רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

המקלדת שתהפוך את האייפד שלכם ללפטופ קטן ומנצח: Magic Keyboard

בדקנו מגנים לאייפד עם מקלדת כדי למצוא את מקלדת האייפד הטובה ביותר למי שמקליד מסמכים באייפד. אם אתם מעוניינים לזנוח את המחשב ולהשתמש באייפד גם כלפטופ, Magic Keyboard של Apple היא המקלדת הטובה ביותר לאייפד עבורכם.
חוויית הכתיבה הטובה ביותר עם Magic Keyboard / צילום: מערכת נווד

סקרנו, השווינו ובדקנו מגנים לאייפד שמשולבת בהם מקלדת כדי למצוא את מקלדת האייפד הטובה ביותר למי שמקליד הרבה ומעוניין להפוך את האייפד ללפטופ. Apple Magic Keyboard תהפוך את האייפד ללפטופ קטן, חזק ומנצח. 

לא כולם רוצים או צריכים להפוך את האייפד שלהם ללפטופ, אך אם אתם מקלידים הרבה אולי תעדיפו לעשות זאת. כדי שהאייפד יחליף באמת את המחשב הנייד עליכם לצייד אותו במקלדת איכותית, כך שחווית ההקלדה תהיה זורמת ונעימה בדומה לזו שאתם מקבלים מלפטופ בעל מקלדת איכותית.

נוודים דיגיטליים ומטיילים מינימליסטים רבים כבר אימצו את הרעיון. אייפד עם כיסוי משולב מקלדת ועט סטיילוס חוסך לארוז מחשב נייד ומחברת רגילה. כך חוסכים מקום בתיק וכמה קילוגרמים על הגב.

מקלדת הפרימיום של Apple היא מקלדת האייפד הטובה ביותר למי מאתנו שמקלידים הרבה וכותבים מסמכים על גבי האייפד. כשהMagic Keybord מחוברת לאייפד תוכלו לזנוח את המחשב הנייד.

ההמלצות שלנו

אנו ממליצים לבדוק את מחיר המקלדת יחד עם עלות המשלוח באתרים נוספים:

קניית אפל Magic Keyboard  לאייפד פרו 11״ או אייפד אייר דור 4: KSP , אמזון ארצות הברית , אמזון גרמניה , אמזון בריטניה

קניית אפל Magic Keyboard  לאייפד פרו 12.9״: אמזון ארצות הברית , אמזון גרמניה , אמזון בריטניה

תוכן עניינים

אילו מקלדות לאייפד בדקנו?

המטרה בסקירה זו הייתה למצוא מגן אייפד עם מקלדת שיהפוך את האייפד ללפטופ לכל דבר. סקרנו מגנים לאייפד שמשולבת בהם מקלדת במטרה כדי את הטובה ביותר – מקלדת שתאפשר להשתמש באייפד ככלי העיקרי לכתיבת מסמכים.

נכון שניתן לחבר לאייפד מקלדת רגילה, אך זה מסרבל את השימוש ומרבית המשתמשים יעדיפו מגן עם מקלדת לאייפד, ובהם בחרנו להתמקד.

ככל שהתקדמנו בבדיקה וההשוואה בין המקלדות השונות לאייפד, שמנו לב שאנו מגיעים תמיד לאותה מסקנה. יש מקלדת אייפד אחת משולבת במגן שנמצאת בפער מעל כל השאר – Apple Magic Keyboard. המקלדת הזו של אפל איכותית באופן בלתי רגיל וחוויית ההקלדה בה כה טובה שאם אתם מקלידים הרבה באייפד, זו הבחירה הטובה ביותר ואין מה לחפש מעבר אליה.

המקלדות שסקרנו ובדקנו כדי לבחור את המקלדת הטובה ביותר לאייפד למי שמקליד הרבה וכותב מסמכים באייפד הן:

Apple Magic Keyboard – (לקניה Amazon או KSP). הבחירה שלנו למקלדת הטובה ביותר לאייפד. אם אתם כותבים הרבה מסמכים או מעוניינים שהאייפד יחליף את הלפטופ לחלוטין.

Apple Smart Keyboard Folio – (לקניה Amazon או KSP). מקלדת מצוינת של אפל. קלה, נוחה, מינימלית ועמידה למים. אם אתם מקלידים רק מידי על האייפד, זו המקלדת הטובה ביותר עבורכם.

