רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

מעיל הפוך הטוב ביותר לכל מקום, כל מצב ובכל תנאי מזג האוויר

מעיל פוך הוא אחד מפריטי הלבוש המבודדים הטובים ביותר שתוכלו להצטייד בו בחורף. בין אם לטבע, לעיר, לטרק או למשרד, מעיל פוך איכותי יחמם אתכם היטב ויהיה קל, כך שלא תרגישו שהוא עליכם. בדקנו, השוונו וסקרנו מעילי פוך כדי לבחור את מעיל הפוך הטוב ביותר.
מעיל הפוך הטוב ביותר rab microlight alpine

כשאתם יוצאים לטבע או מטיילים בעיר כאשר קר וחורפי, מעיל פוך (Down jacket) הוא אחד מפריטי הלבוש המבודדים הטובים ביותר שתוכלו להצטייד בו.

קיימים סוגים שונים של מעילים הנבדלים בבד ובמילוי שלהם, אך מעילי הפוך הם רמה מעל כולם. מעיל עם מילוי איכותי של פוך אווז יספק את החום והבידוד הטוב ביותר ביחס למשקלו. מעיל פוך יבודד ויחמם אתכם היטב ועדיין יהיה אולטרה קל. מרבית המעילים שסקרנו שוקלים בסביבות 300 גרם!, כך שלא תרגישו אותם עליכם. אנו מבטיחים לכם שזה המעיל הקל ביותר והטוב ביותר שיהיה לכם במלתחה. בפער.

בסקירה זו בחנו מעילי פוך המתאימים לרמות קור שונות. התמקדנו במעילי פוך קלים ואולטרה קלים, שיתאימו ברוב המצבים ויחממו אתכם בתנאי מזג האוויר שונים. התמקדנו במעילים שישמשו אתכם בטבע אך יהיו מצוינים גם לעיר. מעילים שתוכלו לקחת לטרק, למשרד או לפאב. כאלה שיתאימו היטב לחורף הישראלי מעל חולצה קצרה בלבד, אך ישמשו אתכם היטב גם בטיולים לארצות קרות בהן תזדקקו לכמה שכבות מתחת למעיל.  

לאלפיניסטים בינינו, בחרנו גם מעיל פוך חם, וכבד מעט יותר, שמתאים לקור קיצוני וקר במיוחד. כך תהיו מכוסים ללא קשר לתנאי מזג האוויר שתפגשו.

ההמלצות שלנו

לא במלאי
as of 17 באוגוסט 2022 21:13
Amazon.com
₪852.92
במלאי
as of 17 באוגוסט 2022 21:13
Amazon.com
₪1,082.47
במלאי
as of 17 באוגוסט 2022 21:13
Amazon.com
לא במלאי
as of 17 באוגוסט 2022 21:13
Amazon.com
לא במלאי
as of 17 באוגוסט 2022 21:13
Amazon.com
לא במלאי
as of 17 באוגוסט 2022 21:13
Amazon.com
עודכן לאחרונה ב- 17 באוגוסט 2022 21:13

תוכן עניינים

המדריך לבחירת מעיל פוך

מעילי פוך הם המעילים המתאימים ביותר ליומיום החורפי בארץ ויתאימו היטב גם לחורף במדינות קרות יותר בעולם.

בזכות משקל קל ויכולת בידוד גבוהה, מעילי הפוך מחממים היטב, אינם מסורבלים, ונראים טוב והדוק על מי שלובש אותם. הם כה קלים, כך שלא ממש מרגישים את מעילי הפוך כאשר לובשים אותם. ניתן להתנהל בנוחות וללא סרבול (שחווים לעתים עם מעילים אחרים).

את מעילי הפוך תוכלו ללבוש בכל מצב ולכל מקום – לטרק, לטיול קצר בטבע, למשרד, לפאב או לרכיבת אופניים בבוקר צונן. בתנאי מזג אוויר קרירים אך סבירים, תוכלו ללבוש את המעיל מעל חולצה קצרה והוא ירגיש קריר ונעים במגע עם העור. בתנאי מזג אוויר קיצוניים יותר, תוכלו ללבוש שכבות מתחת למעיל בהתאם לרמת הקור.

בשורת החסרונות של מעילי הפוך אפשר למנות שפוך האווז הוא דבר יקר ומעיל פוך איכותי יעלה בהתאם.

מילוי של פוך אווז במעיל מבטיח יחס חום-משקל הטוב ביותר
פוך, מבט מקרוב

מהו פוך וכיצד נדע מה האיכות שלו במעיל שלנו?

