רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

איירפודס פרו טיפים טריקים ותכונות חבויות שאתם חייבים להכיר. מעודכן iOS 14

אתם כנראה מכירים את האיירפודס פרו שלכם אבל בטח יש דבר או שניים שנוכל לחדש לכם. הנה כמה איירפודס פרו טיפים, טריקים ותכונות חבויות לשימוש יעיל ומהנה יותר באוזניות שלכם. עדכנו את הפוסט לאור התוכנה החדשה לאיירפודס פרו שיצאה יחד עם iOS 14 וכללנו הסבר על חווית האודיו המדהימה עם שמע מרחבי (Spatial Audio), על התכונה המגה-שימושית דילוג אוטומטי בין מכשירים ועוד.
איירפודס פרו טיפים טריקים ותכונות חבויות שאתם חייבים להכיר

האיירפודס פרו של אפל, אוזניות התומכות בביטול רעשים, הן מהאוזניות הטובות שתוכלו להצטייד בהן, בהנחה שאתם מחברים אותם לאייפון או למכשיר אחר של אפל.  הסאונד טוב, החיבור (צימוד) אל האייפון מתבצע באופן אוטומטי, עם iOS 14 תקבלו חוויית האזנה מדהימה עם תכונת שמע מרחבי ומנגנון סינון הרעשים בהן עובד היטב. האיירפודס פרו מינימליסטיות, לא מורגשות כמעט באוזן ויושבות בה היטב, כך שרבים הפכו אותן לאוזניות הריצה שלהם. אפל קיצרו את בסיס האוזנייה ביחס לאיירפודס הרגילות וזה בדיוק מה שהיה צריך לעשות. שמוציאים את האיירפודס פרו מהקופסה ומחברים אותן לאייפון זה נראה כאילו הכל ברור פשוט וידוע, אבל בטוח יש כמה דברים שאתם עדיין לא יודעים על האוזניות שלכם. הנה כמה איירפודס פרו טיפים, טריקים ותכונות חבויות שאתם חייבים להכיר.

עם iOS 14 האיירפודס פרו (וגם האיירפודס) קיבלו עדכון תוכנה חשוב שכולל שמע מרחבי בווידאו (Spatial Audio) ומעבר אוטומטי של האוזניות בין מכשירי אפל (זמין באיירפודס פרו ובאיירפודס הסטנדרטיות דור שני). שתי תכונות מדהימות שמשדרגות את האיירפודס פרו בכמה רמות. הפוסט מעודכן עם הטיפים והתכונות החדשות החשובות ביותר שהגיחו לעולם עם iOS 14.

אם אתם מחפשים אוזניות ביטול רעשים On Ear שאינם בהכרח של אפל, תוכלו לקרוא את הפוסט שלנו על אוזניות ביטול הרעשים הטובות ביותר

תוכן עניינים

מחוות בסיסיות לשליטה באיירפודס פרו

נתחיל בכמה מחוות שישפרו את חוויית השימוש שלכם באיירפודס פרו:

בעת שהאיירפודס פרו באוזניים אם תלחצו על בסיס האוזנייה (=רגל האוזנייה) תשמעו פינג באוזן שמעיד שכרגע החלפתם בין מצב צמצום רעשים למצב חדירת רעשי רקע או ההפך. תוכלו ללחוץ על כל אחת מהאוזניות כדי לשנות את המצב, ימין או שמאל. זה אפילו יעבוד בעת שאתם בשיחת טלפון עם האוזניות.

לחיצה מהירה על בסיס האוזנייה, ושוב לא משנה על איזה מהאוזניות לחצתם, תפעיל או תעצור את המוזיקה או הסרטון שאתם מאזינים להם. תוכלו גם לענות או לדחות שיחות טלפון בשיטה הזו.

אם תלחצו שתי לחיצות מהירות זה ידלג שיר קדימה, אם תלחצו שלוש לחיצות זה יתחיל את השיר המתנגן מהתחלה וארבע לחיצות יחזירו אתכם לשיר הקודם. ושוב, זה הכל עובד בלחיצה על כל אחת מהאוזניות.

