רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

האוזניות הטובות ביותר לילדים

לקנות אוזניות לילדים יחסוך מכם לשמוע בפעם המאה ברציפות את ״בייבי שארק״, אך חשוב שתוודאו כי האוזניות שאתם מציידים בהן את ילדכם מותאמות לאוזניים הרכות והמתפתחות שלהם. האוזניות הטובות ביותר לילדים צריכות להיות עם הגבלת ווליום, במחיר משתלם, נוחות וקלות לתפעול. אלה הבחירות שלנו עבור האוזניות הטובות ביותר לילדים.
האוזניות הטובות ביותר לילדים

כדי לבחור את האוזניות לילדים הטובות ביותר השקענו שעות רבות בלמידה, מחקר ובדיקה של אוזניות שונות יחד עם ילדינו. התחלנו בלמידה על נזקי רעש מצטברים שיכולים להיגרם מהאזנה בעוצמה גבוהה לזמן ארוך מהמומלץ, קראנו חוות דעת של הורים על אוזניות באמזון ובפורמים בנושא וביצענו הצלבות בין אוזניות מומלצות באתרי טכנולוגיה וסאונד אמינים. לאחר מכן, את האוזניות המובילות במחקר שלנו בדקנו באופן אישי יחד עם ילדינו. מעבר לבדיקות שביצענו, בכתיבת פוסט זה הסתייענו בסקירה בנושא שפורסמה באתר Wirecutter אשר ביצע מדידות אובייקטיביות לעוצמת הצליל שאוזניות לילדים, מיצרנים ודגמים שונים, מפיקות. כמו כן הסתייענו בסקירות באתרי צרכנות נוספים ובמאמרים המפרטים על נזקי רעש ועל ההשפעות שלו. רשימת המקורות לפוסט זה ארוכה ותמצאו אותה בסופו.

אם אתם מחפשים אוזניות למבוגרים, אנו מזמינים אתכם לקרוא את הסקירה על אוזניות ביטול רעשים הטובות ביותר.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

מדוע חשוב להגביל את הווליום באוזניות לילדים

הגבילו את עוצמת הווליום באוזניות של ילדכם וסביבתם! הנזק בחשיפה לרעש בילדים (ומבוגרים) אינו מידי אלא מצטבר, לכן פעמים רבות רעש לא נתפס כגורם סיכון. אך האזנה ממושכת בסאונד גבוה תגרום לפגיעה בשמיעה. מכיוון שתעלות האוזניים של הילדים קטנות יותר, ווליום זהה יגיע לעור התוף של ילדים בעוצמה חזקה יותר מאשר במבוגרים, ולכן ילדים חשופים יותר לפגיעה בשמיעה. ארגון הבריאות העולמי ממליץ שילדים יאזינו בווליום שלא עולה על 85 דציבלים (בערך 60% מהעוצמה הגבוהה ביותר בסמארטפון).

לא רק העוצמה משחקת תפקיד, אלא גם משך ההאזנה. פגיעה בשמיעה אצל ילדים לא נגרמת בגלל שהילד הגביר בטעות את הווליום באייפד, אלא בשל האזנה ממושכת בווליום גבוה שלא מאפשרת זמן לאוזן להתאושש לאחר החשיפה. האזנה רועשת ורצופה למשך ארוך מידי עלולה לשבור את תאי השערה באוזן. תאים שבורים לא יגיבו לתנודות גלי קול והתוצאה היא פגיעה בשמיעה אשר תעמיק עם כל חשיפה נוספת לרעש מזיק ושאינה ניתנת לשיקום. אובדן שמיעה כתוצאה מחשיפה לעוצמת צליל גבוהה, כמו הופעות חיות, הינו זמני בדרך כלל, אולם יכול להפוך לקבוע אם החשיפה ממושכת.

גם הגברה של דציבלים בודדים משמעותית כאן. זה לא ליניארי, עלייה של שלושה דציבלים משקפת גידול פי שניים בעוצמת הסאונד. ככל שמגבירים את עוצמת הצליל, הזמן עד לנזק בשמיעה מתקצר דרמטית. ניתן להיות חשופים לצליל שיחה רגילה ב60 דציבלים כל היום, אפשר להאזין למוסיקה עד 80 דציבלים במשך 8 שעות ברציפות, אך הופעה חיה ב120 דציבלים יכולה לגרום לנזק תוך דקות ספורות. מעל 85 דציבלים, כל עלייה בשלושה דציבלים מחייבת את קיצור משך האזנה בחצי.

