רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר עליו אנו ממליצים נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר.

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר.

לרוץ בגשם: גרבי הריצה הטובות ביותר לריצה בגשם

גרביים ספוגות וכף רגל רטובה בריצה זה מציק אך בעיקר לא בריא לכף הרגל. כדי לרוץ בגשם ולהשאר עם כפות רגליים יבשות צריך גרביים מתאימות (הנעליים פחות משנות). בחרנו בפינצטה את גרבי הריצה הטובות ביותר לריצה בגשם.
גרבי ריצה לגשם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ריצה  כשכפות הרגליים רטובות מקשה, פוגעת בביצועים ואינה בריאה כך שתגרום לגירוי בכף הרגל וכתוצאה מכך לשלפוחיות ויבלות. כדי להישאר עם רגליים יבשות בריצה בגשם יש להימנע מריצה עם גרבי כותנה ולגרוב גרבי ריצה לגשם. השקענו חורף של ריצות כדי לבחור גרביים מנדפות שישמרו על כפות הרגליים יבשות בעת הריצה. גרבי הריצה הטובות ביותר לריצה בגשם. 

גרבי ריצה מותאמות לריצה בגשם הן גרביים שאינן סופגות, אינן אוגרות מים ומצליחות לנדף את המים שכן הצטברו. אחת הסיבות העיקריות לשלפוחיות וזיהומים בכפות הרגליים היא ריצה עם גרביים לחות או רטובות ולכן יש להצטייד בגרבי ריצה שישאירו את הרגל יבשה. חשוב להימנע מריצה עם גרבי כותנה אשר סופגות ואינן מנדפות, כך שבמהרה הגרביים יהפכו לרטובות, כבדות, לא נוחות ומרעישות. גרבי כותנה ספוגות במים יגרמו לריצה ברגליים רטובות ויעלו את הסיכוי לשלפוחיות ופטרת בכפות הרגליים שהן גם כך מטבען כר פורה לזיהומים. מים מגבירים את החיכוך ושלפוחיות יצוצו בעיקר בחלקי כף הרגל עם החיכוך הרב ביותר בקרקע בעת הריצה, העקב וכרית כף הרגל. 

תוכן עניינים

איך להישאר עם כפות רגליים יבשות בריצה בגשם

גשם לא צריך לעצור אתכם מלרוץ. ביגוד טוב יכול לאפשר לכם ריצה נוחה ויבשה (יחסית) בגשם. החדשות הטובות הן שבכל הקשור לכפות הרגליים זה לא כל-כך מסובך לשמור על כפות רגליים יבשות בריצה בגשם. גרביים הן אולי אחד מפריטי הלבוש הכי חשובים בריצה בגשם.

נעלי ריצה תוכננו לנדף חום ולחות, ולזרוק החוצה נוזלים מיותרים כולל גשם. בנוסף, כפות הרגליים מייצרות הרבה חום ברקיעות הרגליים בקרקע במהלך הריצה. פעולה זו מאדה וזורקת את המים החוצה כל הזמן. כך כפות הרגליים נשארות חמות מהלך הריצה. זה לא נדיר לסיים ריצה בגשם עם כפות רגליים יבשות. אך נעלי ריצה ורקיעות בקרקע לא מספיקות. אמנם תנאי הפתיחה טובים וזה אמור להיות פשוט לשמור על כפות רגליים יבשות, אך צריך גם גרביים מתאימות.

עם אילו גרביים עדיף לרוץ בגשם

המפתח לכפות רגליים יבשות בריצה טמון בגרביים. כדי להבטיח כפות רגליים יבשות בריצת גשם עליכם לוודא שגרבי הריצה עושות את העבודה. אם הגרב לא תצליח לנדף ותהיה ספוגה מידי במים, שום דבר לא יוכל להשאיר את הרגל יבשה. 

מה הדבר החשוב ביותר בגרבי ריצה בגשם? רוצו עם גרביים 100% סיננטטיות ללא כותנה כלל. הכותנה סופגת מים ותשאיר את כף הרגל רטובה. בגרב סיננטית אולי כף הרגל תרגיש לחה אבל היא תנדף ולא תספוג הרבה מים. כך לא יגרמו שלפוחיות ושפשופים.

האם גרביים שמתאימות לקיץ יתאימו גם לריצות בגשם? לרוב כן. אם לא קר מאוד (ולרוב החורף הישראלי נסבל לחלוטין מבחינת קור), אין בעיה לרוץ בגשם עם אותו זוג גרביים שרצתם בקיץ. הגרביים שמוזכרות בפוסט יעשו את העבודה היטב בריצת גשם אך חלק מזוגות הגרביים יתאימו גם לריצות חמות בקיץ.

