רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

iOS 14 באייפון: חידושים, טיפים, טריקים ותכונות חבויות לשימוש פרודוקטיבי באייפון

לצלם את המסך בשתי נקישות על גב האייפון, להתעדכן במזג האוויר מבלי ללחוץ על שום כפתור, לנהל שיחת Facetime תוך כדי כתיבת הודעות באמצעות ״תמונה בתוך תמונה״ ועוד. iOS 14 הביא אתו חידושים ושיפורים מרעננים לאייפון. אספנו את המרכזיים שבהם יחד עם טיפים לשימוש פרודוקטיבי יותר באייפון.
ios 14

עדכון התכנה iOS 14 לאייפון הביא אתו שורה ארוכה של חידושים מעניינים גדולים וקטנים. הרבה חידושים משפרים את חווית השימוש באייפון ומצליחים להגביר את הפרודוקטיביות של המשתמש ולא פחות חשוב את הפרטיות שלו והשליטה על המידע ששייך לו. בשבועות האחרונים, לאחר ששדרגנו את האייפון לiOS 14, חקרנו, חיפשנו ובדקנו את הגרסה החדשה ואת התכונות המעניינות בה. אספנו את החידושים המרכזיים, טיפים, טריקים ותכונות חבויות בiOS 14 לשימוש פרודוקטיבי ומהנה יותר באייפון.

עדכון הגרסה לiOS 14 הביא אתו חידושים ושיפורים מרעננים גם למכשירים אחרים של Apple. תוכלו להתעדכן בחידושים באפל טיוי עם tvOS 14 בפוסט אפל טיוי הגדרות מתקדמות, טיפים וטריקים ובחידושים באיירפודס פרו בפוסט איירפודס פרו טיפים טריקים ותכונות חבויות שאתם חייבים להכיר. מעודכן iOS 14

תוכן עניינים

פרטיות: להחזיר למשתמש את השליטה על המידע שלו

עם iOS 14 הפרטיות קיבלה דגש מיוחד. Apple אפשרה למשתמשים יותר שליטה על המידע שלהם ולאן הוא מופנה. הנה שלושה דברים שהשתנו:

 1. תוכלו לבחור לא להעניק לאפליקציות גישה למיקום המדויק שלכם אלא רק למיקום כללי. למה אפליקציית עריכת תמונות או אפילו אפליקציית מזג אוויר צריכה את המיקום המדויק שלכם? עשו זאת כך: הגדרותפרטיותשרותי מיקוםבחירת אפליקציהכיבוי ״מיקום מדויק״.
 2. תוכלו לבחור לא להעניק לאפליקציות גישה אוטומטית לכל התמונות שלכם אלא לתמונות מסוימות שאתם בוחרים בלבד. עשו זאת כך: הגדרותפרטיותשרותי מיקוםתמונות בחירת אפליקציהבחירה ב״תמונות נבחרות״.
 3. דעו מתי המיקרופון או המצלמה באייפון פועלים. כולנו שמענו ספקולציות שאפליקציות כמו פייסבוק או אינסטגרם מאזינות לנו. עם iOS 14 אתם תדעו מתי אפליקציה כלשהי מפעילה את המיקרופון או המצלמה. קיים חיווי חדש בסרגל העליון: נקודה כתומה היא חיווי לכך שאפליקציה מפעילה את המיקרופון ונקודה ירוקה היא חיווי שאפליקציה מפעילה את המצלמה. אם ראיתם את אחת הנקודות, ואפילו רק לשנייה, תוכלו להיכנס למרכז הבקרה כדי לראות איזו אפליקציה השתמשה לכם במצלמה או במיקרופון.
הגדרות פרטיות iOS 14
תמונה של פרטיות: כיבוי מיקום מדויק עבור אפליקציית מזג האוויר + נקודה כתומה בחלק העליון שמאלי של המסך המעידה כי המיקרופון פעיל / צילום: מערכת נווד