למה מתכוונים שאומרים פוך (באנגלית: Down)?
פוך הוא החומר הקל, אוורירי ו״פלאפי״ שנמצא מתחת לנוצות, בעיקר באזור החזה והבטן של האווז. הפוך קל יותר מהנוצה והוא החומר החשוב ביותר שמספק את הבידוד והחום. הפוך מספק חום על ידי כך שהוא מתרחב תופס נפח רב ולוכד אלפי כיסי אוויר זעירים בתוכו שיוצרים כיסי בידוד.

כיצד מודדים את איכות הפוך, ואיך נדע שהפוך במעיל שלנו איכותי?
מעילי הפוך מחממים ברמות שונות בהתאם לאיכות המילוי (הפוך) בהם. לכל מעיל מוצמד מספר Fill power (כוח מילוי), המעיד על איכות המילוי. בפרקטיקה, ככל שהמילוי ״פלאפי״ יותר הוא תופס נפח רב יותר, יכול ללכוד יותר אוויר בתוכו ולחמם טוב יותר ביחס למשקלו. בנוסף, ככל שהמילוי ״פלאפי״ יותר כך ניתן לכווצו בקלות רבה יותר. בקיצור, ככל שהFill power גבוה יותר כך המעיל איכותי יותר.

ככלל אצבע ניתן לומר כי מעילים עם Fill power של 750 ומעלה נחשבים לאיכותיים. היום תוכלו למצוא גם מעילים עם Fill power של 900+.

מה המשמעות של ערך הFill Power (כוח מילוי)?
נסביר בדוגמה: במעיל פוך עם Fill power של 800 המשמעות היא: 1oz כלומר 28.35 גרם  של הפוך תופס שטח של 800 אינץ׳ מעוקב. כך ככל שהFill power גבוה יותר,  הוא יתפוס נפח גדול יותר, יתפוס יותר בועות אוויר ויחמם יותר, כל זאת באותו משקל. כלומר, כוח מילוי של 900 יתפוס יותר נפח ויחמם טוב יותר מכוח מילוי של 800, אך המשקל שלו יהיה זהה. ככל שהFill power גבוה יותר, המעיל כמובן גם יקר יותר.

מהו RDS?
מושג נוסף שחשוב להכיר בהקשר של איכות הפוך וסטנדרט של קיימות הוא Responsible down jacket או בקיצור RDS. זהו בעצם אישור שמבטיח שאתם קונים פוך שנלקח מחיות שלא נגרם להם כל נזק מיותר. העדיפו מעיל פוך עם אישור RDS וחפשו את האסמכתא הזו שאתם באים לרכוש אחד.

כוח מילוי שונה, אותו משקל / צילום: אתר kathmanduoutdoor.com
כוח מילוי שונה, אותו משקל / צילום: אתר kathmanduoutdoor.com

האם מעילי פוך עמידים במים?

מעילי פוך בבסיסם אינם עמידים במים ומתקשים להפיג לחות מצטברת. כשהמעילים האלה רטובים הם אינם מבודדים ולוקח להם זמן רב להתייבש. אם אתם הולכים למקום בו תנאי מזג האוויר רטובים במיוחד, שווה שתלבשו מעיל גשם מעל מעיל הפוך. אפשרות נוספת היא לשקול מעיל עם מילוי סינטטי עם בעל יכולת ניהול לחות.

על אף האמור לעיל, ברוב המצבים ותנאי מזג האוויר, מעיל פוך יהיה כנראה המעיל המושלם עבורכם. היום לכל מעילי הפוך הטובים ביותר יש בדים חיצוניים עמידים ברמות שונות למים. טכנולוגיית Durable water repellent או בקצרה DWR גורמת לכך שתידרש כמות גשם רבה ולזמן ארוך כדי שהמים יחדרו את שכבת הבד העמידה וירטיבו את מילוי נוצות האווז.

במעילים מסוימים (כמו זה של Rab) קיים פוך הידרופובי (Hydrophobic down). המשמעות היא שהפוך מצופה כימיקל דוחה מים הגורם לפוך לספוג פחות מים ולהתייבש מהר יותר. שילוב של DWR ופוך הידרופובי גורם למעיל להיות עמיד בצורה טובה מפני מים.

מעיל פוך אווז או מעיל פוך סינטטי?

מעילים נבדלים אחד מהשני גם בסוג הפוך שלהם. קיימים שני סוגי מילוי במעילי פוך- פוך אווז ופוך סינטטי.

