אפליקציות הפתקים הטובות ביותר לאייפד שיעזרו להיפטר מהמחברת לתמיד

גם לכם נמאס לחפש במחברת את ההערה שכתבתם לעצמכם שבוע שעבר? אלו אפליקציות הפתקים הטובות ביותר לאייפד שיאפשרו לכם לכתוב בו בטבעיות ולהיפטר מהמחברת.
אפליקציות הפתקים הטובות ביותר לאייפד לכתיבה בכתב יד

כשמדובר על אפליקציות הפתקים הטובות ביותר לאייפד הפרמטר החשוב הוא היכולת לקחת את העיפרון של אפל או עט סטיילוס אחר ולכתוב על האייפד באופן טבעי בכתב יד. לכתוב בדיוק כפי שעושים זאת במחברת רק בלי הבלגאן של הדפים ואולי משמעותי יותר, עם ארגון וחיפוש דיגיטלי ומהיר של הכתוב.

גם לכם נמאס לדפדף ולחפש במחברת את ההערה שכתבתם שבוע שעבר? כדי להחליף את המחברת באמת אתם צריכים להצטייד בעט סטיילוס איכותי, במגן מסך לאייפד שלא ישבש את הכתיבה, והחשוב ביותר – להוריד לאייפד את אפליקציית הפתקים הנכונה.

במאמר זה נציג את אפליקציות הפתקים הטובות ביותר לאייפד. עם מעט אימון ושימוש מוגבר לרכישת הרגלים (גם אם בהתחלה הכתיבה באייפד תרגיש לכם מעט לא טבעית), תוכלו לזרוק את המחברת ולעבור לשימוש באייפד בלבד, על כל יתרונות הארגון הדיגיטלי של המידע שהוא מביא איתו. אבל הדבר הגדול באמת הוא שעדיין תוכלו להמשיך לכתוב באופן הטבעי לנו ביותר, בכתב יד.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

Notability: אפליקציית הפתקים הטובה ביותר לאייפד

אם צריך להמליץ על אפליקציה אחת אז Notability היא האחת. זו אפליקציית הפתקים הטובה ביותר לאייפד לכתיבה בכתב יד באמצעות עט סטיילוס. האפליקציה מציעה חווית כתיבה טבעית ונעימה, ומאפשרת לעשות פעולות רבות נוספות כמו: סריקת קובץ, הטמעת תמונות, ייבוא קובץ PDF כולל הוספת סימנים והערות על הקובץ, עבודה במסך מפוצל על גבי שני פתקים במקביל ואפילו הקלטה של תזכורות קוליות.

לכתוב, לקשקש ולצייר בNotability מרגיש טבעי. האפליקציה מצליחה לחקות היטב את החוויה של לכתוב ולצייר על דף. יחד עם זאת האפליקציה מאפשרת לעשות דברים שלא ניתן לעשות על גבי דף, כמו להגדיל או להקטין את גודל הציור ולהזיז את המיקום שלו בתוך הפתק עצמו או לפתק אחר.
ניתן גם להוסיף תיבת טקסט בה ניתן להקליד באמצעות מקלדת (חיצונית או זו המובנית באייפד). בהקלדת טקסט טמון חיסרון, מכיוון האפליקציה אינה תומכת בעברית, הטקסט שמוקלד אינו מיושר מימין לשמאל.

Notability היא אפליקציית הפתקים הטובה ביותר לאייפד
חוויית כתיבה טבעית עם ממשק נוח ופונקציות מתקדמות / צילום: מערכת נווד

בNotability תמצאו כמה אפשרויות לצפות בפתקים ולהתמצא בהם. שתקראו או תכתבו פתק מסוים תוכלו לפתוח, לצד החלון הראשי בו תוכן הפתק, תפריט בו שלוש לשוניות הכוללות: תצוגה מקדימה של כל הדפים בפתק, סימניות ותיבת חיפוש. בעת שאתם כותבים הערות על קובץ PDF תתווסף לשונית רביעית, לשונית הערות, תחתיה יוצגו רק הדפים בקובץ שסימנתם עליהם דברים או כתבתם הערות.

