נווד מכיל Affiliate links והוא חבר ב- Amazon Associate Program, ברכישה דרך אחד הקישורים לאמזון, אנו עשויים לקבל גמול ללא תוספת מחיר עבורך. זוהי תמיכה משמעותית באתר ועוזרת להשאירו נקי מפרסומות.

האפליקציות הטובות ביותר ללמוד שפה חדשה לקראת הטיול או רילוקיישן

האם אתם בעניין של ללמוד שפה חדשה? יש אפליקציות לכך, וטובות. אם אתם לקראת טיול, רילוקיישן או שהחלטתם לרכוש שפה חדשה מכל סיבה אחרת, תוכלו לעשות זאת באמצעות אפליקציות שיסייעו לכם (ולילדיכם) לרכוש שפה חדשה ברמות שונות ובאמצעות לימוד בשיטות שונות. בחרנו את האפליקציות הטובות ביותר ללימוד שפה חדשה.
האפליקציות הטובות ביותר ללימוד שפה

אם אתם מעוניינים לדעת לתקשר בשפה חדשה ברמה בסיסית או באופן שוטף, האפליקציות הטובות ביותר ללימוד שפות יכולות לסייע לכם. האפליקציות הטובות ללימוד שפות נותנות מענה בין אם אתם מתחילים ללמוד את השפה מאפס או שיש לכם כבר רקע ובסיס בשפה אותה אתם מעוניינים ללמוד.

אם אתם לפני טיול בחו״ל תוכלו ללמוד שפה חדשה ברמה בסיסית כדי לדבר מספר משפטים עם המקומיים בשפתם ולהתנהל באופן יומיומי. חוויית הטיול מועצמת לאנשים אשר שדוברים, אפילו מעט, את שפת המקומיים. גם לעושים רילוקיישן ועוברים לחיות במדינה חדשה האפליקציות הטובות ללימוד שפות יכולות לסייע ללמוד שפה חדשה עד לרמה של דיבור שוטף (אם תתמידו בלימוד כמובן). 

אתם לא חייבים לטוס לשום מקום כדי ללמוד שפה. לימוד שפה חדשה הוא דבר מעשיר שטומן בחובו יתרונות רבים. הוכח כי לאנשים דוברי שפות יש תפיסה חיובית יותר כלפי אנשים מתרבויות אחרות. יתרה מזאת, בעידן הקורונה בו הטיסות הופסקו פגישות ווידאו במסגרת העבודה הפכו לפופולריות מאי פעם. יותר עובדים מבצעים יותר שיחות בעיקר באנגלית. בשיחות ווידאו דיבור שוטף וברור באנגלית הוא הכרחי כדי שיבינו אתכם ותוכלו להעביר באופן ברור את המסרים לצד השני. בנוסף, בפגישות עם אנשים ממדינות בהן אנגלית אינה השפה הראשונה, יכולת לומר מספר ברכות וביטויים בשפה המקומית יעניק לכם נקודות זכות רבות ואולי אפילו יסייע לסגור את העסקה.

אפליקציות ללימוד שפות שבדקנו נוקטות בגישות ודרכים שונות ללימוד שפה. קיימות אפליקציות שמלמדות באמצעות שיעורים קצרים, קלים לעיבוד עם תרגולים מהנים, אפליקציות שמפגישות אותך לשיחה והתייעצות עם דוברי השפה אותה אתה מעוניין ללמוד, אפליקציות שנוקטות בגישה של משחק ללימוד השפה ועוד. בחרנו את האפליקציות הטובות ביותר ללימוד שפה חדשה לכל מטרה-  רמה בסיסית לקראת טיול בחו״ל, דיבור שוטף לקראת רילוקיישן ולימוד שפה חדשה לילדים.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

האפליקציה הטובה ביותר ללמוד שפה לקראת הטיול: Mondly

האפליקציה ללימוד שפות Mondly אהובה עלינו מאוד ובחרנו בה כאפליקציה הטובה ביותר ללימוד שפה ברמה בסיסית לקראת הטיול הארוך (או הקצר). לדעת את השפה במהלך טיול, אפילו ברמה בסיסית, מאפשר ליהנות מחוויה תרבותית מועצמת. פנייה אל מקומי בשפתו תפתח לו את הלב. מקומיים ישמחו לשמוע אתכם מדברים בשפת אמם, יעריכו זאת, יהיו נכונים לסייע, להמליץ ואף לבלות אתכם אם תרצו. אפליקציית Mondly תקנה לכם שפה בסיסית כדי לממש את החוויה התרבותית הזו, כך שתוכלו לשוחח ולהתנהל ביומיום של הטיול מול המקומיים בשפתם. 

