוב העמיד שלו הופך אותו לרמקול נייד מושלם לטיולים ולהאזנה למוזיקה בחוץ.

רמקול בלוטות׳ נייד הפרטנר המושלם לשמוע מוזיקה עם החבר׳ה
רמקול בלוטות׳ נייד הפרטנר המושלם לשמוע מוזיקה עם החבר׳ה בחוץ / Photo by Kimson Doan on Unsplash

רבים מתבלבלים ומאמינים שהרמקולים החכמים יכולים להחליף את הרמקולים הניידים. אך שני סוגי הרמקולים האלה שונים בתכלית ולא ניתן להשוות ביניהם. על אף הבאז סביב הרמקולים החכמים (אלקסה, Google Home, HomePod, סונוס), הם אינם מספיק ניידים ועמידים כמו הרמקולים הניידים על בלוטות׳. רמקול בלוטות׳ נייד הוא חובה לכל מי שאוהב להאזין למוזיקה עם חברים או משפחה מחוץ לבית.

כשחקרנו ובדקנו את הרמקולים השונים לקחנו בחשבון מספר משתנים: איכות הסאונד ביחס לגודל וניידות הרמקול, חיי סוללה, עמידות (מפני נפילות, אבק, מים), מחיר הרמקול וזמינותו למכירה בישראל או למשלוח אל ישראל. לאחר שהתלהבנו מרמקולים מסוימים והתאכזבנו מאחרים בחרנו את הרמקולים הניידים הטובים ביותר שניתן להתחבר אליהם באמצעות הסמארטפון מרחוק באמצעות בלוטות׳.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

רמקול בלוטות׳ נייד הטוב ביותר: UE Wonderboom 2

רמקול נייד העובד על בלוטות׳ צריך להיות קומפקטי על מנת שניתן יהיה לשאת אותו ממקום למקום, בעל סאונד איכותי ומחיר משתלם. הרמקול UE Wonderboom 2 של חברת הבת של לוג׳יטק Ultimate Ears עומד בכל שלושת הפרמטרים ואף יותר מכך.

איכות הסאונד של הרמקול מצוינת והעוצמה מפתיעה מאוד ביחס לגודלו. הרמקול בנוי בצורה אליפטית ומוציא את הסאונד ב360 מעלות. הסאונד יוצא מהרמקול בעוצמה של 86 דציבלים, כך שהצליל שהרמקול מוציא ימלא היטב חדר שינה סטנדרטי. הסאונד טבעי והמוזיקה נשמעת באופן צלול. שירים נשמעים בו היטב ומילים לא נבלעות, כמו ששמענו ברמקולים אחרים בגודל הזה. עוצמת הבסים שהרמקול מוציא גם כן מאוזנת וטובה, אולם אם אתם ממש אוהבים בסים חזקים זה אולי לא הרמקול המושלם עבורכם. 

ברמקול הנייד Wonderboom 2 קיים מצב Outdoor Boost אשר מגביר את עוצמת הסאונד. העוצמה עולה ב-3 דציבלים שזה אולי נשמע מעט, אך בפועל משמעותי ומורגש. עלייה בדציבלים אינה ליניארית, כך שהגברה ב-3 דציבלים משקפת גידול של בערך פי שניים בעוצמת הסאונד. ההגברה במצב Outdoor Boost מתאפשרת על חשבון הבסים מה שהופך את הצליל המופק מהרמקול לפחות טוב.

רמקול בלוטות׳ קטן UE
רמקול בלוטות׳ UE Wonderboom 2: רמקול 360 מעלות, כפתורים גדולים לשליטה על הווליום ורצועה אלסטית לתליית הרמקול בכל מקום / צילום: מערכת נווד

הרמקול קל משקל (420 גרם), צורתו אליפטית וגודלו כשל תפוז או תפוח גדול (גובה 10.5 ס״מ, קוטר 9.5 ס״מ). תוכלו לאחוז אותו בקלות בכף ידכם ולנייד אותו ממקום למקום בלי להרגיש. הוא לא יתפוס הרבה מקום בתיק כשתארזו אותו לקמפינג או לטיול הבא שלכם, אך צורתו השמנמנה גורמת לכך שהוא פחות נוח לאריזה ותופס יותר מקום בתיק מאשר רמקולים שטוחים. קיימת רצועה אלסטית בחלקו העליון המאפשרת את תליית הרמקול על כל מתלה מאולתר שתמצאו.

