רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

משקפת השחייה הטובה ביותר למבוגרים

סקרנו ובדקנו 9 משקפות שחיה שניתן לקנות בארץ או להזמין מאמזון בעלות משלוח נמוכה לישראל, כדי להמליץ על משקפת השחייה הטובה ביותר.
משקפת שחייה הטובה ביותר

אם גם אתם כמונו מחפשים אחרי משקפת שחייה טובה, ומתוסכלים ממשקפות שחייה שלוחצות לכם על הפרצוף ולא אוטמות ממים להכנס בעת השחייה בבריכה או בים, הגעתם למקום הנכון. בחרנו את משקפת השחייה הטובה ביותר למבוגרים.

מה כבר צריך ממשקפת שחייה? אלו הפרמטרים העיקריים שהתמקדנו בהם שהחלטנו לבחור את משקפת השחייה הטובה ביותר:

  • משקפת שחייה בעלת עיניות סיליקון רכות ואיכותיות, כך שתרגיש נוחה וטבעית על הפנים.
  • משקפת שחייה עם שתי רצועות, כך שתשב היטב על הפנים ולא תזוז או תיפול בעת השחייה.
  • אוטמת מפני כניסת מים, בלי שתלחץ על הפנים ותשאיר סימנים סביב העיניים אחרי הסרת המשקפת (מכירים שנשאר לכם סימן של משקפת סביב העיניים שעה אחרי השחייה?, ״עיני רקון״ בעגת השחיינים).
  • קל להתאים את רצועות המשקפת לגודל הראש, כך שניתן לבצע את זה על הדרך ובלי להסתבך, שנייה לפני שקופצים לבריכה.
  • בעלת עדשות עם שדה ראייה רחב שאינן מעוותות את העולם שרואים דרכן.
  • בעלת עדשות עם טכנולוגיית אנטי-פוג (Anti-Fog) למניעת הצטברות אדים שחוסמים את שדה הראייה ובעלת טכנולוגיה למניעת שריטות (Anti-Scratch).
  • משקפת שחייה עמידה וחזקה שאינה נשברת בקלות גם במצבים קשים (גם אתם זורקים את המשקפת בתיק בלי נרתיק?).
  • נמכרת במחיר סביר.

שהתחלנו לחקור ולחפש את משקפת השחייה הטובה ביותר גילינו כמה שוק משקפות השחייה הוא רווי. עשרות חברות, מאות דגמים וביניהם הרבה ״זבל״. רק באמזון תקבלו יותר מ-1000 תוצאות כאשר תקלידו את המונח ״Swim Goggles״. משכך, היינו חייבים לבחור את משקפות השחייה שאנחנו מתקדים בהן וחוקרים אותן לעומק כדי לבחור את הטובה ביותר. על מנת לעשות זאת בררנו את משקפות השחייה שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר ואת ההמלצות הטובות ביותר באמזון, Swimoutlet ובאתרי סקירות בלתי תלויים ואמינים.
לאחר שהחלטנו על משקפות השחייה האיכותיות שאנחנו מתקדים בהן, התחלנו לחקור עליהן. קראנו המלצות וסקירות באתרים בלתי תלויים ואמינים שנכתבו על ידי שחיינים שמבינים דבר או שניים במשקפות שחייה, קראנו חוות דעת וביקורות משכנעות של שחיינים חובבים, הצלבנו מידע בפורומים שחייה, והתעניינו בקרב שחיינים חובבים במעגלים קרובים בבריכות שכונתיות בארץ. לאחר כל אלה הלכנו לשחות ובדקנו בעצמנו.

מעל 1000 תוצאות בחיפוש ״משקפת שחייה״ באמזון
מעל 1000 תוצאות בחיפוש ״משקפת שחייה״ באמזון

אם אתם שחיינים תחרותיים כבר בטח יש לכם משקפת מועדפת כנראה בעלת עדשות קטנות בעיצוב הידרודינמי שמתיישבת בתוך ארובות העיניים. משקפות מסוג זה אינן מתאימות לכולם, הן לרוב לוחצות יותר על הפנים ופחות נוחות. לא כיוונו בסקירה שלנו לשחיינים תחרותיים או למשקפות שחייה לתחרויות, אך הבחירה שלנו למשקפת שחיה הטובה ביותר יכולה להתאים לשחיינים מקצועניים ותחרותיים בזכות עיצוב מצוין ופרופיל נמוך.
בשורה התחתונה, עבור רוב האנשים משקפת השחייה הטובה ביותר היא Aqua Sphere Kayenne