לארגן אחרת את מסך הבית עם ווידג׳טים

האפשרות להוסיף ווידג׳טים למסך הבית זהו החידוש שאפל מבליטים הכי הרבה בiOS 14. אחרי שנים שהיו  קיימים באנדרואיד בiOS 14 אפל השכילו לאפשר להוסיף ווידג׳טים בגדלים שונים למסך הבית. במהלך הזה אפל העירו את מסך הבית המשעמם שהיה שתי וערב של אפליקציות ותיקיות ואפשרו למשתמש לסדר את מסך הבית באופן שנכון לו

הווידג׳טים מציגים מידע רלוונטי למשתמש ישר על מסך הבית והמשתמש לא נדרש להיכנס לאפליקציה על מנת לצרוך את המידע. אפל שחררה ווידג׳טים של האפליקציות שלה (הצעות של סירי, יומן. תזכורות. פעילות, אפל מיוזיק ועוד), אך הווידג׳טים המעניינים באמת הם של אפליקציות צד שלישי. מפתחים משחררים כל יום ווידג׳טים לאפליקציות שלהם ואפשר לצפות למבול של ווידג׳טים שינחתו באפסטור. אנו מאמינים כי במהרה ווידג׳ט איכותי נלווה לאפליקציה יהפוך לסטנדרט. Apple יישמו את הווידג׳טים בiOS 14 כך שיהיו מעוצבים ברמה גבוה ולא יפגעו בנראות המעוצבת והנקייה של מסך הבית.

הוסיפו ווידג׳טים כך:

 1. לחיצה ארוכה בכל מקום על המסך תגרום לכל האפליקציות לרעוד ויתווסף סימן + בחלקו העליון של המסך.
 2. לחיצה על + תכניס לעמוד הווידג׳טים בו ניתן לחפש ולהוסיף ווידג׳טים.
 3. לחיצה על הווידג׳ט אותו מעוניינים להוסיף, בחירה בגודל הרצוי של הווידג׳ט ומה הוא יציג מבין האפשרויות הזמינות ולחיצה על הוסף ווידג׳ט.
 4. כעת ניתן לגרור את הווידג׳ט לכל מקום במסך הבית.

תוכלו לקרוא בהרחבה על הווידג׳טים בפוסט הבא: ווידג׳טים לאייפון עם iOS 14 איך להשתמש ולהפוך את מסך הבית למותאם עבורכם. כמו כן, תוכלו להתעדכן בווידג׳טים הטובים ביותר בפוסט הווידג׳טים הטובים ביותר לאייפון עם iOS 14.

ווידג׳טים לאייפון הטובים ביותר ios14
ווידג׳טים מאפשרים למשתמש לארגן את מסך הבית בצורה שנכונה עבורו / צילום: מערכת נווד

סופר ווידג׳ט: ערימה חכמה

חידוש מעניין ושימושי נוסף הוא ״ערימה חכמה״, מעין סופרווידג׳ט המאפשר לאגד בערימה עד 10 ווידג׳טים שונים ולדפדף ביניהם. למה הערימה חכמה? מכיוון שהיא יודעת להציג באופן אוטומטי בחלק העליון של הערימה את הווידג׳ט המתאים ביותר למשתמש בזמן מסוים על פי הרגלי השימוש שלו באייפון. לדוגמה: אם הדבר הראשון שאתם נוהגים לעשות שאתם מתעוררים זה להתעדכן במזג האוויר, אז כאשר תתעוררו הווידג׳ט העליון שיוצג לכם יהיה ווידג׳ט מזג האוויר.

הדרך הנכונה ליצור ״ערימה חכמה״ היא פשוט להניח ווידג׳ט על ווידג׳ט, בדיוק באותו אופן בו מניחים אפליקציה על אפליקציה ונוצרת תיקיה.

תוכלו לקרוא בהרחבה על הערימה החכמה ואופן השימוש בה בפוסט ווידג׳טים לאייפון עם iOS 14 איך להשתמש ולהפוך את מסך הבית למותאם עבורכם.