גרבי ריצה לכל העונות וכל השימושים: Balega Enduro Quarter

בלגה עושים גרבי ריצה מעולות וגרבי האנדורו (Enduru) הן הגרביים מעולות עם רכות  ותמיכה המתאימות לריצות ולשימוש יומיומי. הגרב עשויה כולה ממיקס של בדים סינתטיים (פוליאסטר, ניילון, אלסטן) שמאפשרים נידוף ברמה גבוהה וגמישות לגרב. הגרביים מתאימות לגשם קל-בינוני ופחות מתאימות לריצות שכל כף הרגל נכנסת לשלוליות ובוץ פעמים רבות במהלך הריצה. הן  מנדפות היטב, מאווררות, ויתאימו גם לריצות בימים חמים מאוד. הגרביים קלות מאוד לגריבה (מאפיין את כל הגרביים של בלגה, ופלוס ענק לטעמנו). גובה הגרב הוא מעל הקרסול ולכן ניתן לגרוב אותן ביומיום עם מגף או נעל גבוהה. הגרביים עמידות מאוד, וחלקנו רצים עם הגרביים האלה מעל שנתיים עם קילומטראז׳ של מעל 1000 ק״מ ועדיין ממשיכים לרוץ וליהנות מהן.

גרבי ריצה לריצה בכל העונות: Balega Enduro V-Tech Quarter Socks

47.53  במלאי
2 חדש החל מ: ₪47.53
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 29 בנובמבר 2020 22:00

גרב ריצה אנטי בקטיריאליות לרגליים מסריחות: Balega Silver

גרביים נוטות להסריח. מאוד. בקטריות מצטברות בגרב והופכות אותה לעולם חיידקים מקביל ומסריח מאוד. במיוחד שרטוב. כאן נכנסת לתמונה הגרב של בלגה Balega Silver. הפטנט העיקרי של הגרב הזו הוא שילוב חלקיקי ננו-סילבר בגרב. אלו חלקיקים זעירים של כסף אשר מונעים התפתחות בקטריות וחיידקים. חלקיקי הכסף גורמים לכל בקטריה ש״מרימה את הראש״ למוות מוקדם מאוד. כך הגרב נשארת רעננה ולא מסריחה. לטובת הבדיקה רצנו עם הגרביים יום אחרי יום לא כביסה. נשמע מגעיל אבל הגרביים החזיקו יפה 3 ריצות ב4 ימים ללא כביסה ובלי להסריח. מעבר לכך הגרב קלה לגריבה ומחזיקה טוב את כף הרגל בפעילות. הבד הסינתטי מנדף היטב והגרב טובה לריצות חורף וקיץ כאחד. 

חשוב לדעת שהגרב רכה ומעט עבה מה שאמנם נותן תמיכה טובה לכפות הרגליים אך מפריע לחוש ממש את הקרקע . ישנם רצים שפחות יאהבו עובי כזה ויעדיפו גרביים דקות יותר.

גרביים אנטי-בקטריאליות לרגליים מסריחות: Balega Silver Antimicrobial

50.93  במלאי
3 חדש החל מ: ₪50.93
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 29 בנובמבר 2020 22:00

גרבי ריצה למניעת יבלות: Drymax Maximum Protection Mini Crew

דריימקס עושים עבודה מעולה בלייצר גרביים שישאירו את כף הרגל יבשה. גרבי ריצה Drymax Maximum Protection ישמרו על כף הרגל נקייה מיבלות בריצות ארוכות בכביש ובשטח (מרתון וריצות אולטרה). בכתבה אחרונה על איך להתלבש בריצה בגשם מגזין Runner’s world בחר לציין את הגרב הזו. אותו מגזין גם בחר בה כגרב הטובה ביותר שמגנה מפני יבלות. הגרב מצליחה להקטין את החיכוך עם כף הרגל, וכך מייצרת פחות חום. כפות הרגליים נשארות קרירות יחסית, עם הגנה טובה וללא יבלות. 
גרביים שמתאימות לריצות בגשם כבד, ריצות קשוחות בהן כף הרגל נכנסת לשלוליות פעמים רבות במהלך הריצה.

קיימת לגרב הזו גרסה בעיצוב גבוה יותר בעלת תכונות המתאימות יותר לריצות שטח Drymax Maximum Protection Trail. 