מעבר לכך, תוכלו לארגן דיגיטלית את כל הפתקים על פי נושאים שבכל נושא תוכלו לכתוב כמה פתקים שתרצו. את הנושאים תוכלו לקטלג באמצעות Dividers, שהם בעצם קטגוריות אב של הנושאים.
התצוגה המקדימה של הפתקים ברורה ומציגה את הדף הראשון של הפתק, כך קל להתמצא בין הפתקים ולאתר פתק ספציפי במהירות.

לבסוף, Notability מאפשרת מגוון אפשרויות לשתף את הפתק כולל באימייל, גוגל דרייב, דרופבוקס, אייר-דרופ, לשלוח להדפסה ועוד.

מחיר: 31.90 ₪

הסרטון הבא מדגים את השדרוגים בגרסה האחרונה של Notability ומציג את האפליקציה בפעולה.

GoodNotes 5: אפליקציית פתקים למתקדמים

GoodNotes 5 נבחרה על ידנו למקום השני ברשימת אפליקציות הפתקים הטובות ביותר לאייפד. זו אפליקציה מצוינת מלאה בפיצ'רים שכל אפליקציית פתקים טובה צריכה להצטייד בהם, כולל ייבוא קבצי PDF והוספת סימנים והערות על גבי הקובץ. יחד עם זאת, יש בה תכונות שאין באפליקציות אחרות, ולטעמנו זו האפליקציה בעלת הפונקציות המתקדמות ביותר.
האפליקציה מאפשרת לעבור בקלות בין כתיבה בעט לבין הקלדת טקסט במקלדת, וכוללת תמיכה בכתיבה מימין לשמאל. בנוסף, האפליקציה מציעה מספר רב של תבניות פתקים בהן ניתן לשנות את גודל הדף, צבעו ואם הוא אנכי או אופקי. תוכלו גם להכין תבנית משלכם ולייבא אותה כתבנית לפתק לאפליקציה.

עם GoodNotes 5 תוכלו לכוון את הרגישות של עט הסטיילוס שתהיה התאמה טובה לאופן בו אתם מחזיקים את העט וכותבים. זו אפשרות מצוינת למי שנוטה ללחוץ חזק עם העט על הדף או במקרה הזה על מסך האייפד.

Goodnotes 5 אפליקציית הפתקים לאייפד עם האפשרויות המתקדמות ביותר
עבודה עם מסך מפוצל באפליקציית GoodNotes 5 / צילום: מערכת נווד

תמצאו כאן מצב פרזנטציה איתו תוכלו להציג, באמצעות Airplay או כבל HDMI, את הפתק שלכם על מסך גדול, כך הקהל יראה את הפתק בלבד ללא הממשק של האפליקציה.

עם GoodNotes 5 תוכלו לפתוח פתק (QuickNote), מחברת או תיקייה שתוכלו להכניס אליה פתקים, מחברות או תיקיות משנה. בנוסף, תוכלו לסרוק או לייבא מסמכים כפתק נפרד.
הארגון הדיגיטלי של הפתקים באפליקציה גמיש ומתקדם. באופן עקרוני אנחנו מעדיפים לעבוד עם QuickNotes ולא עם מחברות, כך בתצוגה המקדימה של הפתק רואים את הדף הראשון בפתק (מקל על התמצאות וזיהוי מהיר של הפתק) ולא את הכריכה של המחברת.

תכונה מעניינת נוספת היא האפשרות לפתוח מספר פתקים במקביל בלשוניות שונות, בדומה לחוויה בדפדפן. ניתן גם להגדיר בעת שמשתפים PDF, אם לשתף גם את ההערות והסימנים שלכם על גבי הקובץ או לשתף את הPDF המקורי בלבד.