רמקול בלוטות׳ UE Wonderboom 2 הוא בעל תכונות נוספות ושימושיות כמו האפשרות לצמד שני רמקולי Wonderboom 2 ולהאזין להם ממקור אחד בעוצמה רבה יותר, טווח בלוטות׳ ארוך לחיבור הסמארטפון או הטאבלט לרמקול (עד 30 מטרים), כפתור עליון להפעלה/ השהיית המוזיקה או דילוג בין שירים וכפתורים גדולים לשליטה על הווליום במרכז הרמקול שהפכו לסימן ההיכר של הרמקולים של UE.

הרמקול מומלץ לטיולים והוא בעל עיצוב עמיד במיוחד. הרמקול בעל רמת אטימות IP67, כך שהוא מוגן מפני כניסת אבק ואטום למים. על פי דירוג האטימות הרמקול יכול להיות במים במשך חצי שעה בעומק של 1 מטר. Wonderboom 2 גם צף במים כך שלא תתקשו למצוא אותו במקרה שהוא נפל לים או לבריכה. על פי היצרן Ultimate Ears הרמקול עמיד מפני נפילה מגובה מטר וחצי. בפועל, נראה שהוא יעמוד גם ביותר מכך.

בסרטון הקצר הבא המופיע באתר Wirecutter נבדקה נפילה של הרמקול ממטר וחצי. לאחר הנפילה הרמקול המשיך לעבוד ולא נראו עליו סימנים או שריטות.

Ultimate Ears מצהירים על זמן סוללה של 13 שעות, אך בפועל חיי הסוללה של הרמקול עומדים על 10 שעות של האזנה רצופה. אם תפעילו את מצב Outdoor Boost זמן הסוללה יתקצר בעוד שעה עד שעתיים. הזמן שלוקח עד טעינה מלאה של הרמקול הוא שעתיים וחצי. הטעינה מתבצעת באמצעות כבל Micro-USB אשר ארוז עם הרמקול.

המחיר של הרמקול משתלם במיוחד והוא נותן את התמורה הטובה ביותר ביחס למחירו מבין כל הרמקולים שבדקנו. המחיר משתלם בתנאי שתרכשו בישראל, זהו אחד המוצרים שמשתלם לרכוש בארץ ומחירו טוב יותר כאן לעומת מחירו באמזון, אפילו לפני חישוב עלות משלוח. 

הרמקול הנייד המשודרג ביותר: JBL Xtreme 2

אם אתם בעניין של התקהלויות גדולות ומסיבות ספונטניות בחוץ או בחללים גדולים יותר מחדר השינה שלכם JBL Xtreme 2 הוא הרמקול הנייד בשבילכם. עם איכות סאונד גבוהה מאוד וחיי הסוללה ארוכים הרמקול של JBL  עומד בציפיות ואף מעבר לכך. מצד שני, הוא פחות נייד, גדול ביחס לUE Wonderboom 2 וכבד ממנו פי 5. בנוסף, תג המחיר של הXtreme 2 גבוה, אך מחירו סביר בהחלט בהתחשב באיכות הסאונד וביחס לרמקולים אחרים בגודל הזה.

איכות הסאונד של רמקול הבלוטות׳ הנייד Xtreme 2 היא מהטובים שתשמעו ברמקולים מהקטגוריה הזו. הסאונד מלא וצלול. עוצמת הסאונד היא 92 דציבלים אך הצליל נשמע משמעותית חזק יותר בזכות הבסים החזקים שהרמקול יודע להפיק.

JBL Xtreme 2 רמקול נייד גדול עם סאונד איכותי
אם אתם מעוניינים ברמקול גדול יותר עם סאונד עוצמתי יותר תשקלו את JBL Xtreme 2 / צילום: מערכת נווד

מידותיו של הJBL Xtreme 2 גדולות והופכות אותו לפחות נייד. אורכו 29 ס״מ, קוטרו כמעט 13 ס״מ ומשקלו 2.3 ק״ג. כדי לפצות על המשקל, הוא מגיע עם רצועת נשיאה עבה המאפשרת לשאת אותו בנוחות. כבונוס לרצועת הנשיאה יש פותחן בקבוקים באבזם, באווירת המסיבות שהרמקול הזה יכול להניע.