אוזניות איירפודס פרו טיפים
אוזניות איירפודס פרו מול אוזניות איירפודס רגילות. לחיצה על השקע ברגל האוזנייה של האיירפודס פרו תעצור או תפעיל את המוזיקה, שתי לחיצות ידלגו שיר קדימה, שלוש לחיצות יתחילו את השיר המתנגן מהתחלה וארבע לחיצות יחזירו לשיר הקודם / Photo by Daniel Romero on Unsplash

שמע מרחבי (Spatial Audio) שדרוג מטורף לחוויית ההאזנה עם iOS 14

עם שחרור iOS 14 לעולם אפל שחררו עדכון תוכנה חשוב לאיירפודס פרו שהביא איתו את מה שאפל מכנים שמע מרחבי (Spatial Audio). שמע מרחבי מספק דרך האוזניות חוויית צליל היקפי ברמת קולנוע לסרטים, סדרות או סרטונים (כרגע לא זמין למוזיקה אבל זה יגיע). התחושה שמקבלים עם שמע מרחבי היא שהצלילים באים מכל עבר, מלפנים, מאחור, מהצדדים ואפילו מלמעלה בדומה לתחושה שמקבלים כשרואים סרט בקולנוע. ולא רק זה, בזכות שמע מרחבי שומעים את האודיו מהמקום שהוא באמת מגיע. אם תטו את הראש או את האייפון כשהדמות בסרט מדברת אתם תרגישו את הסאונד מגיע בעיקר מהאוזן הקרובה למכשיר. הסאונד הוא תלת ממדי ממש כמו במציאות. השדרוג הזה בעינינו הוא לא פחות ממדהים והוא לוקח את השמע באיירפודס פרו לגבהים חדשים. צפינו עם שמע מרחבי פעיל בפרק האחרון שיצא בסדרה המגניבה טד לאסו באפל+ ותשמעו זו חוויית שמע מהנה ואיכותית, עד שמרגישים שאתם בחדר אחד עם טד לאסו ושאר השחקנים.

כדי להאזין בשמע מרחבי תצטרכו לשים את האוזניות, לפתוח את מרכז הבקרה וללחוץ לחיצה ארוכה על בר עצמת הווליום של האוזניות. כאן תוכלו לבחור אם להפעיל או לכבות את השמע המרחבי. תוכלו גם לראות חיווי אם שמע מרחבי דולק אך לא פעיל מכיוון שהווידאו אינו נתמך.

התכונה זמינה באיירפודס פרו רק בצפייה דרך האייפון או האייפד. לצערנו, על אף השדרוג לtvOS 14 שמע מרחבי לא זמין באפל טיוי, אבל גם זה יגיע. כדי לקבל את החוויה המרשימה הווידאו שצופים בו צריך לתמוך בתקן אודיו Dolby Atom או Dolby Vision.

שמע מרחבי spatial audio איירפודס פרו
לחיצה ארוכה על בר עוצמת הווליום של האוזניות במרכז הבקרה יכניס אתכם למסך בו תוכלו להפעיל או לכבות את שמע מרחבי. תפעילו. / צילום: מערכת נווד

דילוג אוטומטי של האיירפודס בין מכשירים עם iOS 14

זו אולי התכונה השימושית ביותר עבורנו שיצאה עם iOS 14 (נתמכת באיירפודס פרו ואיירפודס דור שני). המשמעות של דילוג אוטומטי בין מכשירים היא שהאיירפודס יתחברו למכשיר ממנו אתם עובדים בלי שתדרשו לשום פעולה. כאשר האיירפודס באוזניים הן ידלגו בין האייפון, אייפד, אפל ווטש ומק (לאחר שחרור עדכון התוכנה Big Sure), בהתאם למכשיר בו אתם משתמשים או מאזינים באותו רגע. למשל אם אתם צופים בסרט באייפד ומאזינים באמצעות האיירפודס ותוך כדי נכנסת שיחה באייפון, כאשר תרימו את האייפון לענות האיירפודס יתחברו באופן שקוף לכם לאייפון ותוכלו לנהל את השיחה דרך האוזניות. כאשר תנתקו תחזרו להיות מחוברים עם האוזניות לאייפד ותוכלו להמשיך לצפות בסרט. 

 הדילוג של האיירפודס בין המכשירים הוא מהיר מאוד כך שאתם לא צריכים לחכות עד שהאוזניות יתחברו כדי שתתחילו לדבר. זה פשוט קורה. תכונה שימושית ביותר, שמייעלת את רצף העבודה ומונעת את הסחת הדעת (הטריוויאלית עד היום) של לחבר את האוזניות למכשיר. תם העידן שצריך ללכת לבלוטות׳, למצוא את האיירפודס ברשימת המכשירים וללחוץ על התחברות או connect, עם עדכון התוכנה החדשה זה פשוט קורה.