האוזניות הטובות ביותר לילדים - האנטומיה של האוזן
עוצמת סאונד + משך האזנה = נזק שמיעתי. גלי קול נכנסים לתעלת האוזן ופוגשים את תאי השערה באוזן הפנימית (הגדלה בשחור-לבן) האחראים על השמיעה. סאונד גבוה וממושך יגרום לתאי השערה להשבר ובכך לנזק בלתי הפיך בשמיעה / אילוסטרציה: מערכת נווד

ההמלצה לילדים ומבוגרים היא האזנה ב85 דציבלים (60% מהעוצמה המקסימלית) במשך שלא עולה על 60 דקות. נהוג לכנות זאת 60 על 60. אפשר להאזין עד 70 דציבלים כמה שרוצים אך עוצמת סאונד ברמה כה נמוכה תפגע בחוויית ההאזנה. לכן מגבלת הווליום הנפוצה באוזניות ילדים היא 85 דציבלים.

ברור כשמש שאין תחליף להשגחת הורים, אך במקום שתרדפו אחרי ילדכם כדי לבדוק כל מכשיר ולהנמיך להם את המוסיקה באוזניות, עדיף לקנות מראש אוזניות ייעודיות לילדים עם מגבלת ווליום. רוב המומחים מסכימים שהדבר החשוב ביותר להסתכל עליו ברכישת אוזניות לילדים הוא שהן מצוידות במגבלה זו. זהו אמצעי הגנה נוסף מפני פגיעה באוזניים הרכות של ילדכם.

שיקולים נוספים בבחירת אוזניות לילדים

מעבר לשיקולים של הגבלת הווליום ואיכות הסאונד באוזניות ילדים, קיימים שיקולים נוספים אותם לקחנו בחשבון. הראשון הוא האם לבחור באוזניות אלחוטיות או אוזניות חוטיות. אם כי זו החלטה אישית מול הילד, גילו והמחיר אותו רוצים להשקיע, חשוב שתכירו כי קיים הבדל מהותי באופן הגבלת הווליום בין אוזניות אלחוטיות לאוזניות חוטיות. מנגנון הגבלת הווליום באוזניות אלחוטיות בטוח ואמין יותר. אוזניות חוטיות לא ממש מגבילות את עוצמת הקול אלא רק מפחיתות אותו באמצעות נגדים, רכיב חשמלי זול שמפחית את זרימת החשמל. מכיוון שכך, אם נעשה שימוש במגבר שמספק יותר חשמל, העוצמה תחצה את הגבלת הווליום שתוכנתה. אולם, ילדים ישתמשו כמעט תמיד בטלפון, טאבלט או נגן מוסיקה נייד, כך שמגבר זה פחות רלוונטי, אך עדיין אוזניות חוטיות רבות לא עומדות בהגבלת הווליום המוצהר על פי היצרן, כפי שתוכלו לקרוא בתחקיר של הניו יורק טיימס. באוזניות אלחוטיות, לעומת זאת, משתמשים במגביל דיגיטלי שלא מאפשר השמעה של צליל גבוה יותר מרמה מסוימת שתוכנתה. המגביל הדיגיטלי פועל גם אם עשינו שימוש במגבר חיצוני או התחברנו לקונסולת משחק עם מגבר פנימי חזק. כדי לשמור על גיוון ואפשרות הבחירה שלכם, בחרנו ברשימה שלנו באוזנית אלחוטיות כאוזניות הילדים הטובות ביותר ובחרנו, בנוסף, שני זוגות של אוזניות חוטיות, האחד מתאים לילדים קטנים בגיל שנתיים עד ארבע והזוג השני מתאים לילדים גדולים יותר.

