רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

ווידג׳טים לאייפון עם iOS 14 איך להשתמש ולהפוך את מסך הבית למותאם עבורכם

ווידג׳טים בiOS 14 מאפשרים למשתמשי אייפון לארגן את מסך הבית כך שיתאים להם בדיוק. איך משתמשים בווידג׳טים? מהי ערימה חכמה? מהו ווידג׳ט ההצעות של Siri? על כל אלה ועוד בפוסט הבא.
ווידג׳טים לאייפון עם iOS14 ליצור מסך בית מותאם

עם iOS 14 אפל יישרו קו עם אנדרואיד והביאו את הווידג׳טים למסך הבית. לא עוד להחביא את הווידג׳טים בדף לא נגיש בצורת רשימה, בiOS 14 הווידג׳טים בקדמת הבמה, במסך הבית. תם העידן בו מסך הבית של האייפון משעמם, שתי וערב של אפליקציות ותיקיות שבתוכן עוד אפליקציות. עם iOS 14 מסך הבית באייפון השתדרג וניתן להוסיף לו ווידג׳טים בכל מקום שרוצים, ניתן להגדיר את גודלם, איזה מידע וכמה מידע יציגו. איך להוסיף ווידג׳טים באייפון? מהי ערימה חכמה? מהו ווידג׳ט ההצעות של סירי? על כל זה ועוד בפוסט לפניכם.

אמנם לקח זמן, הרבה אחרי אנדרואיד או מיקרוסופט, אבל אפל יישמו את הווידג׳טים כהרגלם בצורה מרשימה ונוחה לשימוש. הווידג׳טים בiOS מעוצבים היטב והם כלי שימושי מהמעלה הראשונה. הם מאפשרים לקבל את המידע החשוב והמועדף על המשתמש במבט בלבד, מבלי שיצטרך ללחוץ, לדפדף או להחליק את האצבע על המסך. ניתן להוסיף לכל מקום במסך הבית את הווידג׳טים המובנים של אפל, ווידג׳טים של אפליקציות צד שלישי או את הערמה החכמה המגניבה והשימושית מאוד.

הווידג׳טים באייפון עם iOS 14 יכולים להפוך עבור המשתמש לכלי שימושי מאוד ולשפר את הפרודוקטיביות. ארגון נכון שלהם במסך הבית יכול לסייע למשתמש לקבל את המידע שהוא חפץ בו ומותאם עבורו או אפילו לבצע פעולות בצורה מהירה ישר ממסך הבית. כל זאת מבלי להיכנס בכלל אל תוך האפליקציות השונות.

ווידג׳טים ios 14 לארגן את מסך הבית באייפון עם ווידג׳טים
שלושה גדלים של ווידג׳טים אותם ניתן להניח היכן שרוצים במסך הבית כדי לתפוס את המידע החשוב במבט חטוף / צילום: מערכת נווד

תוכן עניינים

איך להוסיף ווידג׳טים באייפון עם iOS 14?

אם האייפון שלכם מריץ iOS 14  תוכלו להוסיף ווידג׳טים בקלות.

תעשו זאת כך:

  1. לחיצה ארוכה על המסך (לא משנה איפה על המסך), תגרום לכל האפליקציות לרעוד ויתווסף הסימן פלוס (+) בחלקו העליון של המסך.
  2. לחיצה על הפלוס תכניס אתכם לעמוד בו תוכלו לחפש ולהוסיף ווידג׳טים.
  3. לחצו על הווידג׳ט אותו אתם מעוניינים להוסיף, בחרו את גודל הווידג׳ט ואת הסוג שלו מתוך האפשרויות המופיעות ולחצו על הוסף ווידג׳ט.
  4. כעת תוכלו לגרור את הווידג׳ט למקום בו אתם מעוניינים שיהיה במסך הבית. אתם לא מוגבלים איפה הווידג׳ט, כך שאתם יכולים לגרור אותו לכל אחד מהדפים שלכם במסך הבית.

את הווידג׳ט תוכלו לערוך על ידי לחיצה ארוכה על הווידג׳ט שתפתח תפריט בו תוכלו לבחור עריכת ווידג׳ט (לא כל הווידג׳טים מאפשרים לערוך אותם, לכן הפונקציה הזו לא תהיה זמינה תמיד). את הווידג׳ט תוכלו להסיר על ידי לחיצה ארוכה על הווידג׳ט אשר תפתח תפריט בו תוכלו לבחור הסר ווידג׳ט ואז לאשר שאתם אכן מעוניינים להסיר את הווידג׳ט.