Logitech Slim Folio Pro – לקניה Amazon). המקלדת של לוג׳יטק שאמורה להתחרות ב- Apple Smart Keyboard Folio. מקלדת טובה משולבת במגן עמיד (וגם עבה וכבד). המקלדת של לוג׳יטק מספקת חווית הקלדה נעימה, אך רחוקה מזו שתקבלו מהמקלדות של אפל. אם אתם מוגבלים בתקציב המקלדת זו יכולה להיות בחירה טובה עבורכם.

Logitech Folio Touch Keyboard Case with Trackpad – (לקניה Amazon או KSP). המקלדת של לוג׳יטק שאמורה להתחרות בMagic Keyboard. הביצועים של המקלדת טובים ומחירה חצי מהמקלדת של אפל ועדיין איכות המקלדת, תכונותיה באופן כללי וחוויית ההקלדה פחות טובים מאלו שתקבלו עם הMagic Keyboard.

ZAGG Pro Keys Wireless Keyboard and Detachable Case – (לקניה Amazon). כאן המקלדת והמגן נפרדים, כך אפשר לנתק את המקלדת מהאייפד ושהאייפד יישאר עם מגן. אם העיצוב הזה מדבר אליכם תשקלו לבחור במקלדת, הטובה מאוד, של ZAGG על פני המקלדות האחרות ברשימה.

Brydge 11 Pro Wireless Keyboard – (לקניה Amazon) אפשר לוותר. המוצר של Brydge אינו מגן אלא מקלדת שמתחברת לאייפד והופכת אותו למעין לפטופ.

מקלדות לאייפד של אפל
המקלדת הטובה ביותר לאייפד לכתיבת מסמכים? Apple Magic Keyboard לצד Smart Keyboard Folio (רחוקה בתמונה) / צילום: מערכת נווד

על פי מה בחרנו את המקלדת הטובה ביותר לאייפד לכתיבת מסמכים?

בבחינת המקלדות השונות לבחירת המקלדת הטובה ביותר לאייפד, הבאנו בחשבון מספר שיקולים:

  1. חוויית ההקלדה – עד כמה ההקלדה באייפד זורמת, נעימה ומספקת חווייה שתקבלו ממקלדת בלפטופ איכותי? זהו הפרמטר החשוב ביותר למי שמתכנן להקליד הרבה על האייפד, והראשון שבדקנו. 
  2. מחיר – מה הסכום אותו אתם מעוניינים להשקיע במקלדת לאייפד? מחיר המקלדת בה בחרנו כטובה ביותר, Magic keyboard של אפל הוא מעל 300 דולר בארצות הברית (ובסביבות 1500 ש״ח בישראל). מקלדת אייפד יקרה, כך שחשוב שתהיו בטוחים שהיא הנכונה עבורכם.
  3. גודל ומשקל המקלדת לאייפד – אחת הסיבות לאמץ את האייפד במקום לפטופ זה החסכון במשקל ומקום. בדקנו שהמקלדת והאייפד יחד עדיין מינימליסטיים ביחד למחשב נייד.
  4. זוויות צפייה באייפד – כשהאייפד מחובר למקלדת ניתן לצפות בו במספר זוויות ולשחק ביניהן. בדקנו כמה זוויות מתאפשרות וכמה קל ומהר ניתן לשנות את זווית האייפד בעת הקלדה.
  5. איכות הכיסוי לאייפד – בחנו את איכות מגן האייפד בו משולבת המקלדת ומהי רמת ההגנה שהוא מספק לאייפד.
  6. האם המקלדת מפריעה שמתפעלים את האייפד ממסך הטאצ׳– בדקנו האם ניתן לעבוד עם האייפד בצורה הרגילה (להחזיק בשתי ידיים ולתפעל באמצעות מסך הטאצ׳) כשהמקלדת מחוברת אליו.
  7. פיצ׳רים נוספים – בדקנו פיצ׳רים ותכונות נוספות שהופכים את המקלדת לטובה יותר. בדקנו אם קיים Trackpad, פורט לטעינה, תאורת מקשים ועוד. תכונות שביישום נכון יכולות להפוך את המקלדת לאייפד למקצועית ונוחה לעבודה, כך שלא תתגעגעו ללפטופ.
המקלדות לאייפד השונות של Apple
מקלדות אייפד השונות של Apple / צילום: Apple

המקלדת הטובה ביותר לאייפד שתגרום לכם לזנוח את הלפטופ: Apple Magic Keyboard

אם אתם מתכננים להשתמש באייפד שלכם בעיקר להקלדה ולהפוך אותו ללפטופ לכל דבר, מקלדת הפרמיום של אפל ה- Apple magic keyboard, זו המקלדת (משולבת מגן) הטובה ביותר עבורכם.