תוכלו לעבוד עם GoodNotes 5 במסך מפוצל. באמצעות עבודה עם מסך מפוצל תוכלו ליהנות מיתרונות רבים, כמו למשל פתיחת PDF לקריאה ופתק אחר לצדו בו תכתבו הערות. אפילו תוכלו לקחת דפים מקובץ הPDF ולהדביק אותם כתמונה בפתק החדש.

מחיר: 29.90 ₪

הסרטון הבא מדגים איך לצייר דיאגרמות בGoodNotes 5 ועל הדרך מציג את האפליקציה בפעולה.

Apple Notes: אפליקציית פתקים לכולם בחינם

Apple Notes היא אפליקציית הפתקים הנגישה ביותר על גבי האייפד, מתאימה לכל סוגי המשתמשים ובחינם. אפל מוכרים את המכשירים החדשים (מחשבי מק ומכשירי IOS) עם אפליקציית הפתקים כבר מותקנת, ורוב הסיכויים שרובכם פגשתם אותה. האפליקציה נראית על פני השטח בסיסית בתכונותיה, אך אינטגרציה עמוקה עם מערכת ההפעלה של אפל הופכת אותה לכלי עבודה חזק ומתקדם, עם ממשק משתמש פשוט להפליא ותמיכה בעברית.

מעבר להקלדת טקסט, ניתן להוסיף קנבס ציור ולכתוב או לצייר בו. חווית הכתיבה באפליקציה, באמצעות העט של אפל, אופטימלית, מרגישה טבעית ומחקה היטב את החוויה שתקבלו בכתיבה על דף. האפשרויות בסרגל הציור בסיסיות אך יספיקו למרבית המשתמשים.

אפליקציית הפתקים של אפל מתחרה על אפליקציית הפתקים הטובה ביותר
אפליקציית הפתקים של אפל, נגישה לכולם, בחינם עם אינטגרציה עמוקה למערכת ההפעלה / צילום: מערכת נווד

מלבד שהאפליקציה חינמית ונגישה, היתרון הגדול בה הוא אינטגרציה עמוקה עם מערכת ההפעלה החדשה של האייפדים, iPadOS. היתרון בא לביטוי בגיבוי הפתקים וסנכרון שלהם, באמצעות iCloud, בין מכשירי אפל שונים של אותו משתמש (מחשב, אייפד, אייפון), וביכולות שיתוף והטמעה של פריטים בפתקים, כמו קישורים מספארי או מקומות מאפליקציית המפות של אפל.

עם האפליקצייה של אפל ניתן להתחיל לכתוב פתק היישר ממסך הנעילה ע״י הקשה עם העיפרון של אפל על מסך האייפד ואפילו להוסיף אנשים לכתיבה משותפת של פתק.

את הפתקים ניתן לארגן בתיקיות ולנעוץ פתקים חשובים בחלק העליון של התפריט המציג את רשימת הפתקים הקיימים. ישנה אפשרות להציג רק את הקבצים המצורפים לפתקים, בהם תמונות וסרטים, סריקות, מפות, קישורים מהאינטרנט או מסמכים.

מחיר: חינם

Noteshelf: אפליקציית פתקים המשלבת בין כתיבה להקלדה

אפליקציית Noteshelf היא האפשרות הטובה ביותר אם אתם משלבים בין כתיבה בעט סטיילוס לבין הקלדה. אפשרות הקלדת טקסט בפתקים היא המתקדמת ביותר מבחינת הפונקציות האפשריות ובעלת ממשק המשתמש הנוח ביותר. מבחינתנו כדוברי עברית, היתרון הגדול בהקלדה באמצעות Noteshelf הוא התמיכה בכתיבה מימין לשמאל, כך שבעת שתכתבו בעברית הטקסט יתיישר מימין לשמאל.