איך להוסיף ווידג׳טים iOS 14 אייפון
זהו המסך בו בוחרים ווידג׳טים להוספה. בחלקו העליון תיבת חיפוש + ווידג׳טים מוצעים מהאפליקציות השונות ובחלקו התחתון רשימה המאורגנת לפי הא׳-ב׳ עם כל האפליקציות על האייפון שלכם אשר תומכות בווידג׳טים / צילום: מערכת נווד

ערימה חכמה: סופר-ווידג׳ט של iOS 14

ערימה חכמה זה פיצ׳ר שימושי ביותר בiOS 14  המאפשר להוסיף למסך הבית סופר-ווידג׳ט בו תוכלו להכניס עד 10 ווידג׳טים שונים ולדפדף ביניהם. עד כאן הערימה, אבל למה היא חכמה? מכיוון שהיא תדע להציג לכם לפי הזמן ביום או לפי הרוטינה שלכם באייפון את הווידג׳ט הרלוונטי ביותר בחלק העליון של הערימה. התכונה הזאת נקראת רוטציה חכמה. ברוטציה חכמה הכוונה היא, למשל, שאם אתם רגילים לקום ודבר ראשון להתעדכן במזג האוויר ולאחר מכן להביט ביומן, כך בשעות הבוקר אתם תקבלו לרוב את ווידג׳ט מזג האוויר ולאחר זמן מסוים הווידג׳ט יתחלף והיומן שלכם יוצג לכם. דוגמה נוספת שנתקלנו בה באופן אישי,  אם אתם נוהגים להתעדכן במצב טבעות האימון גופני לפני שאתם הולכים לישון אז הווידג׳ט כושר יעלה לראש הערימה ויוצג לכם על מסך הבית לפני השינה. האפשרויות עוד רבות אבל הבנתם את הרעיון. התכונה הזו שימושית מאוד, עובדת היטב ומציגה לכם את הווידג׳ט הרלוונטי שאתם צריכים אותו. רוטציה חכמה פעילה בכל ערימה חכמה שתוסיפו, אך קיימת אפשרות לכבות אותה.

ערימה חכמה ווידג׳ט iOS 14
ערימה חכמה במידה הגדולה האפשרית בעת דפדוף בין שני ווידג׳טים. שלוש הנקודות הלבנות בצד שמאל של הערימה הן חיווי לכמות הווידג׳טים הקיימים בערימה החכמה. 10 ווידגיטים הם המקסימום האפשרי / צילום: מערכת נווד

אתם יכולים להוסיף מספר ערימות חכמות למסך הבית, וגם אותה, כמו את הווידג׳טים הרגילים, ניתן להוסיף בשלושה גדלים שונים (הקטן פי 4 מאייקון אפליקציה סטנדרטי, הבינוני פי 8 והגדול פי 16). בהתאם לגודל הווידג׳ט או הערימה החכמה כך גם כמות המידע שתוצג.

שתוסיפו ערמה חכמה ממסך הווידג׳טים תקבלו ערימות בנויות מראש המכילות ווידג׳טים בהתאם לשימוש ולהרגלים שלכם, אך יש דרך טובה יותר להוסיף ערימה חכמה. הדרך הנכונה יותר היא לא להשאיר את גורלכם בידי אפל, אלא לבנות לבד את הערימה החכמה עם הווידג׳טים שהכי מעניינים ורלוונטיים אליכם. השיטה לעשות זאת היא פשוט לגרור ולהניח ווידג׳ט חדש על גבי ווידג׳ט קיים וכך תיווצר ערימה חכמה. ממש כמו הפעולה שביצעתם עד היום בה הנחתם אפליקציה על גבי אפליקציה כדי ליצור תיקיה במסך הבית באייפון. בצורה הזו תוכלו להוסיף עוד ווידג׳טים לערימה חכמה קיימת עד מקסימום 10 ווידג׳טים.

ניתן להסיר מהערימה החכמה ווידג׳טים כך: לחיצה ארוכה על הערימה החכמה, תפתח תפריט בו תוכלו לבחור עריכת ערימה ובמסך שיפתח תוכלו להסיר ווידג׳טים מהערימה, לארגן את סדר הווידג׳טים ולכבות או להדליק את הפונקציה של רוטציה חכמה.

הוספת ווידג׳ט לערימה חכמה ios 14
הדרך הנכונה ביותר ליצור ערימה חכמה מותאמת אישית היא לגרור ווידג׳ט ולהניח אותו על ווידג׳ט אחר במסך הבית. באופן הזה תוכלו גם להוסיף עוד ווידג׳טים לערימה חכמה קיימת / צילום: מערכת נווד

ווידג׳ט הצעות של סירי: הצעות ליישומים והצעות לקיצורים

אפל שחררה מספר ווידג׳טים מובנים כמו זה של מזג האוויר, לוח שנה, פתקים, אפל+ ועוד, אולם הווידג׳ט החשוב ביותר הוא ווידג׳ט ההצעות של סירי. הווידג׳ט אומנם היה קיים לפני iOS 14, אך כל עוד הוא היה בדף ווידג׳טים צדדי ולא נגיש הוא היה לא רלוונטי. עתה שאפשר למקם את ווידג׳ט ההצעות במסך הבית הוא הופך לאחת הפונקציות השימושיות ביותר באייפון. ווידג׳ט ההצעות של סירי זמין בשני סוגי ווידג׳טים: הצעות ליישומים והצעות לקיצורים.