גרבי ריצה לגשם כבד: Drymax Maximum Protection

101.86  במלאי
3 חדש החל מ: ₪101.86
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 29 בנובמבר 2020 22:00

גרבי ריצה נוחות לאימון בגשם: Balega Hidden Comfort

גרבי ריצה נמוכות Balega Hidden Comfort הן רב המכר של Balega. גרביים נמוכות המציצות מבעד לנעל שמהותן היא נוחות ולכן הן מתאימות לריצות כמו גם ליום יום. הגרביים האלה טובות לריצות בחורף ובקיץ כאחד. הן מנדפות במהירות ונשארות רכות ונעימות גם שהן לחות. מהרגע שתקפצו לשלולית תיקח בערך חצי דקה עד שהגרב תחזור למצב בו לא תרגישו את הרטיבות בה. רצנו עם הגרביים האלה ריצות גשומות בעיר וכפות הרגליים נשארות יבשות.

גרבי ריצה נוחות לאימון בגשם: Balega Hidden Comfort

47.53
43.97  במלאי
5 חדש החל מ: ₪35.65
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 29 בנובמבר 2020 22:00

גרבי ריצה למזג אוויר קר: Smartwool PHD Run Cold Weather Mid Crew

צמר מרינו הוא כנראה אחד הבדים שעושים את העבודה הטובה ביותר בנידוף ומאפשר לייצר גרביים מצוינות לריצה בגשם. על אף בעיות שיש לנו עם צמר מרינו, את הגרב הזו עם 55% מרינו צריך להזכיר שמדברים על ריצות גשם קשוחות בעיר ובשטח במיוחד כאשר מזג האוויר קר. גרבי הריצה Smartwool PHD Run Cold עשויות מבלנד של 55% מרינו, 42% ניילון ו3% אלסטן. השילוב יוצר גרב נעימה על כף הרגל (המרינו אינו מגרד או מציק על כף הרגל) ומאפשר ריצות חורפיות חמימות, נוחות וביצועי ריצה טובים. הגרב יושבת היטב על כף הרגל ולא זזה, מנדפת היטב את המים המצטברים בריצות בגשם, מאווררת את כף הרגל ושואבת תכונות אנטי-בקטריאליות טבעיות מהמרינו כך שהיא לא תסריח גם לאחר מספר ריצות ללא כביסה.

גובה הגרב עולה כמה סנטימטרים מעל הקרסול (Mid-crew) כך שהן נוחות לגריבה גם עם נעליים גבוהות. 

גרבי ריצה לגשם במג אוויר קר: Smartwool PhD Run Cold Weather

74.53  במלאי
9 חדש החל מ: ₪74.53
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 29 בנובמבר 2020 22:00

גרבי ריצה לריצות שטח במזג אוויר קר: Darn Tough Vertex Run

 גרבי ריצה Darn Tough Vertex Run עשויות בעיקר מצמר מרינו והן מגרבי הריצה הטובות ביותר לריצות שטח בגשם (יתאימו גם לריצות בדרכים סלולות). הגרביים יושבות היטב על כף הרגל עם תמיכה טובה ורכות שעוזרת לביצועים, כך שבריצות שטח תוכלו להרגיש את הקרקע תחתיכם מבלי לחוות גירוי או חיכוך משמעותי בגלל אופי הקרקע. הגרביים גבוהות כך שימנעו מבוץ להידבק לרגליים.  הגרביים עשויות מ-41% מרינו, 55% ניילון ו-4% לייקרה ספאנדקס. שילב הבדים מאפשר נידוף טוב של מים וזיעה, מונע שלפוחיות ויבלות ובעל תכונות אנטי-בקטיאליות טבעיות הנשאבות מצמר המרינו. 

גרביים לריצות שטח בגשם ומזג אוויר קר: DARN TOUGH Vertex

67.74  במלאי
7 חדש החל מ: ₪67.74
משלוח חינם
לקנייה
Amazon.com
עודכן בתאריך 29 בנובמבר 2020 22:00

אילו גרבי ריצה לגשם מתאימות לכם?

אם התגברתם על מחסום הריצה בגשם ואתם הולכים לרוץ בין ובתוך השלוליות אתם צריכים גרב מתאימה. גרב ריצה טובה ומתאימה לריצה בגשם תשאיר את כף הרגל יבשה ובריאה, ללא יבלות, ללא שלפוחיות, ללא זיהומים. 

כל הגרביים המצוינות בפוסט זה הן ברמה הגבוהה ביותר ומיוצרות על ידי חברות טובות. כל הגרביים ללא תפרים מיותרים, במחירים סבירים וזמינות למשלוח לישראל במחירים נמוכים. תבחרו לכם זוג גרביים שמנדף היטב ומתאים לריצות בגשם מרשימת גרבי הריצה הטובות ביותר לריצה בגשם וצאו לרוץ… בגשם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קריאה נוספת