שיקול נוסף היה המחיר, חתרנו לבחור באוזניות טובות במחיר משתלם. לא בטוח שתרצו לרכוש אוזניות אלחוטיות ב100$ כדי שהילד יאזין לגארבג׳ ביוטיוב והסיכוי שהן יאבדו או ישברו גבוה. עמידות האוזניות עמדה גם היא לנגד עינינו, בהתחשב בנטיית הילדים לשמור פחות על דברים. הסתכלנו גם על נוחות האוזניות, משקלן וגודלן, פשטות ההפעלה ותכונות מיוחדות נוספות כמו לדוגמה שרשור לאוזניות נוספות כך ששני ילדים יוכלו להאזין ממכשיר אחד.

במחקר ובבדיקות שלנו התמקדנו באוזניות “Over Ear”, מרבית הילדים מעדיפים אוזניות מסוג זה (ולא בתוך האוזניים). אוזניות “Over Ear״ נוחות יותר וקלות להרכבה על הראש.

האוזניות הטובות ביותר לילדים: ONANOFF BuddyPhones Play

הילדים אהבו מאוד את האוזניות האלחוטיות Onanoff BuddyPhones Play. שילוב של איכות סאונד גבוהה המספקת צלילים טבעיים וצלולים, האזנה בטוחה עם ארבע מצבים של הגבלת ווליום, נוחות לילדים גדולים וקטנים (גילאים שלוש עד עשר על פי הצהרת היצרן) וסוללה המספיקה ל14 שעות האזנה. בנוסף, האוזניות בנויות היטב ועמידות, ניתן לחברן גם עם כבל ומחירן משתלם. כל אלה הביאו אותנו לבחור בהן לאוזניות הטובות ביותר לילדים.

האוזניות היו נוחות מאוד לילדים גדולים וקטנים. קלות משקל (109 גרם), לא לוחצות ועם מספיק ריפוד כך שיהיו נוחות על האוזניים. הקשת, גם היא, יושבת היטב על הראש.

לאוזניות תמיכה בבלוטות׳ עם חיבור יציב עד שמונה מטרים מהמכשיר המנגן (היצרן מצהיר על עשרה מטרים). זיווג האוזניות למכשיר פשוט – לחיצה על הכפתור המרכזי שעל אוזנית ימין מדליק את האוזניות ומיד מכניס אותן למצב זיווג (Pairing  mode) כדי להתחבר אליהן בבלוטות׳. לאחר שהחיבור בוצע בהצלחה תושמע הכרזה קולית.

האוזניות הטובות ביותר לילדים onanoff play
נוחות לגדולים ולקטנים אוזניות Onanoff BuddyPhones Play / צילום: אתר Onanoff

בצד הבטיחותי של הגבלת הווליום, קיימים ארבע מצבי האזנה באוזניות שניתן לבחור ביניהם באמצעות לחיצה במקביל על הכפתור העליון והתחתון באוזנית ימין. הלחיצה במקביל חשובה ומונעת מילדים קטנים לעבור בין מצבים באופן עצמאי. מצב 75 דציבלים מאפשר את הגבלת הווליום האגרסיבית והבטוחה ביותר, ומתאימה לילדים צעירים מאוד. מצב 85 דציבלים מתאים ברוב המצבים למרבית הילדים. להאזנה בסביבה רועשת קיים מצב טיולים (Travel  Mode) המאפשר האזנה בהגבלה של 94 דציבלים. קיים מצב נוסף, Study Mode, המוגבל גם ל94 דציבלים ונועד שקולות אנשים ישמעו צלול יותר (שיחות טלפון, סרטונים), במצב זה המוסיקה תשמע פחות טוב. קיים חיווי לד על האוזניות המעיד באיזה מצב האזנה נמצאים.

שליטה על האוזניות מתבצעת באמצעות שלושה כפתורים ומיקרופון שמשולבים באוזנית ימין, ומאפשרים ניגון ועצירת המוסיקה, שליטה בווליום, דילוג בין שירים ולענות/ לנתק שיחות טלפון (אם הילד שלכם בגיל). קל להבחין בין הכפתורים ופשוט מאוד לשלוט באוזניות. הכפתור המרכזי מנגן ועוצר המוסיקה אוו עונה/ מנתק שיחות, ואילו הכפתורים העליון והתחתון שולטים בעוצמת הווליום. בנוסף, דילוג בין שירים מתבצע כשלוחצים ומחזיקים את הכפתור עליון או התחתון מדלגים בין שירים. העליון ידלג שיר קדימה והתחתון אחורה.