המקלדת הטובה ביותר לאייפד Magic Keyboard
המקלדת הטובה ביותר לאייפד Magic Keyboard / צילום: מערכת נווד

חוויית ההקלדה ב- Apple Magic Keyboard

המקשים של ה- Magic Keyboard מזכירים את המקשים במקלדות של מחשבי המק. התחושה היא הקלדה על גבי מחשב בעל מקלדת איכותית. תחת המקשים קיים מנגנון מספריים, כך שתקבלו ״קליק״ נעים, מורגש ומספק בעת העבודה וההקלדה תהיה מהירה, שקטה ומהנה.

המקלדת יוצרת מרחב טוב בין המסך למקשים כך שבעת הקלדה אין חשש שתגעו במסך האייפד. הנקודה הזו חשובה מכיוון שבמקרה של האייפד נגיעה במסך יכולה לשבש את רציפות ההקלדה והעבודה.

המקשים של המקלדת מוארים, כך שניתן להקליד בנוחות גם בסביבה חשוכה. מידת ההארה מתעדכנת אוטומטית בהתאם למידת החושך בחדר. בנוסף, ניתן לשלוט על מידת ההארה של המקשים, ועל הגדרות אחרות במקלדת, בהגדרות המקלדת: Settings – Keyboards – Hardware Keyboard Settings.

המשקל של האייפד יחד עם המבנה הארגונומי המרשים של המקלדת גורם לכך שהמקלדת יושבת יציב מאוד על השולחן בעת עבודה ואינה זזה בעת הקלדה.

בשונה ממקלדות אחרות פשוטות וקלות יותר, עם הMagic Keyboard המקלדת מפולסת על השולחן ואין הבדלי גובה שיוצרים כיסי אוויר בין תחתית המגן לשולחן שגורמים למגן להתנדנד בעת ההקלדה. חוויית ההקלדה באייפד עם הMagic Keyboard  זורמת ואיכותית בדומה לזו שאתם חווים בלפטופ.

חוויית הכתיבה הטובה ביותר עם Magic Keyboard / צילום: מערכת נווד
חוויית הכתיבה הטובה ביותר עם Magic Keyboard / צילום: מערכת נווד

האייפד צף מעל המקלדת

עם הMagic Keyboard האייפד צף וחלקו התחתון של האייפד לא נוגע במקלדת. גב האייפד מתמגנט לכיסוי וכך יוצא שהאייפד מוגבה מעל המקלדת. העיצוב יפה ומרשים, אך בעיקר חכם מאוד. בזכות העיצוב קיים רווח בין האייפד למקלדת כך שיחד עם ציר המשולב בMagic Keyboard ניתן להתאים בקלות את הזווית של האייפד לצפייה נוחה יותר.

ההתאמה של זווית הצפייה במסך האייפד נעשית, ממש באותו אופן בו מתאימים את זווית הצפייה בלפטופ, פשוט מושכים או דוחפים את המסך את האייפד קדימה או אחורה. בצורה הזו האייפד נע בקלות על גבי הציר ושינוי הזווית מתבצע במהירות ונוחות גם תוך כדי הקלדה ועבודה. ממש כמו בלפטופ.

הגמישות בזווית הצפייה והיכולת להתאים את זווית המסך במהירות תוך כדי הקלדה היא אחד הדברים המרשימים ביותר בiPad magic keyboard . במקלדות אחרות תצטרכו כנראה לשחק אוריגמי עם המגן ולקפל אותו בצורה שונות כדי לקבל זוויות צפייה שונה. זה לא נוח, גוזל זמן ולרוב לא יתאפשרו יותר משתיים, מקסימום שלוש, זוויות צפייה שונות.