לימוד השפה עם אפליקציית Mondly מתבצע באמצעות שיעורים יומיים קצרים וממוקדים (365 שיעורים בשנה). השיעורים בנושאים שונים כמו מסעדות, מלונות, משפחה, תחבורה ציבורית ועוד. בשיעורים תלמדו מילים ומשפטים, תתבקשו לענות על שאלות ואף לחזור בקול אחרי ביטויים. באפליקציה קיים צ׳אט-בוט אתו תוכלו לשוחח באמצעות המיקרופון של הטלפון כך שהבוט יקשיב לכם, יענה וייתן תשובות אפשריות. במהלך הלימוד תוכלו לגשת לסטטיסטיקות ומעקב אחרי ההתקדמות שלכם ואף ללוח תוצאות עם ניקוד שידרג אתכם ביחס ללומדים אחרים.

אפליקציה לימוד שפה הטובה ביותר mondly
אפליקציה לימוד שפה הטובה ביותר Mondly / צילום: Mondly

לאפליקציית Mondly ישנם מספר יתרונות שהופכות אותה עבורנו לאפליקציית הטובה ביותר ללימוד שפה ברמה בסיסית לקראת טיול בחו״ל. היתרון הגדול והמשמעותי ביותר הוא שהלימוד מתקיים בשפת האם של הלומד, כלומר בעברית ולא באנגלית, בה מרבית האפליקציות מלמדות. האפשרות ללמוד בשפת האם חשובה ומקלה מאוד על היכולת ללמוד שפה חדשה, במיוחד לאלו שהאנגלית שלהם חלשה יותר.

יתרון משמעותי נוסף של האפליקציה הוא המחיר שלה. Mondly היא אחת האפליקציות היחידות שמאפשרת תשלום חד פעמי לכל החיים (ולא רק חודשי קבוע). במחיר 350 ש״ח תקבלו גישה לכל החיים ללימוד 41 שפות בהם 1000 שיעורים ושיחות, שיעורי יומיים, מבחני התקדמות, וגישה חינמית לאפליקציית Mondly לילדים. בכל הקשור ללמידת שפה אצל ילדים האפשרות ללמוד בעברית מתחדדת מאוד מכיוון שמרבית הילדים אינם יודעים אנגלית. התשלום החודשי שעומד על 30 ש״ח אינו משתלם בעליל ביחס לתשלום החד פעמי המאפשר גישה לכל התכנים, לכל השפות ולכל החיים.

האפליקציה הטובה ביותר ללמוד שפה ברצינות לקראת רילוקיישן: Innovative 101

אם אתם עוברים לחיות במדינה חדשה או נדרשים לשפה נוספת בעבודתכם, אתם חייבים להיות רציניים לגבי ללמוד את השפה המקומית. לא משנה אם אתם מתחילים או מתקדמים, Innovative 101 (נקראת גם LangugePod101) זוהי אפליקציה שלוקחת את לימודי השפה ברצינות ותעביר אתכם תהליך מסודר ומקצועי מאוד עד שתדעו את השפה באופן שוטף, אם תתמידו כמובן. מבחינתנו זו האפליקציה הטובה ביותר ללימוד שפה ברצינות לקראת רילוקיישן ומעבר למגורים במדינה חדשה בה דוברים שפה אותה אינכם מכירים כלל או מכירים ברמה מסוימת. 