אם אתם מחפשים משקפת שחייה המתאימה עבור ילדים, תוכלו לקרוא את המדריך שלנו על משקפת השחייה הטובה ביותר לילדים.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

סוגי משקפות שחייה

שמתייחסים למשקפות שחייה, אפשר להכניס את המשקפות השונות לאחת משלוש קטגוריות:

משקפות שחייה לתחרויות (יושבות בתוך ארובות העיניים, באנגלית: in-eye-socket goggles). משקפות שחייה בעלות עדשות קטנות שכאשר מהדקים את המשקפת לפנים, העדשות מתיישבות בתוך ארובות העיניים. לרוב תמצאו שחיינים תחרותיים מרכיבים משקפת מסוג זה. הן נצמדות חזק לפנים, מפעילות לחץ על שקע העיניים ושתסירו אותן לרוב יהיה לכם סימן של משקפת סביב העיניים. בדקנו משקפות מהסוג הזה, אך לא אהבנו ואנו לא ממליצים עליהן, אלא אם אתם מתחרים במשחים קצרים.

משקפות שחייה לאימונים (מקיפות את ארובות העיניים), אלו סוג משקפות השחייה הנפוץ ביותר. מאובזרות ברצועות לראש שמפזרות את הלחץ על הפנים, בעלות עיניות סיליקון רכות לנוחות ועדשות המאפשרות שדה ראיה רחב. משקפת שחייה איכותית מסוג זה לא תלחץ יתר על המידה, לא תשאיר סימן של משקפת סביב העיניים אחרי שתסירו אותה ותאפשר לכם להרכיב את המשקפת לזמן רב ובנוחות. הבחירות שלנו למשקפת השחייה הטובה ביותר ולמשקפת השחייה המשתלמת ביותר, נופלות בתוך קטגוריה זו.

משקפת שחייה מסיכה. משקפות שחייה הדומות למשקפות צלילה אך שאינן מכסות את האף כמו משקפות הצלילה. הן מציעות כיסוי רחב של הפנים והעיניים ומאפשרות את שדה הראייה הרחב ביותר מבין סוגי המשקפות השונים. משקפת מסיכה מתאימה לילדים קטנים (בגיל שנתיים עד ארבע) ששדה ראייה חשוב מאוד עבורם ועוזר לרכך את הרתיעה שלהם להרכיב משקפת. אך לא רק לילדים קטנים, משקפות שחייה מסוג זה יתאימו לשחיינים במים פתוחים שמעוניינים בשדה ראייה רחב או לאנשים שמבנה הגולגולת שלהם גורם לכך שכל משקפת אחרת לא יושבת עליהם טוב ואינה נוחה להם.

שלושה סוגים של משקפות שחייה: תחרות, אימונים ומסיכה. בתמונה כל משקפות השחייה של Aqua Sphere
שלושה סוגים של משקפות שחייה: תחרות, אימונים ומסיכה. בתמונה כל משקפות השחייה של Aqua Sphere

לא רק סטייל, יש משמעות לצבע גוף המשקפת וצבע העדשות:
כאשר אתם בוחרים משקפת שחייה לכם או לילדכם שימו לב כי יש משמעות לצבע המסגרת של המשקפת ולצבע העדשות שלה.
תעדיפו משקפת שהגוף שלה שקוף או בהיר. צבע בהיר נותן תחושה של שדה ראייה רחב יותר, ומקטין את הסיכוי לחוות את ״אפקט המנהרה״ הקלסטרופובי שאפשר לחוש מבעד למבט כאשר מרכיבים משקפת שחייה שהמסגרת שלה שחורה או כהה.

גם לצבע העדשות יש משמעות:
צבע עדשות שקוף או כחלחל הכי יתאים לשחיית בוקר או שחיה בבריכה מקורה.
צבע עדשות כחול או אפרפר, יתאים לשחייה תחת שמש חזקה, יתן גוון נעים ומרגיע לעיניים בשמש ויאפשר ראות טובה יותר במים פתוחים.
צבע עדשות צהוב או כתום יתאים לשחייה שהתאורה נמוכה יותר, כמו בשקיעה.