האייפד צף מעל המקלדת
הMagic keyboard גורם לאייפד לצוף מעל המקלדת / Photo by CardMapr.nl on Unsplash

משקל ועמידות המקלדת והמגן של ה-Magic Keyboard

מגן הMagic Keyboard עמיד, חזק ומגן על האייפד משני צדיו- על המסך ועל גב האייפד.

יחד עם זאת, הMagic Keyboard כבד ועבה יחסית לכיסויים אחרים לאייפד שמשולבת בהם מקלדת. כדי להפוך את המקלדת הזו למקצועית כך שתוכל לגרום לכם לזנוח את הלפטופ, אפל שילבו בה מספר תכונות שמתורגמות למשקל וגודל המקלדת.

בMagic Keyboard  תמצאו מתכת משולבת בכיסוי, ציר להתאמת זווית הצפייה וקונקטור USB-C לטעינה. אלה גורמים ל-Magic Keyboard להיות כבדה, עבה ורחבה מעט יותר ביחס למקלדות אחרות לאייפד, כמו הApple Smart Keyboard Folio המינימליסטית.

משקל המקלדת התואמת לאייפד אייר דור 4 או לאייפד פרו 11״ הוא 820 גרם. המקלדת התואמת לאייפד פרו 12.9״ שוקלת כבר 1 ק״ג. עם המשקל הזה יוצא שיחד הMagic Keyboard, האייפד (ששוקל בסביבות 450 גרם) הופך להיות כבד יחסית. אך עדיין קל יותר וקטן יותר משמעותית מלפטופ. מספיק כדי שנוודים דיגיטליים ומטיילים מינימליסטים יעדיפו את האייפד על פני לפטופ.

משקל ועמידות Magic Keyboard פחות מינימליסטית מהמקלדות האחרות לאייפד
משקל ועמידות Magic Keyboard פחות מינימליסטית מהמקלדות האחרות לאייפד צילום: Photo by Ernest Ojeh on Unsplash

פיצ׳רים נוספים בMagic Keyboard שהופכים את האייפד ללפטופ לכל דבר

לMagic Keyboard פיצ׳רים נוספים שהופכים אותה למקלדת למקצוענים, כך שתוכלו להשתמש באייפד במקום לפטופ בלי להסס.

בMagic Keyboard קיים משטח טרקפד (Trackpad) מלבני ונוח לשימוש, בדומה לזה שיש במחשבי מק. עם הטרקפד ניתן לתפעל את האייפד מבלי לגעת במסך. ניתן לשלוט בחץ העכבר, ללחוץ על אובייקטים ולבצע מחוות. ניתן לבצע מחוות כמו: גלילה במסמך על ידי גרירת שתי אצבעות מעלה ומטה, הצגת כל האפליקציות הפתוחות על ידי ארבע אצבעות כלפי מעלה, מעבר בין אפליקציות על ידי ארבע אצבעות ימינה/שמאלה ועוד.

בMagic Keyboard קיים פורט USB-C לטעינה. באמצעות הפורט ניתן לטעון את האייפד בעת עבודה כשהוא מחובר למקלדת ולהשאיר פנוי את הפורט של האייפד לשימושים אחרים (חיבור דונגל, כבל HDMI וכו׳). בעצם כאשר אתם עובדים על האייפד עם הMagic Keyboard יש לכם שני פורטים של USB-C, ממש כמו במקבוק פרו M1  חדש.

טרקפד במג׳יק קיבורד
טרקפד Magic Keyboard ממש כמו במק / Photo by Daniel Romero on Unsplash

חסרונות של הMagic Keyboard

החיסרון הבולט הראשון של הMagic Keyboard הוא המחיר שלה. המקלדת הזו היא מקלדת האייפד היקרה ביותר שקיימת, ומחירה מעל 300$ בארצות הברית, ובאזור 1500 ש״ח בישראל.

ועדיין, המחיר אינו החיסרון העיקרי. החיסרון המשמעותי של הMagic Keyboard הוא שלא ניתן לקפל את המקלדת אל גב האייפד (בשונה מהמקלדת הנוספת של אפל – Smart Keyboard Folio). כדי להחזיק את האייפד ולעבוד עם הטאצ׳ תצטרכו לנתק את האייפד מהMagic Keyboard. הצורך לנתק את האייפד בכל פעם שרוצים להרים את האייפד ולתפעל אותו עם הטאצ׳ גורם לסרבול ופגיעה ברצף העבודה. בנוסף, ברגע שמנתקים את המקלדת האייפד נשאר בלי כיסוי וללא הגנה כלל.