תמצאו באפליקציה את מרבית התכונות הקיימות בNotability, כולל האפשרות לייבא קובץ PDF ולהוסיף עליו הערות וסימונים, והאפשרות לעבוד על שני פתקים במקביל על גבי מסך מפוצל. תוכלו גם להקליט תזכורות קוליות, להטמיע אותן בתוך הפתק ולכתוב הערה לצד כל הקלטה. ההקלטות שימושיות מאוד בתיעוד הרצאות או פגישות. אגב, משתמשי Apple Watch יוכלו להקליט תזכורות קוליות ישירות מהשעון.

Noteshelf אפליקציית פתקים המשלבת בין כתיבה להקלדה בעברית
תמיכה בהקלדה בעברית והטמעת תזכורות קוליות בגוף הפתק / צילום: מערכת נווד

לצערנו על אף שהאפליקציה מזהה כתב יד ויודעת להמיר אותו לדפוס ב65 שפות, עברית עדיין לא ברשימה.

אחת החולשות של Noteshelf היא שכדי לכתוב פתק חדש נדרש לפתוח מחברת. כך יוצא שהתצוגה המקדימה של הפתקים היא כריכה ולא הדף הראשון של הפתק כמו בNotability. באופן הזה קשה לזהות במהירות את הפתק שמחפשים ופחות נוח להתמצא בין כל הפתקים. בכלל, שיטת העבודה עם מחברות ולא עם פתקים פחות עובדת בשבילנו.

אפשר לייצא ולשתף את הפתקים לiCloud, דרופבוקס, גוגל דרייב ו-Evernote. ייצוא פתק לEvernote הוא אחת האפשרויות החסרות בNotability, וגורמת למשתמשי Evernote רבים לעבוד עם Noteshelf.

מחיר: 35.90 ₪

Microsoft OneNote: אפליקציית פתקים למשתמשי אופיס 365 כבדים

רוב הסיכויים שהשתמשתם באפליקציית הפתקים OneNote של מיקרוסופט או לפחות ניסיתם אותה פעם אחת. האפליקציה הזו מתקדמת, עמוסה בפיצ׳רים, עם יכולות סנכרון בין מכשירים וגיבוי באמצעות OneDrive. בנוסף, קיימת אינטגרציה עמוקה למוצרים של מיקרוסופט כמו אאוטלוק והיא תומכת באופן מלא בעברית.

באפליקציה של מיקרוסופט פותחים מחברת ובה מוסיפים מקטעים ועמודים. ניתן להקליד לעמודים טקסט, לצייר, להוסיף גרפיקה ולהקליט תזכורות קוליות. בנוסף, אפשר לחפש מילים וביטויים בתוך הפתקים ולא רק בכותרות.

OneNote אפליקציית הפתקים של מיקרוסופט
עמוסה בפיצ׳רים עם תמיכה מלאה בעברית / צילום: מערכת נווד

ממשק המשתמש מעט מסובך ביחס לאפליקציות האחרות, אך אם אתם משתמשי אופיס 365 רציניים, OneNote ישתלב היטב בתהליך העבודה שלכם יחד עם האפליקציות האחרות של מיקרוסופט.

מחיר: חינם (עם חשבון מיקרוספט)

תיפטרו מהמחברת ותתחילו לכתוב פתקים באייפד

אנו מקווים שהמאמר הכיר לכם את אפליקציות הפתקים הטובות ביותר לאייפד ופתח לכם את הראש לאפשרויות העומדות בפניכם לכתיבת פתקים בכתב יד באייפד. אולי בדרך הזו תוכלו להפטר מהמחברת ועשרות הדפים המפוזרים על השולחן ובתיק שלכם, ולהתחיל לארגן את המחברות, הפתקים, המשימות והרעיונות שלכם באופן דיגיטלי.

כמובן שכדי להשיג את המטרה, צריך להפוך את כתיבת הפתקים על גבי האייפד להרגל. הצעד הראשון הוא לדאוג שחוויית הכתיבה תהיה מהנה וטבעית. האפליקציות הטובות ביותר לכתיבה באייפד המוצגות במאמר זה יבטיחו לכם את החווייה הזו.

עוד טכנולוגיה וציוד...