ווידג׳ט הצעות ליישומים ישפר לכם את פרודוקטיביות ומהירות העבודה עם האייפון. 90% מהאפליקציות שאנו פותחים במהלך היום אלה אפליקציות שאנחנו פותחים באופן תכוף. הרגלי השימוש שלנו עם האפליקציות חוזרים על עצמם וגם אם יש למשתמש עשרות ואפילו מאות אפליקציות על האייפון לרוב השימוש העיקרי הוא במספר מועט מהן שאליהן הוא תמיד יחזור. כאן נכנס לתמונה ווידג׳ט הצעות ליישומים של  Siri. ווידג׳ט ההצעות של סירי מאפשר במבט חטוף אתם רואים את האפליקציות הרלוונטיות לכם לאותו רגע, ישר ממסך הבית. הגיוני לשים את הווידג׳ט הזה בדף הבית הראשון ולראות תמיד את האפליקציות השימושיות ביותר או האחרונות שהשתמשנו בהן (מציג שמונה אפליקציות). למשל, הזמנתם בוולט או אתם משוחחים עם מישהו בוואטסאפ, האפליקציות האלה יקפצו לווידג׳ט ההצעות של סירי ותוכלו לפתוח אותן ממנו במהירות, בלי לחפש אותם על האייפון, כדי לעקוב אחרי המשלוח או להמשיך את השיחה.

ווידג׳ט הצעות של סירי ליישומים ios 14 siri
מסך הוספת ווידג׳ט הצעות ליישומים של Siri. הווידג׳ט יציג לכם 8 אפליקציות שעשיתם בהן שימוש לאחרונה או שאתם משתמשים בהן בדרך כלל. / צילום: מערכת נווד

ווידג׳ט נוסף בהצעות של Siri שייעל את העבודה שלכם ויחסוך לכם זמן הוא ווידג׳ט הצעות לקיצורים. עם ווידג׳ט זה תוכלו בלחיצה אחת ממסך הבית לקפוץ לביצוע פעולה ספציפית כמו הוספת משימה באפליקציה המשימות המועדפת עליכם (עלינו זו Tick Tick), להתקשר או לשלוח הודעה למישהו ספציפי, לגשת לפתק מסוים, לפתוח את אפליקציית החדשות ועוד. הקיצורים של Siri חכמים ומציגים לכם את הפעולות הרלוונטיות בהתאם לרוטינה שלכם במהלך היום. לדוגמה אם אתם נוהגים לצייץ בטוויטר על הבוקר או להתעדכן בחדשות באחת האפליקציות, כשתתעוררו יוצג לכם הקיצור הרלוונטי כדי שתוכלו לגשת בלחיצה לכתיבת הציוץ שלכם בטוויטר או להיכנס לאפליקציית החדשות שלכם כדי לקרוא את העדכונים.

אם ישנם קיצורים שאינם רלוונטיים עבורכם תוכלו ״לבקש״ שיראו לכם פחות הצעות מהקיצור הזה. תעשו זאת על ידי לחיצה ארוכה על ווידג׳ט הקיצורים אשר תפתח תפריט בו תוכלו לבחור באפשרות פחות הצעות מקיצור זה.

ווידג׳ט הצעות לקיצורים של סירי. ווידג׳טים באייפון ios14
ווידג׳ט הצעות לקיצורים של סירי. הצצה להרגלים של המשתמש / צילום: מערכת נווד

להתחיל להוריד את הווידג׳טים הטובים ביותר לאייפון בiOS 14

עם iOS 14 אפל יישרו קו עם אנדרואיד אך גם הצליחו להביא כמה תכונות מעניינות וחדשות בתחום הווידג׳טים. מה שבטוח הוא שאפשר לצפות למבול של ווידג׳טים בדרך אלינו. כל יום מתווספים עוד ועוד ווידג׳טים מאפליקציות שונות והמבחר הולך וגדל בכל יום. אפשר גם לצפות לתחום חדש ושלם באפסטור בו יהיו אפליקציות שמהותן הוא ווידג׳טים בלבד. כלומר, שתפתחו את האפליקציה עצמה לא תמצאו בה הרבה אלא רק פונקציונאליות להגדרה ועיצוב הווידג׳טים של האפליקציה כדי להציג את המידע בתחום שהיא מתמחה בו.

עכשיו שמבינים טוב יותר את השדרוג שהווידג׳טים מביאים איתם ואיך נכון להשתמש בהם, אפשר להתחיל לחפש ולהוריד לאייפון שלכם את הווידג׳טים הטובים ביותר.

קריאה נוספת