אפליקציה ללימוד שפה חדשה ברמה שוטפת לפני רילוקיישן
כל השפות אותן ניתן ללמוד באמצעות אפליקציית Innovative 101 / צילום: Innovative 101

בInnovative 101 תמצאו אפליקציה נפרדת לכל שפה כך שאם אתם מעוניינים ללמוד הולנדית אז חפשו DuchPod101, ללמוד אנגלית בEnglishClass101, סינית בChineseClass101 וכו׳, כך על 34 שפות שונות. האפליקציה לטלפון היא מוצר אחד מבין סל נרחב של מוצרים ותכנים בפלטפורמות שונות כדי לספק את כל הכלים ללמידת שפה חדשה באופן יסודי ומקצועי. בInnovative 101 תמצאו שיעורים קצרים בנויים באופן מקצועי ביותר, פודקאסטים, שיעורי ווידאו ועוד.

תכנים רבים בInnovative 101 יהיו זמינים עבורכם בחינם, כולל הפודקאסטים ושיעורים חדשים שפורסמו. עבור כל השיעורים ושאר התכנים והשירותים תדרשו לרכוש מנוי פרימיום חודשי. במנוי הפרימיום תמצאו גם שרות של מורה פרטי אנושי לסיוע ולימוד אחד על אחד. 

האפליקציה הטובה ביותר ללימוד שפה לילדים: Mondly Kids

ילדים לומדים את השפה באופן רגשי ולכן גם מצליחים לרכוש שפה חדשה מהר הרבה יותר מהמבוגרים. אפליקציית Mondly לילדים היא האפליקציה הטובה ביותר לילדים כדי ללמוד שפה חדשה ברמה בסיסית לקראת טיול גדול או לקראת רילוקיישן למדינה חדשה. האפליקציה תאפשר לילדים להשתפשף בשפה באמצעות שיעורים קצרים וקולעים בנושאים שונים המעניינים ילדים, החל מאותיות ומספרים, ימים, חיות, מאכלים ועוד נושאים רבים. בנוסף, הילדים יפגשו באפליקציה מסלול המציין את התקדמותם בהתאם לשיעורים שהשלימו. מסלול ההתקדמות מכניס אלמנט של משחק לאפליקציה ומחבר את הילדים ללימוד השפה באופן מהנה.

הדבר החשוב ביותר שהופך את אפליקציית Mondly לילדים לטובה ביותר הוא העובדה הפשוטה, אך המאוד לא טריוויאלית, שכל הלימוד מתבצע בעברית. ברוב המוחלט של האפליקציות האחרות ללימוד שפה הילד נדרש לדעת אנגלית על מנת ללמוד שפה אחרת, בMondly, לעומת זאת, הלימוד הוא בשפת האם, בעברית. הלמידה בעברית מקלה מאוד על הילד, על היכולת שלו להקשיב וללמוד בצורה טובה יותר. האפליקציה כתובה ואף מדברת עם הילד בעברית, כך שגם אם הילד צעיר מאוד ועדיין אינו יודע לקרוא הוא יוכל להשתמש באפליקציה וללמוד מילים חדשות בשפה חדשה.

Mondly kids אפליקציה ללימוד שפה לילדים
למידת שפה חדשה בעברית ומסלול התקדמות שהופכת את הלמידה למשחק גרמו לנו לבחור באפליקציית Mondly Kids לאפליקציה הטובה ביותר ללמידת שפה חדשה על ידי ילדים / צילום: Mondly

את אפליקציית Mondly לילדים תקבלו בחינם כאשר תרכשו את אפליקציית Mondly הראשית המיועדת לבוגרים. Mondly היא אחת האפליקציות היחידות המאפשרת תשלום חד פעמי לכל החיים (ולא רק תשלום חודשי קבוע). במחיר 350 ש״ח תקבלו גישה לכל החיים לכל השפות, כל התכנים וגם לאפליקציית mondly לילדים. לשם השוואה, התשלום החודשי רק על אפליקציית Mondly לילדים עומד על 30 ש״ח. אין ספק כי התשלום החד פעמי המאפשר גישה קבועה לכל התכנים באפליקציית המבוגרים והילדים כאחד משתלם הרבה יותר מתשלום על מנוי חודשי לאפליקציה.