האוזניות הטובות ביותר לילדים Onanoff play
שליטה על האוזניות מתבצעת באמצעות שלושה כפתורים שמשולבים באוזנית ימין, ומאפשרים ניגון ועצירת המוסיקה, שליטה בווליום, דילוג בין שירים ולענות/ לנתק שיחות טלפון. קל להבחין בין הכפתורים ופשוט לשלוט באוזניות / צילום: אתר Onanoff

כאלטרנטיבה לשימוש אלחוטי באוזניות, ניתן לחברן גם עם כבל. כבל האוזניות המיוחד של Onanoff מצורף עם האוזניות, נקרא BuddyCable ומשמש כמפצל אודיו שניתן לחבר אליו כבל נוסף המחובר לעוד אוזניות. כך ניתן לשרשר עד ארבע אוזניות של Onanoff ולשתף את האודיו ממכשיר אחד. חשוב לציין כי מצבי ההאזנה להגבלת עוצמת הווליום רלוונטיים רק בחיבור אלחוטי. בחיבור חוטי מגבלת הווליום היא תמיד 94 דציבלים, גבוהה לצערנו מהמלצת 85 דציבלים לילדים.

האוזניות מתקפלות ונארזות לשקית בד קטנה המצורפת באריזה. זמינות בצבעים בהירים שילדים אוהבים ומגיעות עם סט מדבקות, כך שכל ילד יוכל להדביק ולהפוך את האוזניות לשלו באמת.

הכבל הייחודי של אוזניות אוננוף. האוזניות הטובות ביותר לילדים
הכבל הייחודי של אוזניות Onanoff מאפשר להאזין באופן משותף על ידי שרשור ארבע אוזנית לטלפון אחד. / צילום: אמזון

האוזניות החוטיות הטובות ביותר לילדים: Onanoff BuddyPhones Explore

אם אתם מעדיפים אוזניות בטוחות עם כבל הOnanoff BuddyPhones Explore זו בחירה מצוינת ומשתלמת, המתאימה לילדים צעירים בגיל שנתיים עד ארבע. האוזניות מוצלחות מאוד בזכות הנוחות על האוזניים של הילדים, הקומפקטיות והצבעים הבהירים שמשכו מיד את העיניים של הקטנים. הווליום באוזניות הוא בתחום התקין והבטוח מתחת ל85 דציבלים, אם כי הגבלת הווליום באוזניות חוטיות היא לא צפויה ופחות בטוחה מזו שבאוזניות בלוטות׳. לעיתים הגבלת הווליום באוזניות חוטיות יכולה להיות גבוהה יותר מהמוצהר על ידי היצרן.

האוזניות הטובות ביותר לילדים
בת שנתיים וחצי בודקת את האוזניות Onanoff BuddyPhones Explore / צילום: מערכת נווד

כמה דברים שלא אהבנו באוזניות האלה: איכות הסאונד פחות טובה מזו שמתקבלת בבחירה הראשונה שלנו. האיכות ממש לא גרועה, אלה אוזניות ב-25$, אל תפסלו אותן בגלל איכות הסאונד. לא בטוח שילד בגיל ארבע צריך אוזניות ב100$ שיאפשרו לו להאזין לצלילים החבויים ב״בייבי שארק״ או בכל שיר מונומנטלי אחר בגיל הזה. בעיה נוספת היא שהאוזניות לא יגדלו עם הילד ותצטרכו להחליפן שהילד יעבור את גיל ארבע או חמש במקסימום. הן קטנות מידי, ויהיו לוחצות ולא נוחות לילדים גדולים יותר.