משקפת השחייה הטובה ביותר: Aqua Sphere Kayenne

משקפת השחייה הזו, המיוצרת באיטליה, נמצאת בשוק החל מ-2010, נמכרה כבר במיליונים וזמינה במידות למבוגרים וילדים. בשורה התחתונה, משקפת השחייה הזו היא רמה מעל כל המתחרים. עדשות המשקפת בעלות טכנולוגיה למניעת שריטות (Anti-Scratch), מונעות הצטברות אדים (אנטי-פוג) טוב יותר מהמתחרים ומגנות מפני קרינה. המשקפת אוטמת היטב מפני כניסת מים והראות עם איתה מצוינת, אין עיוותים של הסביבה ושדה הראייה דרכה רחב מאוד. משקפי השחייה לא חשוכות מידי ששוחים בבריכה מקורה, ונותנות גוון נעים לעיניים באמצע היום כאשר השמש בשיאה. 

משקפת השחייה הטובה ביותר Aqua Sphere Kayenne
משקפת השחייה הטובה ביותר למבוגרים Aqua Sphere Kayenne / צילום מתוך אתר Aqua sphere

המשקפת בעלת רצועה רחבה שיושבת היטב על הפנים מבלי להפעיל לחץ מיותר ובלי להשאיר סימנים סביב העיניים. הרצועה קלה לכוונון והתאמה לראש עם מנגנון פשוט להבנה בו צריך ללחוץ על כפתור קטן ולמשוך את הרצועה.

ככה מכוונים את הרצועה. לחיצה על הכפתור ומשיכהLife of Tri
ככה מכוונים את הרצועה. לחיצה על הכפתור ומשיכה / צילום מתוך עמוד היוטיוב Life of Tri

המשקפת של אקווה מצליחה להיות נוחה לאנשים בעלי מבנה ראש שונה. מבנה הפנים של כל אדם שונה מהאחר והרבה משקפות נופלות בסעיף הנוחות בגלל שהן מתאימות לאנשים עם מבנה ראש מסוים. העיצוב משולש-מעוגל של העדשות של Aqua Sphere Kayenne, יחד עם עיניות הסיליקון הרכות, מתאים ונוח על מגוון רחב של אנשים בעלי מבנה ראש שונה. אנשים בעלי פנים צרות ורחבות שחו במשך שעה עם המשקפת והיא הייתה נוחה לכל אורך האימון ואטמה אצל כולם מפני כניסת מים. עולה גם מחוות הדעת באמזון ו-Swimoutlet שה-Kayenne מצליחות להיות משקפי השחייה המועדפות להרבה מאוד שחיינים ללא קשר למבנה הגולגולת או גודל הראש שלהם.

המשקפת של אקווה עמידה מאוד (תנסו לשבור, לא תצליחו) ואינן נשרטות בקלות (התעללנו בהן). המשקפת מגיעה עם נרתיק קשיח שישמור עליה במידה ותזכרו לשים אותה בו ולא תזרקו אותה בתיק מיד לאחר האימון.

משקפת השחייה הטובה ביותר aqua sphere kayenne
עמידה ומרשימה / צילום: אתר Aqua Sphere

משקפת השחייה Aqua Sphere Kayenne מקבלת הרבה אזכורים חיוביים ברחבי הרשת משחיינים חובבים ותחרותיים. המשקפת אף מוזכרת לחיוב בפורומים של טריאתלטים. על פי אתר Wirecutter היא גם המשקפת המועדפת של אמנדה ברד זוכה 7 מדליות זהב אולימפיות בשחייה.
נתקלנו במספר אנשים שדיווחו על כניסת מים למשקפת, אך לא חווינו את זה בשחיות שלנו עם המשקפת ובכל מקרה הדיווחים מועטים מאוד ביחס לחוות הדעת החיוביות על משקפת השחייה הזו.

מחיר המשקפת באמזון בין 28$ לעדשה רגילה ל-33$ לעדשת מראה. המשקפת נמכרת במספר חנויות בישראל, אך המשתלם ביותר זה להזמין ישירות מהיבואן, שם מחיר המשקפת הוא 140 ש״ח.