איירפודסו פרו דילוג אוטומטי בין מכשירים
אנחנו ממש מתלבטים איזו תכונה חשובה יותר: דילוג אוטומטי בין מכשירים או שמע מרחבי / צילום: אתר אפל

איירפודס פרו והמיקרופון הסודי של האייפון

תכונה חבויה ומגניבה היא המיקרופון הסודי של האייפון (מי אמר האזנת סתר?). כדי להפעילה לכו באייפון להגדרות, כנסו למרכז הבקרה, לחצו על התאמה אישית של פקדים והוסיפו  את הפקד  שמיעה (אייקון של אוזן) כדי שהוא יהיה זמין לכם בפעם הבאה שתפתחו את מרכז הבקרה. לאחר שעשיתם זאת, שימו את האיירפודס, החליקו לפתיחת מרכז הבקרה ולחצו על פקד השמיעה שיפעיל את התכונה האזנה בזמן אמת.

מה זה עושה? הפעלת האזנה בזמן אמת תאפשר לכם להאזין דרך האוזניות למה שהמיקרופון של האייפון קולט. זו תכונה מעניינת מאוד שיכולה להיות שימושית בכמה דרכים: האזנת סתר כבר אמרנו? אם תשאירו את האייפון שלכם בחדר ישיבות ותצאו החוצה תוכלו להאזין, דרך האיירפודס, למה שאומרים בפנים. בצד בשני של סקאלת המוסר, הפיצ׳ר הזה יכול לסייע לכבדי שמיעה שרוצים את הסאונד של הרצאה, פגישה או אפילו סתם שיחה רגילה, באופן מוגבר ישירות לאוזניים מבלי שיצטרכו להתאמץ לשמוע. אנחנו משתמשים לפעמים בפיצ׳ר הזה כדי להקשיב לשיחות המשעשעות של הבנות הקטנות שלנו לפני שהן נרדמות מבלי להפריע להן עם הנוכחות הפיזית שלנו.

פקד שמיעה במרכז הבקרה באייפון
פקד שמיעה במרכז הבקרה באייפון להפעלת תכונת האזנה בזמן אמת / צילום: מערכת נווד

האזנה משותפת: איך לחבר שני זוגות איירפודס לאייפון אחד

ידעתם שאתם יכולים לחבר שני זוגות של איירפודס לאייפון שלכם? גם אם יש לכם איירפודס רגילות מדור ישן או אפילו אוזניות ביטס, תוכלו לחבר שני זוגות לאייפון אחד. כל שעליכם לעשות זה לפתוח את מרכז הבקרה כאשר האיירפודס באוזניים, ללחוץ על האייקון הקטן מעל פקדי נגן המוזיקה, ללחוץ על שיתוף שמע לקרב אוזניות נוספות לאייפון ולעקוב אחרי ההוראות שמופיעות על המסך. לא מסובך, תוך שניות בודדות שני זוגות איירפודס יהיו מחוברים לאותו אייפון ותוכלו להאזין במשותף. תוכלו לשלוט על הווליום של כל אוזניות בנפרד אם תלחצו על בר הווליום ממרכז הבקרה. 

עם iOS 14 התווספה היכולת להאזנה משותפת עם האיירפודס כאשר צופים באפל טיוי.

הנה סרטון קצרצר שהוא הקלטת הפעולות שאתם נדרשים לבצע באייפון כדי לחבר אליו שני זוגות איירפודס:

האזנה משותפת
איך לחבר שני זוגות איירפודס לאייפון שלכם / צילום: מערכת נווד

מצא את האיירפודס פרו שלי

אם איבדתם את האיירפודס פרו שלכם או השארתם את האוזניות מחוץ לאריזה ואתם לא זוכרים היכן הנחתם אותן, אז אל דאגה אתם מכוסים. תוכלו למצוא אותן דרך אפליקציית Find my iPhone. בכניסה לאפליקציה החשובה הזו תראו את כל מכשירי אפל שלכם, תמצאו את האיירפודס פרו ברשימה ותלחצו עליהן. עכשיו תוכלו לראות על גבי מפה את המיקום האחרון בו האיירפודס היו. אם השארתם את האוזניות מחוץ לאריזה שלהם, האוזניות ככל הנראה מחוברות לטלפון, תוכלו ללחוץ על השמע צליל והאוזניות ינגנו צליל שיסייע למצוא אותן. תוכלו לבחור גם אם להשמיע צליל באוזניה ימין או שמאל אם אתם לא מוצאים רק אחת מהן.