האוזניות עשויות מפלסטיק אך הן עמידות ושרדו גם מכות קשות בבדיקות שלנו. כבל האוזניות מתנתק כך שאם הילד נתקל במשהו הכבל יתנתק מהאוזנית ולא יסתבך, יקרע או גרוע מזה יפיל את הילד. כבל האוזניות המיוחד של Onanoff מצורף עם האוזניות, נקרא BuddyCable ומשמש כמפצל אודיו שניתן לחבר אליו כבל נוסף המחובר לעוד אוזניות. כך ניתן לשרשר עד ארבע אוזניות של Onanoff ולשתף את האודיו ממכשיר אחד.

הבת 6 שלנו עלתה על מגפיים בקיץ כדי לשבור. לא הצליחה. / צילום: מערכת נווד

ניתן לקפל את האוזניות בקלות ולהכניסן לשקית בד קטנה לנשיאת האוזניות. ניתן לארוז אותן מבלי שיתפסו הרבה מקום גם בתיק גן. בנוסף מצורפות מדבקות מדליקות כדי להדביק על צד האוזניות לשמחת הילדים.

בסך הכל, אם אתם מעוניינים באוזניות חוטיות לילדכם, או מחפשים אוזניות במחיר משתלם הOnanoff BuddyPhones Explore זו בחירה נהדרת עבור ילדכם.

האוזניות החוטיות הטובות ביותר לילדים
הכי מתאימות לקטנטנים בגילאי 2-4 / צילום: אתר Onanoff

האוזניות החוטיות המשתלמות ביותר לילדים: Mpow CH6S

אם אתם מעוניינים באוזניות חוטיות לילדים גדולים יותר (גיל 5 עד 12) עם מיקרופון ובמחיר משתלם, אנו ממליצים על Mpow CH6S. האוזניות האלה התברגו להיות רב מכר באמזון בקטגוריית אוזניות ילדים, משלבות נוחות וסאונד טוב.

האוזניות נוחות לילדים גדולים וקטנים, לא לוחצות ועם מספיק ריפוד לאוזניים ולקשת. היצרן מצהיר שהאוזניות יתאימו לגילאים שלוש עד שש-עשרה, אך ילדים מעל גיל שתיים-עשרה או ילדים קטנים יותר עם ראש גדול עלולים למצוא את האוזניות האלה לוחצות. לילדים מתחת לגיל חמש האוזניות כנראה יהיו גדולות ופחות יציבות על הראש. האוזניות מגיעות במגוון צבעים, ועיצובן נקי ומתאים לילדים גדולים יותר. האוזניות בנויות היטב ועמידות כך ששרדו מסלול התעללויות שהילדים העבירו אותן בו. ניתן לקפל אותן בפשטות ולארוז בתיק מבלי שיתפסו הרבה מקום. בנוסף, ניתן להתאימן בקלות לראש על ידי מתיחה של הקשת.

אוזניות חוטיות משתלמות לילדים גדולים mpow 6HS
אוזניות חוטיות משתלמות על מיקרופון לילדים בגילאי 5-12 / צילום: אמזון

קיימת מגבלת ווליום שהופכת את האוזניות לבטוחות להאזנה. ניתן לבחור בין שני מצבים: 85 דציבלים שמתאים לכל הילדים ובמרבית המצבים או 94 דציבלים, להאזנה בסביבה רועשת יותר. החיסרון הגדול הוא שאין דרך למנוע מהילד להחליף בין המצבים בעצמו. לכן האוזניות האלה מתאימות לילדים גדולים בלבד. מגבלת הווליום באוזניות אלה מתבצעת על ידי הפחתה של הרעש ופחות בטוחה ממגבלת הווליום הקיימת באוזניות אלחוטיות.

כמו באוזניות של Onanoff ניתן לשרשר אוזניות נוספות באמצעות כבל וכך לשתף אודיו בין שתי אוזניות ממכשיר אחד. החיבור הוא לא לשקע בכבל כמו בOnanoff אלא לשקע באוזנית ימין, דבר שהופך את ההאזנה המשותפת לפחות נוחה.