מעיל פוך מהחי (לרוב אווז) מספק את יחס חום-משקל הטוב ביותר מכל חומר בידוד. בנוסף, הוא גם מתכווץ בקלות. מצד שני, מצד שני פוך אווז הוא יקר ואינו עמיד למים. לעומתו, מעיל פוך סינטטי מתמודד טוב יותר עם לחות ומים, מתייבש מהר יותר מפוך אווז והוא גם זול יותר. בצד החסרונות, הפוך הסינטטי מחמם פחות טוב, יותר כבד ומתכווץ יותר קשה, כך שהוא תופס יותר נפח מפוך אווז במצב המכווץ שלו.

מהסיבות האלה אנו ממליצים ללכת על פוך אווז. שוב, וודאו כי הפוך במעיל שאתם קונים הוא עם אישור Responsible down jacket או בקצרה RDS, שמבטיח שאתם קונים פוך שנלקח מחיות שלא נגרם להם כל נזק מיותר.

כיווץ ואריזה מינימליסטית

יתרון נוסף של מעיל הפוך הוא שכאשר מתחמם מידי, ניתן לכווצו בקלות ולדחוס לתוך שק קטן (שמגיע עם המעיל). מעיל מפוך איכותי יצטמצם לשק בגודל שני אגרופים, כך שניתן לדחוף אותו לתיק מבלי שיתפוס בו כמעט מקום. המשקל הקל והיכולת לארוז אותו כה קטן הופכים אותו למעיל המועדף על מטיילים מינימליסטים.

טיפ – לטובת בריאות הפוך, עדיף לא להשאיר את המעיל מכווץ ודחוס בשק זמן רב, העדיפו להוציא ולתלות אותו כאשר מתאפשר.

מעיל הפוך של ראב במצב מכווץ
מעיל הפוך של ראב במצב מכווץ / צילום: מערכת נווד

מעיל הפוך הטוב ביותר: Rab Microlight Alpine

מעיל Microlight alpine של החברה הבריטית Rab, הוא מעיל הפוך הטוב ביותר באופן כללי (משקל: 470 גרם, כוח מילוי: 750). המעיל הזה נראה טוב, מחמם וקל. הוא יתאים לכם לכל מצב, כל מקום, ו(כמעט) כל מזג אוויר. אם אתם צריכים לבחור מעיל אחד תבחרו אותו. המעיל הזה מעניק את היחס חום-משקל-מחיר המרשים ביותר.

תוכלו ללבוש את המעיל של Rab לכל מקום (טרק, פאב, משרד, טבע, עיר) וכמעט בכל תנאי מזג אוויר. הוא יהיה מצוין למזג האוויר הישראלי וישמש אתכם היטב גם לטיולים בארצות קרות יותר בחו״ל, בין אם בסופשבוע באמסטרדם או טרק בפסגות.  

הFill power של הפוך במעיל הזה של Rab הוא 750 הידרופובי. אמנם כוח מילוי נמוך יותר ביחס למעילים אחרים שסקרנו, אך בזכות זה תג המחיר של המעיל סביר בהחלט. ועדיין 750 זה לא מעט בכלל.

בנוסף לפוך ההידרופובי המעיל בעל גימור DWR דוחה מים. שני אלו ביחד נותנים למעיל יתרון משמעותי מבחינת עמידות במים. המעיל אינו עמיד באופן מוחלט במים, אך הוא בעל הביצועים הטובים ביותר מהמעילים שסקרנו מבחינה זו. המעיל דוחה היטב מים ולכלוך ותידרש כמות רבה ומרוכזת של מים כדי שהפוך יספוג מים ותפגע יכולת הבידוד שלו.

הקפוצ׳ון של המעיל בעל אלסטיות טובה ושומר על מקומו על הראש, על אף שאין לו חוט הידוק. השוליים הקדמיים של הקפוצ׳ון קשיחים, מה שמונע מהקפוצ׳ון ליפול קדימה ולהסתיר את העיניים.

מעיל הפוך Microlight alpine בעל תכונות שימושיות נוספות כמו חוט הידוק בשולי המעיל למניעת כניסה של רוח וקור, שני כיסי יד גדולים ומחממים עם רוכסן וכיס חזה חיצוני גדול עם רוכסן. הכיסים עמוקים וגדולים כך שגם אם תשכחו את הרוכסן פתוח סביר להניח שהדברים לא יפלו מהם. המעיל מגיע עם שק נפרד לדחוס בו את המעיל.

המעיל הזה אינו הקל ביותר מבין אלו שסקרנו, אך הוא נראה טוב, מרגיש טוב על הגוף ובעל יחס אופטימלי של משקל-חום-מחיר.

הקישורים יפנו אתכם לאמזון USA. אנו ממליצים להשוות מחירים ועלויות משלוח גם באמזון גרמניה או באמזון UK.