מצא את האיירפודס פרו שלי
אם איבדתם אוזניה אחת תוכלו להשמיע צליל שיכוון אתכם אליה דרך אפליקציית Find My iPhone / צילום: מערכת נווד

איך לבדוק את מצב הסוללה באיירפודס פרו

iOS 14 שינתה את האופן בו אפשר לבדוק את מצב הסוללה באיירפודס. הווידג׳טים השתכללו מאוד וניתן להוסיף אותם למסך הבית, כך ניתן להוסיף את הווידג׳ט של מצב הסוללה למסך הבית באייפון או באייפד כדי להתעדכן במצב הסוללה של האיירפודס (ואביזרים אחרים) בקלות. ווידג׳ט מצב סוללה הוא הדרך הקלה ביותר לדעת את מצב הסוללה. מספיק לזרוק מבט על המסך באייפון ולא צריך לגלול, לדפדף או ללחוץ על שום דבר.

זה לא נגמר כאן, קרה לכם שיצאתם לאימון והשארתם את המארז של האיירפודס בבית רק כדי לגלות אחרי כמה דקות שהסוללה באוזניות התרוקנה ואין לכם דרך לטעון אותן? פיצ׳ר שימושי נוסף בIOS 14 הוא עדכונים על כך שהסוללה עומדת להתרוקן באיירפודס. בעת שהאוזניות מחוברות האייפון ידחוף לכם פוש כאשר הסוללה חלשה ונדרש לטעון אותן.

בכל מקרה ובלי קשר לגרסת התוכנה באייפון עדיין נשארו לכם האפשרויות שהיו קיימות לבדיקת מצב הסוללה באיירפודס:  פתיחת מארז האוזניות (בהנחה שהאוזניות במארז ולא באוזניים) תקפיץ פופ-אפ בתחתית מסך האייפון עם חיווי אחוזים של מצב הסוללה במארז ובאוזניות עצמן. 

דרך נוספת לדעת את מצב הסוללה היא ללחוץ לחיצה קצרה על הכפתור הקטן בגב מארז האוזניות. לחיצה על הכפתור תדליק את הלד בירוק, לבן או כתום כאינדיקציה על מצב הסוללה. 
אם האיירפודס פרו באוזניים תוכלו לפתוח את מרכז הבקרה, ללחוץ על האייקון הקטן מעל נגן המוזיקה ותוכלו לראות את מצב הסוללה של האיירפודס. 
תוכלו גם לבדוק את מצב הסוללה דרך אפל ווטש. פתחו את מרכז הבקרה באפל ווטש (החלקה מתחתית מסך השעון כלפי מעלה), לחצו על חיווי הסוללה (החיווי עם אחוזי הסוללה של השעון) ושם תוכלו לראות את מצב הסוללה של המארז ושל אוזניה ימין ושמאל בנפרד. זו גם הדרך הקלה ביותר להבין כמה אחוזי סוללה יש לכל אוזניה בנפרד.
אם האיירפודס נטענות באמצעות מטען אלחוטי תקישו עם האצבע על המארז והלד ידלק כך שתוכלו לראות אם האוזניות טעונות במלואן או לא.

ווידג׳ט מצב סוללה ios 14
הוסיפו את ווידג׳ט מצב סוללה למסך הבית זו תהפוך להיות הדרך הקלה ביותר עבורכם לבדוק את מצב הסוללה באיירפודס פרו / צילום: מערכת נווד

מצב צמצום רעשים ומצב חדירת רעשי רקע

החידוש הגדול של האיירפודס פרו הוא ביטול הרעשים. אם את לוחצים לחיצה ארוכה על בסיס אחת האוזניות זה יחליף בין המצבים. תוכלו גם להחליף בין המצבים על ידי פתיחת מרכז הבקרה באייפון ולחיצה ארוכה על בר הווליום של האוזניות. שם תוכלו להחליף בין מצב צמצום רעשים, חדירת רעשי רקע או כיבוי מוחלט של ביטול הרעשים. בכל פעם שתחליפו בין המצבים תשמעו פינג באוזניים המעיד על כך שהתחלפו מצבים. בנוסף, אם תלכו להגדרות ואז בלוטות׳ ותלחצו על אייקון הInfo בצד האיירפודס פרו שלכם ברשימה, תוכלו לראות את מצבי ביטול הרעשים ותוכלו להחליף ביניהם.
אם יש לכם אפל ווטש תוכלו להחליף גם דרכו בין מצבי ביטול הרעשים. שאתם מאזינים למוזיקה או פודקאסט תראו את האייקון הקטן בנגן בשעון ובלחיצה עליו תפתח רשימה של מצבי ביטול הרעשים, כך שתוכלו לבחור ביניהם.