אוזניות חוטיות משתלמות לילדים גדולים Mpow
מתקפלות בקלות ולא תופסות הרבה מקום בתיק / צילום: אמזון

קיימת מגבלת ווליום שהופכת את האוזניות לבטוחות להאזנה. ניתן לבחור בין שני מצבים: 85 דציבלים שמתאים לכל הילדים ובמרבית המצבים או 94 דציבלים, להאזנה בסביבה רועשת יותר. החיסרון הגדול הוא שאין דרך למנוע מהילד להחליף בין המצבים בעצמו. לכן האוזניות האלה מתאימות לילדים גדולים בלבד. מגבלת הווליום באוזניות אלה מתבצעת על ידי הפחתה של הרעש ופחות בטוחה ממגבלת הווליום הקיימת באוזניות אלחוטיות.

כמו באוזניות של Onanoff ניתן לשרשר אוזניות נוספות באמצעות כבל וכך לשתף אודיו בין שתי אוזניות ממכשיר אחד. החיבור הוא לא לשקע בכבל כמו בOnanoff אלא לשקע באוזנית ימין, דבר שהופך את ההאזנה המשותפת לפחות נוחה.

בסך הכל, אלה אוזניות חוטיות טובות לילדים גדולים יותר שנותנות תמורה גבוהה ביחס למחירן הנמוך.

אוזניות לילדים שלא נכנסו לרשימת האוזניות הטובות ביותר

מספר אוזניות שחקרנו עליהן ובדקנו באופן אישי לא נכנסו לרשימת האוזניות הטובות ביותר לילדים, אך שווה לציין אותן:

אוזניות אלחוטיות לילדים Puro BT2200 נחשבות לאחת האוזניות הטובות והבטוחות ביותר לילדים ומקבלות ביקורות חיוביות ברחבי הרשת. לא בדקו את האוזניות האלה כי אינן זמינות למכירה בישראל ומאוד ואף לא זמינות למשלוח לישראל.

אוזניות חוטיות Jlab Jbuddies מתאימות לילדים קטנים בגילאי 2-4, בנויות מפלסטיק. הילדים העידו כי הן לא נוחות.

אוזניות אלחוטיות Onanoff BuddyPhones Wave דומות בתכונות לבחירה הראשונה שלנו אך גם עמידות מפני מים. העמידות הזו, לדעתנו, פוגעת באיכות הסאונד לעומת אוזניות הבחירה הראשונה שלנו Onanoff Play.

אוזניות חוטיות JBL JR 300 קלות משקל ונוחות כך שהילדים לא ירגישו שהן על ראשם. מתאימות לילדים בגילאי 4-12. התלבטנו אם לבחור בהן כאוזניות חוטיות הטובות ביותר לילדים, אך לבסף השארנו אותן בחוץ בגלל דיווחים רבים על נטייתן להתקלקל.

אוזניות אלחוטיות JBL JR 300BT היו נוחות למרבית הילדים ובעלות סאונד מצוין. היו ילדים שלא אהבו את תחושת מגע האוזניים עם מעטפת הרפידות, שהרגישה גסה וזולה לילדים הגדולים יותר. לא ניתן להאזין באוזניות גם באופן חוטי כמו בבחירה הראשונה שלנו.

איך לנהל את ההאזנה של הילדים

על פי ארגון הבריאות העולמי אחד מכל חמישה ילדים בגילאי 6-19  סובל מלקות שמיעה עקב חשיפה לרעש, ובעולם המודרני הרועש והמשופע במסכים, ילדים רבים עוד בסיכון. בשורה התחתונה אין תחליף להשגחה הורית. כהורים אנו צריכים לשחק תפקיד אקטיבי בחינוך ילדינו להאזנה בטוחה ובקרה על החשיפה שלהם לרעש חזק לא בריא. כמובן שעלינו להוות מודל לחיקוי עבור ילדינו בנושא.
הנה כמה צעדים נוספים שתוכלו לבצע כדי להגן על ילדכם, גם שאינם לידכם.

איך להגדיר מגבלת ווליום בטלפון או טאבלט

מעבר להגבלת הווליום באוזניות אפשר גם להגביל את גובה הסאונד שיוצא מהמכשיר שילדכם משתמש בו.