אפליקציות נוספות ללימוד שפה שראוי לציין

האפליקציות שהזכרנו אולי אינן הראשונות שיקפצו לכם כשתחפשו אפליקציות ללימוד שפה בגוגל, אך על פי הבדיקה שלנו הן האפליקציות הטובות ביותר ללימוד שפה. מעבר לאפליקציות ללימוד שפה בהן בחרנו כטובות ביותר קיימות אפליקציות פופולריות נוספות שבוודאי נתקלתם או עוד תתקלו בהן. חשבנו כי ראוי להזכיר אפליקציות טובות נוספות ללימוד שפה, שאמנם אינן הבחירה הראשונה שלנו, אך לחלוטין ראויות לציון.

אפליקציית Duolingo (דואולינגו): כנראה ששמעתם על Duolingo, מהאפליקציות הראשונות והפופולריות ביותר ללימוד שפות. Duolingo הופכת את לימוד השפה החדשה למשחק. האפליקציה מניעה ללימוד על ידי תזכורות תכופות ופרסים על התקדמות. אפליקציה טובה ומהוקצעת, אך אולי בגלל גישת הלימוד באמצעות משחק הרגשנו שלמידת השפה החדשה הנה פחות יעילה.

אפליקציית Tandem: משמשת כרשת חברתית בה חברים אנשים המעוניינים ללמוד שפה חדשה ובתמורה ללמד את שפתם. באפליקציה תוכלו להתייעץ איך אומרים מילים מסוימות בשפה אותה אתם מעוניינים ללמוד, להקליט את עצמכם אומרים משפטים ולבקש משוב על המבטא והאופן בו הגיתם את הביטוי ואפילו להתייעץ על התרבות והמנהגים במדינה אליה אתם נוסעים.

אפליקציית HiNative: הרעיון דומה לאפליקציית Tandem. בHiNative, הפופולרית בקרב סטודנטים, ניתן להתייעץ עם אנשים אחרים הדוברים את השפה אותה אתם לומדים. אפליקציית HiNative פועלת כפורום בו ניתן לשאול שאלות על הגייה, אוצר מילים ובקשות לתרגום מהיר ולקבל תשובות באופן מיידי. ניתן גם לבקש מאנשים לתקן טקסטים שכתבתם ולהבהיר מונחים מעורפלים.

הרשימה עוד ארוכה וקיימות אפליקציות טובות ומושקעות נוספות שמטרתן לימוד שפה חדשה. אפליקציות כמו Busuu ,Rosetta Stone ,Memrise ועוד. 

אפליקציית Duolingo לימוד שפה אפליקציה ללימוד שפה
איך אומרים The Boy בהולנדית? אפליקציית Duolingo נוקטת בגישה של משחק ללימוד שפה חדשה / צילום: מתוך אפליקציית Duolingo

איך בדקנו ובחרנו את האפליקציות הטובות ביותר ללימוד שפה חדשה

ההחלטה לכתיבת פוסט זה עלתה לפני מספר חודשים לאחר שאחד מחברי המערכת קיבל הצעת עבודה למשרה חדשה באמסטרדם (גם אנחנו ירוקים מקנאה). הוא חיפש אפליקציה ללימוד הולנדית עבורו ועבור בתו, ואנחנו הפכנו את זה למשימה רשמית. הוא התבקש לחפש את האפליקציות הטובות ביותר ללימוד הולנדית, ללמוד באמצעותן, להשוות ביניהן ולכתוב על זה. כמובן שהצלבנו והוספנו לתובנות של חברנו, מחקר רשת מעמיק שכלל ניתוח סקירות וחוות דעת של לומדים.

כל אלה הביאו אותנו לבחור באפליקציית Mondly כאפליקציה הטובה ביותר ללמוד שפה ברמה בסיסית לקראת הטיול, באפליקציית Innovative 101 כאפליקציה הטובה ביותר ללימוד שפה עד לרמת דיבור שוטף לאלו שמבצעים רילוקיישן ובאפליקציית Mondlk Kids כאפליקציה הטובה ביותר ללימוד שפה חדשה עבור ילדים.

אולי תרצו לקרוא גם: