רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר עליו אנו ממליצים נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר.

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר.

התחתונים הטובים ביותר לטיולים, טרקים וליומיום

כמה שפחות תחתונים מתפוררים בארון זו מצווה. מה לעזאזל יש לשמור תחתונים מהמאה הקודמת, שמי זוכר איפה היו ומה עשיתם איתם. בפוסט הבא תמצאו רשימה קצרה של התחתונים הכי טובים לטיולים, טרקים, ליומיום ואפילו לריצה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על מינימליזם וטיוב התחתונים בארון

על תחתונים אין מה לחשוב יותר מידי, העיקר שיהיו נקיים. אז זהו שלא… תחתונים זה דבר. זה עולם ומלואו זה חשוב לפחות כמו… לא סליחה זה פריט הלבוש הכי חשוב שנמצא כרגע עליכם. התחתון הנכון מתחת למכנסיים ישמור אתכם יבשים וללא שפשפות.

מינימליזם מתחיל בתחתונים. שהדבר הזה נפל לי, התחלתי תהליך ארוך של טיוב התחתונים בארון :). המטרה היתה להחזיק כמה שפחות זוגות תחתונים בארון, אבל כל תחתון מלמיליאן. (אולי זה לא הדימוי הכי טוב בהקשר הזה). התחתונים המעטים ששמרתי הם רב-שימושיים – טובים ונוחים ליומיום המשרד; טובים ומונעים שפשפות בטרקים וטיולים ארוכים; ואפילו יש לי שני זוגות שניתן לעשות איתם פעילות גופנית מאומצת כמו ריצה ארוכה.

טיפים מהירים לבחירת תחתונים מתאימים לטיול הבא

חפשו תחתונים מנדפים שמתייבשים במהירות

פחות כותנה יותר טוב. כותנה נרטבת מהר ונשארת רטובה. אתם לא רוצים לחות ורטיבות באזור המפשעה – השפשפת תפרוץ במהרה ותחרב לכם את הטרק. עדיף שהתחתונים יהיו מבד סינטטי שמנדף את הזיעה ביעילות ומתייבש מהר.
(הערה אגבית חשובה – ברשת תוכלו למצוא הרבה המלצות על תחתונים מצמר מרינו, תוותרו ואל תלכו עם צמר מרינו. מרינו מגרד ואתם לא רוצים כל הזמן לרצות לגרד את האזור, זה יהפוך אתכם למגרבצי על. למרינו יש גם צדדים אפלים הקשורים בהתעללות בכבשים שהם סיבה חזקה יותר להמנע ממנו).

שיהיה נוח.

הנוחות הכי חשובה. כדי שיהיה נוח וללא הפתעות מציקות תבחרו את גזרת התחתונים שאתם רגילים לה. (*למרות שבוקסר צמוד יעבוד לרוב האנשים הכי טוב בטרקים). גזרת התחתונים היא עניין אישי בהתאם לגזרה בה הכי נוח לכם. לגברים יש שלוש גזרות עיקריות: תחתוני סבא, בוקסר, בוקסר צמוד.

תחתוני סבא (Briefs) – אם כבר תחתונים כאלה, אז רק צמודים עם תמיכה טובה. בכל מקרה, לטעמי לא מתאימים לפעילות, בטח למי שסובלים משפשפות, בגלל החיכוך בין הירכיים.

בוקסר (Boxer) – גזרה יותר רפויה שמכסה את הירכיים. חשוב שבוקסר יהיה במידה המתאימה כדי שלא יהיה רפוי מידי ויתחכך בגוף. בבוקסר רפוי מידי יהיו שאריות בד שיתגלגלו ויאספו כלפי מעלה בלבישת המכנסיים ויגרמו לאי נוחות.

בוקסר צמוד (Boxer Briefs) – כנראה הגזרה המתאימה ביותר לטיולים ובכלל. בכל מקרה, הגזרה שעובדת לי הכי טוב, עם מינימום חיכוך בירכיים. יושבים צמוד ומספקים תמיכה טובה יותר מבוקסר רגיל. נוחים ומתאימים לפעילות מאומצת.

לא משנה איזו גזרה בחרתם אתם רוצים שהם ישבו טוב, בנוחות, אך שלא יהיו צמודים מידי. הזהרו מתחתונים רפויים מידי שהבד שלהם ירקד בזמן פעילות, יחכך את העור ויגרום לשפשפת.

סוגי תחתונים

תחתונים ללא תגיות. תחתונים עם גומי מותניים שטוח ונוח

שני דברים שצריך לשים לב אליהם: הראשון, תגיות. חפשו תחתונים ללא תגיות (פתקים מעצבנים ושורטים).
השני, גומי המותניים. על גומי המותניים של התחתון להיות שטוח ונוח על המותן, כך שלא יתחכך כנגד העור שאתם נושאים תיק גב. הגומי צריך להיות איכותי, לשמור על האלסטיות שלו ולא להתבלות גם אחרי שימושים רבים.