חיסרון נוסף הוא שהMagic Keyboard אינה עמידה במים. לכלוך ואבק יכולים לחדור מתחת למקשים ולשבש את ההקלדה. בכל הקשור לעמידות מפני מים ואבק הMagic Keyboard נחותה מה-Smart Keyboard Folio, שעשויה מחתיכה אחת עמידה למים. ב-Smart Keyboard Folio אבק ולכלוך ולא יכולים להיכנס מתחת למקשים והיא קלה מאוד לניקוי.

החיסרון האחרון שחשוב לציין הוא משקלה של המקלדת והעובדה שהMagic Keyboard  היא מקלדת פחות מינימליסטית ביחס ל-Smart Keyboard Folio. עדיין, יחד עם האייפד, הMagic Keyboard קלה וקטנה יותר מכל לפטופ.

לאלו דגמי אייפד מתאימה ה- Magic Keyboard

ה- Apple Magic Keyboard היא מקלדת בעלת תאימות לאייפדים בדגמים הבאים:

  1. אייפד אייר דור 4 (iPad Air 4th generation)
  2. אייפד פרו 11״ דור 1, 2, 3 (iPad Pro 11-inch 1st, 2nd and 3rd generation)
  3. אייפד פרו 12.9״ דור 3, 4, 5 (iPad Pro 12.9-inch 3rd,4th and 5th generation)

ה- Magic keyboard  הראשונה שוחררה על ידי אפל במרץ 20, והדור השני של המקלדת יצא באפריל 21. המקלדת מהדור השני היא היחידה שזמינה לקניה בחנויות אפל ותתאים לכל הדגמים המצוינים.

שימו לב, בדגמי אייפד פרו 12.9״ בלבד, אם יש לכם מקלדת Magic Keyboard מהדור הראשון (2020) היא לא תתאים לאייפד פרו 12.9״ גרסת 2021. הסיבה לכך היא שאייפד פרו 12.9״ 2021 עבה בחצי מ״מ מדגם אייפד פרו 12.9״ 2020. לעומת זאת, הדור השני של המקלדת (2021) כן יתאים לאייפד פרו 12.9״ בגרסה הקודמת (2020).

המשמעות היא שאם יש לכם אייפד פרו 12.9״ משנת 2020 אין לכם דאגות בנוגע לאיזה דור של Magic Keyboard אתם רוכשים. לעומת זאת, אם קניתם אייפד פרו 12.9״ 2021 עליכם לוודא שאתם רוכשים את המקלדת מהדור השני בלבד. במקרה הזה, המקלדת מהדור הראשון, שיצאה ב2020, לא תתאים לאייפד שלכם.

שווה לציין שב2021 אפל הציגה, לראשונה, את ה- Magic Keyboard לאייפד גם בצבע לבן. הצבע הלבן זמין לדגמי ה-11״ ולדגמי 12.9״, בנוסף לצבע השחור שהיה זמין עד כה.

iPad Pro 11 and iPad Pro 12.9
iPad Pro 11 ו- iPad Pro 12.9 / צילום: Photo by Daniel Romero on Unsplash

שורה תחתונה: Magic Keyboard המקלדת שתחליף לכם את הלפטופ

iPad Magic Keyboard הוא הכיסוי משולב מקלדת הטוב ביותר שתוכלו להצטייד בו כדי להפוך את האייפד שלכם ללפטופ לכל דבר ועניין.

אם אתם מתכננים להקליד מסמכים על האייפד והמטרה שלכם היא להיפטר מהלפטופ כך שהאייפד יחליף את המחשב הנייד, Magic Keyboard זו המקלדת הטובה ביותר עבורכם.

יש חסרונות בMagic Keyboard: היא לא מתקפלת אל גב האייפד, אינה מינימליסטית, לא עמידה במים ויקרה הרבה יותר. ועדיין, למרות החסרונות, אם אתם מקלידים הרבה ומעוניינים שהאייפד שלכם יהווה תחליף ללפטופ, אל תחפשו מעבר לMagic Keyboard. זו המקלדת המושלמת עבורכם.

קריאה נוספת