אם אתם מעוניינים במעיל ללא קפוצ׳ון תבדקו את Rab Microlight, ללא הסיומת Alphine. לגברים או לנשים

מעיל הפוך הקל ביותר: Mountain Hardwear Ghost Whisper 2

אם אתם בעניין של מעיל אולטרה לייט, מעיל הפוך של מאונטיין הארדוור – Ghost Whisper 2 הוא המעיל המושלם עבורכם (משקל: 249 גרם, כוח מילוי: 800).

זהו מעיל הפוך הקל ביותר שסקרנו, אך מעבר למשקל הלא מורגש הוא גם מחמם היטב ובעל תכונות שהופכות אותו למעיל מרשים ביותר. מטיילים מינימליסטים יעופו על המעיל הזה.

מעיל הפוך של מאונטיין הארדוור הוא מעיל שלוש עונות שיהיה נפלא למזג האוויר הישראלי ויתאים למרבית הימים הקרירים בארץ. המעיל מבודד היטב ומעניק חמימות טובה. כמובן שלטיולים בגובה רב וטמפרטורות קרות יותר כדאי לחפש מעיל חם יותר.  

Ghost whisper 2 בעל Fill power 800, מאושר RDS. בנוסף, הפוך הוא הידרופובי, כלומר מצופה בכימיקל דוחה מים אשר גורם לו לספוג פחות מים ולהתייבש מהר יותר.

הבד החיצוני של המעיל עשוי מחומרים סינטטיים ממוחזרים. המעיל בעל טכנולוגיית DWR, כך שהוא דוחה מים (במידה מסוימת) מים ומוגן מפני ספיגת לכלוך ולחות.

למעיל שני כיסים עם רוכסן בחלקו הקדמי והוא בעל סגירה אלסטית בשרוולים ושרוך הידוק להתאמה וחסימת רוח בחלקו התחתון.

המעיל מגיע גם בגרסה ללא קפוצ׳ון וזמין לנשים ולגברים.

מעיל פוך קלאסי: Patagonia Down Sweater Hoody

מעיל הפוך Patagonia Down Sweater Hoody הוא אחד ממעילי הפוך הקלאסיים שקיים כבר שנים. (משקל: 428 גרם, כוח מילוי: 800). המעיל הזה ממשיך להיות רב מכר של פטגוניה, ופטגוניה מצידה ממשיכה להיות נאמנה לעיצוב המקורי שלו. המעיל של פטגוניה הוא מעיל פוך קל משקל, עשוי היטב ונראה מצוין.

הFill power של המעיל הוא 800, כאשר הפוך אינו הידרופובי, כמו זה של מעיל הפוך של Rab, הבחירה הראשונה שלנו. כמו בכל מוצרי פטגוניה, חומרי הגלם באים ממקורות העומדים בכללי האתיקה. פטגוניה היא אחת החברות המתקדמות ביותר בכל הקשור לקיימות ואימוץ כללים אתיים בייצור הבגדים שלהם.

הבד החיצוני של המעיל מיוצר כולו מחומרים ממוחזרים ובעל ציפוי DWR כך שהוא דוחה מים.

תמצאו במעיל המון תכונות שימושיות: חוט הידוק בשולי המעיל, חוט הידוק בחלק האחורי של הקפוצ׳ון, שני כיסי יד עם רוכסן וכיס חזה פנימי עם רוכסן המשמש שק חפצים למעיל.

זהו אינו המעיל הקל ביותר או המחמם ביותר, והוא בטח אינו בעל סט התכונות העשיר ביותר בהשוואה למעילים מסוג זה. אולם, אם אתם מחפשים מעיל פוך רב שימושי שתוכלו לקחת לכל מקום – לטרק כמו גם להסתובבויות בעיר – במחיר נמוך יותר מהמתחרים הטכניים יותר, המעיל של פטגוניה הוא המעיל שלכם. מעיל הפוך של פטגוניה מגיע עם אפשרויות צבעים רבות.

אנו ממליצים להשוות מחירים ולבדוק את מחיר המעיל הזה ועלות המשלוח לישראל באמזון גרמניה ובאמזון UK.

אם אתם מעדיפים את המעיל שלכם ללא קפוצ׳ון אז תמצאו גם דגם כזה של Patagonia Down Sweater לנשים ולגברים.

מעיל הפוך החם ביותר: Rab Neutrino pro

מעיל הפוך Rab Neutrino pro הוא הבחירה שלנו למעיל החם ביותר (משקל: 605 גרם, כוח מילוי: 800). המעיל הזה של Rab הוא מעיל הפוך האולטימטיבי לפעילות במזג קר באופן קיצוני. הוא יהיה החבר הכי טוב שלכם בפסגות מושלגות וחורפים קשים. יחד עם זאת, המעיל יושב היטב על הגוף ואינו מסורבל, כך שישמש (ויחמם) אתכם היטב גם בעיר.