במכשירי אפל, תבצעו זאת כך:

 1. תחת הגדרות, גללו מטה ובחרו במוסיקה.
 2. בלחיצה על הגבלת עוצמה ייפתח סליידר. אם ילדכם משתמש באוזניות רגילות שאינן מגבילות את הווליום, הגדירו את הווליום ל60% מהעוצמה המקסימלית. על פי העיקרון של 60%/ 60 דקות האזנה.
איך להגביל את עוצמת הסאונד באייפון או באייפד
איך להגביל את עוצמת הסאונד באייפון או באייפד / צילום: מערכת נווד

כדי למנוע מהילדים הטכנולוגיים שלכם לבטל את הגבלת הווליום, בצעו את הפעולות הבאות:

 1. תחת הגדרות, כנסו לזמן מסך ובחרו בהגבלת תוכן ופרטיות.
 2. לחצו על הגבלת עוצמה ובחרו באל תאפשר, כעת לא ניתן לשחק בסליידר הגבלת עוצמה.
 3. אם זה לא מספיק הגנה מפני ההאקר הקטן שלכם, תצטרכו להגדיר סיסמה בכניסה לחלון זמן מסך. בצעו זאת על ידי כניסה לזמן מסך ובחרו ב״השתמש בקוד גישה עבור זמן מסך״. זה יעביר אתכם למסך בו תדרשו לבחור סיסמה בת ארבע ספרות, אותה תדרשו להקליד בכניסה להגדרות ״זמן מסך״.


במכשירי אנדרואיד תצטרכו למצוא אפליקציה צד שלישי שתוכלו להגביל את הווליום באמצעותה. אין לנו המלצה על אפליקציה ספציפית.

בקרה על זמן המסך של הילדים

כאמור, עוצמת הסאונד אינה הפקטור היחיד אלא גם משך ההאזנה או הצפייה. האזנה או צפייה ממושכת לסאונד בעוצמה גבוהה הוא המתכון הבטוח לנזק בשמיעה. במכשירי אפל תוכלו לבקר ולעקוב על משך ההאזנה, הצפייה והשימוש באפליקציות שונות במכשיר של הילד. עשו זאת כך: תחת זמן מסך כנסו לצפייה בכל הפעילות. כאן תוכלו לראות כמה הילד צפה ביוטיוב, האזין למוזיקה או השתמש בכל אפליקציה אחרת.

איך לעקוב אחרי זמן הצפייה וההאזנה של הילד במכשירי אפל
פירוט זמן מסך על פי אפליקציות מאפשר לעקוב ולבקר את זמן הצפייה וההאזנה של הילד במכשירי אפל / צילום: מערכת נווד

אפליקציית רעש באפל ווטש

אם ברשותכם אפל ווטש תוכלו למדוד את הרעש סביב ילדכם וסביבכם באמצעות אפליקציית רעש המובנית בשעון. בהפעלת האפליקציה היא תציג על גבי המסך בדציבלים את עצמת הצליל שהשעון קולט וחיווי האם העוצמה תקינה או רועשת ועלולה לגרום נזק בהאזנה ממושכת. מצאנו את האפליקציה הזו יעילה מאוד במדידת עוצמת הסאונד שהילדות שלנו צופות בטלוויזיה.

אפליקציית רעש באפל ווטש מאפשרת לנטר את עוצמת הרעש סביב ילדכם וסביבכם
אפליקציית רעש באפל ווטש מאפשרת לנטר את עוצמת הרעש סביב ילדכם וסביבכם. לדוגמה לבדוק את עוצמת הדציבלים שהטלויזיה מוציאה כאשר הילדים צופים / צילום: מערכת נווד

מקורות

 1. The Best Kids Headphones, מאת Lauren Dragan & Brent Batterworth, אתר Wirecutter

 2. Hearing Loss and iPods: What happens when you turn them to 11, מאת Brian Fligor, אתר The Hearing Jurnal

 3. Children’s Headphones May Carry Risk of Hearing Loss, מאת Catherine Saint Louis, אתר ניו-יורק טיימס

 4. נזקי רעש, וויקיפדיה

 5. מסע לתוך האוזן, מאת ד״ר דנה פלורנטין וד״ר סלים מזאוי, אתר קופת חולים כללית

 6. The Best Kids Headphones, מאת Tim Gideon, אתר PCmag

 7. Onanoff Buddyphones Play and Wave, מאת Maike Paebens, אתר Headphonescheck

קריאה נוספת