חיי הסוללה המוצהרים על ידי JBL עומדים על 15 שעות. בפועל תקבלו יותר ותוכלו להגיע ל18-19 שעות של האזנה רצופה. זמן הטעינה עד לסוללה מלאה של הרמקול עומד על 3.5 שעות. טווח הבלוטות׳ של הרמקול הוא 33 מטרים. ניתן להתחבר לרמקול גם באמצעות כבל אודיו רגיל עם חיבור 3.5 מ״מ, כגיבוי למקרה שהבלוטות׳ לא מתחבר.

הרמקול בעל עמידות גבוהה. רמת האטימות שלו  IPX7מאפשרת לו לשרוד מפני אבק וטבילה של 30 דקות בעומק של 1 מטר במים. פונקציית  +Connect מאפשרת לחבר עד 100 רמקולים יחד (לא שתחברו יותר משניים במקרה הטוב). קיים כפתור שליטה בחלקו העליון של הרמקול להפעלה/ השהייה של המוזיקה ודילוג בין טרקים, למרות שככל הנראה מרבית השליטה על המוזיקה תהיה מהסמארטפון.

רצועת נשיאה מקנווס תעזור לכם לקחת את הרמקול. בכל זאת כמעט שניים וחצי קילו / צילום: מערכת נווד
רצועת נשיאה מקנווס תעזור לכם לקחת את הרמקול. בכל זאת כמעט שניים וחצי קילו / צילום: מערכת נווד

הרמקול הנייד המשתלם ביותר: JBL Go 2

הרמקול הקטן והמשתלם JBL Go 2 מוציא סאונד מאוזן וטוב ביחס לגודלו. תוכלו לקחת אותו בתיק (ואפילו בכיס) לכל מקום. הרמקול בעיצוב מרובע ברוחב 8.6 ס״מ, גובה 7.1 ס״מ ועומק 3.2 ס״מ, ומשקלו 180 גרם. בזכות המידות הקטנות והמשקל הנמוך לא תרגישו שאתם נושאים אתכם את הרמקול. ממדיו הקטנים יחד עם סאונד איכותי הופכים אותו למושלם עבור נוודים דיגיטליים ומטיילים מינימליסטים.

הרמקול המינימליסטי JBL Go 2, עמיד לאבק ומים ובעל דרוג אטימות IPX7. רמת אטימות זהה לרמקול הנייד המשודרג בו בחרנו JBL Xtreme 2. טווח הבלוטות׳ להתחברות לרמקול הוא עד 20 מטרים. ניתן להתחבר אליו בנוסף לבלוטות׳ גם באמצעות כבל אודיו רגיל עם חיבור 3.5 מ״מ, כגיבוי למקרה שהבלוטות׳ לא מתחבר. זמן הסוללה עומד על 5 שעות ויארכו שעתיים וחצי כדי לטעון את הסוללה במלואה באמצעות Micro-USB.

רמקול קטן נייד על בלוטות׳ JBL Go 2
רמקול JBL Go 2 קצת גדול יותר מבר של סבון כך שלא תרגישו אותו בתיק / צילום: מערכת נווד

בקטגוריית הרמקולים הניידים והמשתלמים (שהם לרוב גם קטנים יותר) קיים מבחר רב. זוהי קטגוריה מאוד ״פורחת״ באמזון וקיימים כמה דגמים  מומלצים של רמקול בלוטות׳ נייד. לצערנו, רוב הרמקולים אינם נשלחים לישראל. בכל זאת רמקול ששווה להזכיר הוא: Tribit XSound Go הרמקול עם הסאונד הטוב ביותר בטווח המחירים הנמוך. לצערנו הוא אינו זמין למשלוח לישראל, אך אם אתם מעוניינים בו תוכלו לשלוח אותו לישראל באמצעות שרותי משלוח כמו זה של Shipito.

מקורות

כדי לבחור את הרמקולים הניידים הטובים ביותר הסתייענו במקורות רבים מרחבי הרשת. לרוב אתרים טכנולוגיים ואתרים העוסקים בסאונד, בעלי אמינות גבוהה, אשר מתמחים בסקירות מוצרים. האתרים העיקריים שהסתייענו בהם להרכבת רשימה זו הם: Wirectter, Wired, Soundguys, Cnet, Whathifi, Tom’s guide. בנוסף, הסתייענו בחוות דעת של צרכנים וברשימת הרמקולים הניידים הנמכרים ביותר באמזון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד בנושא