המעיל הזה רציני ויספק הגנה משמעותית מפני מזג אוויר קיצוני, ועדיין הוא שוקל בסך הכל רק קצת יותר מחצי קילוגרם.

למעיל מילוי הידרופובי עם Fill power של 800 ובד חיצוני עם ציפוי DWR, כך שהוא מצליח להגן, ברמה מסוימת, מפני מים. אך המעיל אינו אטום לחלוטין ותצטרכו ללבוש מעליו מעיל גשם בתנאי מזג אוויר גשומים במיוחד ורטובים מאוד.

למעיל תכונות נוספות שהופכות אותו למעיל טכני ומצוין שהוא. יש לו קפוצ׳ון מדהים שניתן לכוון, להדק ולחבוש על הראש גם עם קסדה. הקפוצ׳ון יכול לכסות כמות משמעותית מהפנים כך שיחסום לכם את הרוח מלחבוט לכם בפרצוף. קיימים יש שני כיסי יד מבודדים עם רוכסן, כיס פנימי עם רוכסן, חוט הידוק בשולי המעיל, רצועות סקוטש בשולי השרוולים ובידוד מאחורי הרוכסן הקדמי.

ועדיין עם כל התכונות הטכניות האלה המעיל יראה עליכם טוב כאשר תסתובבו אתו ברחבי העיר (הוא לא צר מידי, וגם אינו נפוח ומסורבל). המעיל בגזרה טובה ובאורך המתאים ותיהנו ללבוש אותו גם ביומיום הקר שלכם.

אנו ממליצים לבדוק את מחיר המעיל ואת עלויות המשלוח באמזון USA, אמזון גרמניה ואמזון UK.

איך בחרנו את מעילי הפוך הטובים ביותר

הפוסט הוא התוצאה של מחקר שוק מעמיק שבוצע על ידינו, בו בדקנו, השווינו וסקרנו מעילי פוך שונים, כדי לבחור את מעיל הפוך הטוב ביותר.

כדי לבחור את מעיל הפוך הטוב ביותר קראנו וחקרנו תוכן רב בנושא. קראנו פוסטים מומלצים של בלוגרים עצמאיים על השוואות בין מעילי הפוך השונים, צפינו בסרטוני סקירות על מעילים שונים, התעניינו בדעות בפורומים מקצועיים בנושא (איזה מעיל פוך לקנות הוא נושא חם מאוד בפורומים במדינות אירופה ובארצות הברית). בנוסף לכך, דלינו חוות דעת אמינות של צרכנים באתרי קניות ברשת (בראשם אמזון ואתרי טיולים ומחנאות באירופה).

עזרה העובדה שכותב פוסט זה והמבצע העיקרי של המחקר גר באמסטרדם. בהולנד, המעיל הוא חברו הטוב ביותר של האדם. לאנשים באירופה יש דעות מוצקות על המעיל הנכון. מידע חשוב בבחירת המעיל הטוב ביותר הגיעו מאנשים שלובשים את המעילים שסקרנו.

שורה תחתונה

בין אם אתם יוצאים לטרק קשוח בטבע במזג אוויר קר וגובה רב או סתם מסתובבים בעיר בחורף, מעיל פוך איכותי יסגור לכם את כל הפינות. מעיל פוך אווז יעניק לכם את החום הטוב ביותר במשקל הנמוך ביותר. מעיל פוך אווז איכותי הוא כל כך קל שלא תרגישו אותו על הגוף. בנוסף, הוא מתכווץ בקלות ולא תופס מקום בתיק כאשר מזג האוויר מתחמם ואתם נצלים עם המעיל עליכם.

מעיל פוך ישמש אתכם היטב במצבים רבים בחיי היומיום. הוא יושב טוב על הגוף ותוכלו ללבוש אותו בדרך למשרד, לרכיבת אופניים או אפילו לבילוי בחוץ בערב.

בין אם מעל חולצה קצרה לימים קרירים, מעל כמה שכבות בימים קפואים או מתחת למעיל גשם בימים רטובים – מעיל פוך המעיל הטוב ביותר שתוכלו לבחור לעצמכם. בין מעילי הפוך השונים שסקרנו, מעיל הפוך הטוב ביותר לכל מצב, כל מקום ו(כמעט) לכל מזג אוויר הוא Rab microlight alpine.

קריאה נוספת