מצבי ביטול רעשים באוזניות של אפל
כשאתם מאזינים דרך האיירפודס פרו, תוכלו להכנס למרכז הבקרה באייפון, ללחוץ על בר הווליום ולבחור בין מצבי ביטול הרעשים / צילום: מערכת נווד

איך לבחור את מתאם הסיליקון האופטימלי באיירפודס פרו

בשונה מבאיירפודס רגילות, באיירפודס פרו אתם מקבלים שלושה מתאמי סיליקון להתאמה הטובה ביותר לאוזן. האוזניות מגיעות עם שלושה מתאמים בגדלים שונים: קטן, בינוני וגדול. כדי לדעת איזה מהגדלים הכי מתאים לכם אפשר לעשות בדיקה לאיכות האטימה בין האוזניים לאוזניות.

תהליך הבדיקה הולך כך: שימו את האיירפודס פרו באוזניים, גשו להגדרות, כנסו לבלוטות׳ ולחצו על אייקון הInfo הסמוך לאיירפודס פרו ברשימה. שם ליחצו על בדיקת התאמת קצוות. לאחר מכן, נגנו מוזיקה ותקבלו חיווי על רמת האטימה. אם התוצאה לא מספיק טובה תבדקו מתאם בגודל אחר עד שתמצאו את ההתאמה המושלמת.

איך לבחור את מתאם הסיליקון במידה האופטימלי באוזניות
תוכלו לבצע מבחן התאמת קצוות כדי לבחור את מתאם הסיליקון במידה האופטימלית. ההחלפה בין המתאמים קלה ומתבצעת על ידי משיכה קלה להוצאת המתאם המחובר ודחיפה של המתאם החדש עד שתשמעו קליק שמעיד כי המתאם נכנס למגרעת / Photo by Omid Armin on Unsplash

הכרזה על הודעות על ידי סירי

אז נכון אנחנו בקושי משתמשים באפליקציית ההודעות של אפל, אבל לפחות תכירו את היכולת הבאה שאפשרית בשילוב איירפודס פרו ואפליקציית ההודעות. תחת הגדרות ואז עדכונים תוכלו להפעיל את התכונה הכרז הודעות עם סירי. כאשר התכונה הזו פעילה, ואתם עם איירפודס פרו באוזניים, בכל פעם שתקבלו הודעה, סירי תקריא לכם אותה באופן אוטומטי. סירי כמובן תצטרך להיות מוגדרת על עברית כדי שתוכל להקריא את ההודעה. שימו לב שהתכונה פעילה רק כאשר המכשיר נעול. אם אתם משתמשים באייפון בזמן שנכנסת הודעה, סירי לא תכריז עליה.

Airpods pro הגדרות - הכרזה על הודעות
כנסו להגדרות -- עדכונים והפעילו את הכרז על הודעות עם Siri. תוכלו גם להשיב ללא צורך לומר ״היי סירי״ / צילום: מערכת נווד

איך לעשות ריסט לאיירפודס פרו

אם האיירפודס לא מתחברות לאייפון, סאונד לא מגיע לאחת האוזניים או שנתקלתם בבעיה אחרת עם האיירפודס פרו, אתחול האוזניות, ככל הנראה, יפתור לכם את התקלה.

כך עושים ריסט לאיירפודס פרו:

  1. פתחו את המכסה של מארז האוזניות (את התהליך מבצעים שהמכסה פתוח).
  2. לחצו על הכפתור הקטן בגב המארז עד שתאורת הלד בחזית האוזניות תהבהב באדום. אל תעזבו תמשיכו להחזיק עד שההבהוב האדום יתחלף שוב להבהוב לבן. כל זה אמור לקחת 15 שניות והאוזניות מאותחלות.

עכשיו שתפתחו את המכסה של מארז האיירפודס פרו, יקפוץ על מסך האייפון פופ-אפ להתחברות לאיירפודס פרו, כפי שהופיע אחרי שקניתם את האוזניות והתחברתם אליהן בפעם הראשונה.
תוכלו לצפות בסרטון של דקה שמסביר את התהליך:

קריאה נוספת