תחתון אנטי-בקטריאלי ודוחה ריחות

אזור המפשעה הוא לא המקום הכי מאוורר בעיר, על אחת כמה וכמה בעת פעילות מאומצת כמו טרק. זיעה ואי אוורור מובילים במהרה לתחתון מסריח. תחתונים מסוימים כוללים מאפיינים אנטי-מיקרוביאלים שעוזרים להפחית את הריח המסריח שיכול להיווצר בבית הגידול הזה.
לצמר מרינו יש יכולות אנטי-בקטריאליות מדהימות והוא דוחה ריחות טבעי (אני מכיר מטיילים מינימליסטים בטיול ארוך עם שני תחתומי מרינו בלבד בתיק). אך מרינו מגרד ובעיני בגלל הבעייתיות המוסרית בו הוא מחוץ לתחום. מעבר למרינו יש תחתונים עם חומרים אנטי-מיקרוביאלים סבירים. אלם, חומרים אלה לרוב דוהים ויעילות פעולתם פוחתת עם הזמן.

מקום 1: התחתונים הכי טובים ליומיום ולטרקים – תחתוני בוקסר צמוד Airknitx של מק וולדון

תחתוני Airknitx של Mack Weldon. האורך הרגיל (משמאל באדום) ותחתון ארוך יותר 8״ (מימין)

מק וולדון הוא אחד ממותני התחתונים האיכותיים ביותר שקיימים. דגם ה-Airknitx הוא ללא ספק התחתון הטוב ביותר שנתקלתי בו. תחתון הזה עשוי מבד סינטטי, אך הוא מהרכים והנעימים שיש לי. תחתון קל, גמיש ונצמד היטב ובנוחות לגוף.
בד ה-Mesh מאפשר כניסת אוויר והתחתון מאוורר מאוד, נושם, מנדף ומתאים מאוד לימים חמים ופעילות מאומצת כמו טרק או סתם טיול של יום שלם בעיר.
לתחתון תכונה אנטי-מיקרוביאלית דוחה ריחות , שביחד עם הנידוף היעיל משאיר את האזור יבש ורענן. גם אם אתה יומיים רצוף עם אותו תחתון.
כל המידע מודפס על התחתון והוא ללא תגיות. התחתון מגיע בשני אורכים (רגיל שהוא 5″ ו-8״).

לרכישת תחתוני Mack Weldon, Airknitx: בוקסר צמוד (Boxer Briefs) או בוקסר צמוד 8״

מקום 2: התחתונים הכי טובים לריצה ופעילות גופנית – בוקסר ריצה של Runderwear

תחתוני Runderwear רגילים וארוכים יותר (מימין)

חברת Runderwear מתמחה בבגדי ריצה תחתונים (Base layers). החברה מייצרת מעט מוצרים אבל כל אחד עשוי היטב. התחתונים שלהם עשויים מבד סינטטי רך ונעים, ותוכננו לפעילות ללא שפשופים ושפשפות (Chafe-free). מכאן, התחתונים נועדו אפילו שתרוצו איתם (אם אתם מאלה…), ולכן שמם – Running boxer short. התחתון גמיש מאוד ונצמד לגוף עם תמיכה מעולה, וזז רק עם הגוף ולא לשום מקום אחר. הם נושמים, מתייבשים מהר ומנדפים את הזיעה ביעילות מהגוף ושומרים על האזור יבש וכך מונעים שפשפת.
באופן אישי אני משתמש בו לריצות ארוכות שאני עושה עם מכנסי ריצה שאני לא סומך עליהם שלא יעשו לי שפשפת.
מלבד פעילות מאומצת כמו טרק או ריצה, התחתונים טובים מאוד ליומיום, נוחים ולא מורגשים על הגוף. על אף שבחוויה האישית שלי אני פחות מעדיף אותם ביומיום או ללכת לישון איתם.
התחתונים ללא תגיות בכלל, וזמינים בגזרת בוקסר קצרה וארוכה.

לרכישת תחתוני Runderwear, Running Boxer Short או Long Boxer

מקום 3: בוקסר צמוד Exofficio Give-N-Go

בוקסר צמוד Exofficio Give-N-Go

את התחתון הזה תמצאו מככב כמעט בכל פוסט על תחתוני טיולים ולדעתי הוא נמכר בישראל ב״למטייל״. התחתון הזה פופולארי בקרב מטיילים רבים. הוא נוח עם רצועת מותן שטוחה ומשאיר את אזור המפשעה יבש ורענן בטיול. התחתון נושם היטב בזכות בד סינטטי מאווורר. בד ה-Mesh מאפשר זרימת אוויר, ומאפשר לבד להתייבש מהר.
לתחתוני Exofficio תכונה אנטי-מיקרוביאליות הדוחה ריחות רעים. תכונה זו הפכה אותו לחביב המטיילים המינימליסטים, שמטיילים עם 2-3 זוגות חודשים רבים.
חסרון בתחתון הזה הוא החלק הקדמי השטוח שלא מספק מספיק מרחב.

לרכישת תחתוני Exofficio, Give-N-Go Boxer Brief


*יתכן שרכישת מוצרים דרך לינקים בפוסט זה תקנה לי עמלה קטנה מהמכירה, ללא תוספת עלות עבורכם. העמלה מאפשרת לי לתחזק בלוג זה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קריאה נוספת