משקפת השחייה המשתלמת ביותר: Speedo Hydrospex Classic Goggle

המשקפת של ספידו מעוצבת בפשטות, אך יש בה את כל התכונות החשובות שאנחנו אוהבים וצריכים במשקפת שחייה והיא בעיקר משתלמת. זוהי משקפת השחייה עם התמורה הטובה ביותר שתקבלו ביחס למחיר. המשקפת מקבלת ביקורות וסקירות חיוביות ברחבי הרשת וגם אנחנו אהבנו מאוד לשחות איתה.

במשקפת השחייה ספידו הידרוספקס מכוונים את הרצועה על ידי אבזמי צד בשיטה הרגילה – שחרור   הרצועה מהאבזם, כיוון לאורך הנכון, החזרה לאבזם והידוק של הרצועה. עיניות הסיליקון נוחות ואוטמות מפני כניסת מים היטב. העדשות מגנות מפני קרינה, הראות דרכן טובה וללא עיוותים והאנטי-פוג עובד באופן סביר בהחלט.

משקפת שחייה משתלמת Speedo Hydrospex Classic Goggle
משקפת שחייה משתלמת Speedo Hydrospex Classic Goggle / צילום: אמזון

שדה הראיה דרך ההידרוספקס של ספידו צר יחסית, אך הסיליקון השקוף מפחית את ״תחושת המנהרה״ שחשים כאשר מרכיבים משקפות עם שדה ראיה צר וסיליקון שחור.

מחיר משקפת השחייה Speedo Hydrospex באמזון הוא 15$ (לפני משלוח). לצערנו, המשקפת אינה נמכרת באתר ספידו הישראלי.  

משקפות שחייה שלא נכנסו לרשימת המומלצים

מספר משקפות שחייה שבדקנו, ששווה להזכיר, אך לא נכנסו לרשימת משקפות השחייה המומלצות:

סקרנו ושחינו רבות עם משקפת Tyr Sport Special Ops 2.0 Polorized משקפת נוחה שאוטמת היטב. פיזור האדים היה פחות טוב ממשקפת הבחירה שלנו וכך גם שדה הראייה עם המשקפת. מחירה באמזון 23$ לפני משלוח ובארץ 145 ש״ח לפני משלוח.

משקפת שחייה Aqua Sphere Kaiman היא משקפת שחייה טובה אך לוחצת יותר על הפנים מאשר הבחירה שלנו ולפיכך פחות נוחה.

שחינו עם Speedo Futura Biofuse, ועל אף שהן נוחות, עמידות ובעלות כל התכונות שאנחנו אוהבים, הן פחות טובות מהבחירה שלנו בכל פרמטר שבדקנו ונמכרות באותו המחיר.

בדקנו את משקפת שחייה לתחרויות של Themagic5. משקפת עם הייפ גדול סביבה, שמיוצרת בהתאמה אישית למבנה הראש של המזמין, כך שתתאים למבנה הפנים הייחודי של כל אדם. זה מתאפשר באמצעות סריקת הפנים עם אפליקצייה יעודית כחלק מתהליך ההזמנה. על אף ההייפ ממשקפת השחייה טיילור-מייד הזו, התאכזבנו מאוד. אמנם המשקפת נוחה מאוד, אך היא איבדה את היכולת שלה לאטום מפני כניסת מים  מהר מאוד (3-4 חודשי שחייה), וכשזה קרה, המשקפת נזרקה לפח. 55$ לפח.

משקפי שחייה בהתאמה אישית Themagic5
לא אהבנו. משקפי שחייה בהתאמה אישית Themagic5 / צילום מתוך אתר Themagic5

אנטי-פוג ותחזוקתו

את התופעה בה המשקפת מתמלאת אדים ולא רואים כלום, כולם מכירים. התופעה הזו מתרחשת מכיוון שהפנים שלנו משחררות חום לעדשות היבשות ויוצרות ערפל עדשות. כדי למנוע את התופעה המעצבנת הזו תטביעו את העדשות במים של הבריכה או הים לפני השחייה כדי לאפשר להם להיות באותה טמפרטורה כמו המים.
אנטי-פוג מתאפשר בזכות ציפוי כימיקלי בעדשות שדוהה ונחלש עם הזמן. עם תחזוקה נכונה ניתן להאריך את הזמן בו המשקפת תמנע את הצטברות האדים. תעשו זאת על ידי שטיפה של המשקפת מכלור וחול לאחר כל שימוש (נכון לתחזוקת משקפת שחייה באופן כללי) והימנעו מלגעת בחלק הפנימי של העדשות. פשוט.

קריאה נוספת