הוספת ווידג׳ט לערימה חכמה ios 14
הדרך הנכונה ביותר ליצור ערימה חכמה מותאמת אישית היא לגרור ווידג׳ט ולהניח אותו על ווידג׳ט אחר במסך הבית. באופן הזה תוכלו גם להוסיף עוד ווידג׳טים לערימה חכמה קיימת / צילום: מערכת נווד

ספריית היישומים: דרך נוספת (אוטומטית) לארגון האפליקציות באייפון

ספריית האפליקציות היא דרך נוספת, אוטומטית, לארגון האפליקציות באייפון. ממסך הבית, דפדפו בין דפי האפליקציות עד שתראו את ספריית האפליקציות. כאן האפליקציות ממוינות באופן אוטומטי לקטגוריות. לדוגמה, אפליקציות כמו פייסבוק או טוויטר יופיעו תחת הקטגוריה Social (חברתי), אפליקציית המשימות שלכם תופיע תחת קטגוריית פרודוקטיביות וכו׳. כמו כן, האפליקציות בהן משתמשים בתדירות הגבוהה ביותר יסודרו מחדש באופן אוטומטי ויובלטו.

ניתן לחפש אפליקציה ספציפית בספריית האפליקציות (החלקת המסך למטה תפתח את תיבת החיפוש). ניתן להסתיר כל אפליקציה ממסך הבית כך שתופיע בספריית היישומים בלבד (לחיצה על האפליקציההסר את היישוםהעבר לספריית היישומים). ניתן אפילו להסתיר מסך שלם עם אפליקציות כדי שלא יהיה בלגן בדף הבית (לחיצה ארוכה על מסך האייפוןעריכת מסך הביתלחיצה על הנקודות בתחתית המסךסימון או הסרה של מסכים אותם רוצים או לא רוצים להציג בדף הבית).

ספריית היישומים iOS 14
ספריית היישומים בiOS 14, ארגון אוטומטי של כל האפליקציות על המכשיר לפי קטגוריות / צילום: מערכת נווד

לבצע פעולות על ידי נקישות על גב האייפון

מה דעתכם לצלם את המסך בשתי נקישות על גב האייפון? אחת התכונות החבויות המגניבות ושימושיות ביותר בiOS 14 זו האפשרות להקיש פעמיים או שלוש על גב האייפון כדי לבצע פעולות מסוימות שהוגדרו מראש. רשימת הפונקציות וקיצורי הדרך האפשריים להגדרה היא ארוכה. תוכלו באמצעות נקישות על גב האייפון להפעיל את סירי, להשתיק את האייפון, לזהות שיר על ידי שאזאם או לחולל את אחת מהפעולות האוטומטיות שיצרתם באמצעות אפליקציית קיצורי הדרך. אני, לדוגמה, הגדרתי שהקשה כפולה תבצע צילום מסך והקשה משולשת תתקשר לבת הזוג שלי.

תוכלו להפעיל את הקשה אחורית כך: הגדרותנגישותמגעהקשה אחורית.

הקשה על גב האייפון
הגדירו מה הפעולה שתתבצע באייפון בהקשה פעמיים או שלוש על גב האייפון / צילום: מערכת נווד

הוספת תיאור לתמונה

עם iOS 14 אפשר להוסיף תיאור לתמונות שלכם באפליקציית התמונות באייפון ואין צורך יותר באפליקציה צד שלישי כדי לבצע זאת. באמצעות הוספת תיאור לתמונה ניתן למצוא אותה במהירות רבה יותר או לכתוב הערות על התמונה שצילמתם כדי להיזכר ולחיות אותה מחדש בעוד כמה שנים.

הוסיפו תיאור לתמונה כך: פתיחת תמונההחלקה של המסך כלפי מעלה תחשוף מתחת לתמונה תיבת הטקסטהוספת תיאור של התמונה בתיבת הטקסט.

הוספת תיאור לתמונה ios 14
עם iOS 14 ניתן סופסוף להוסיף תיאור לתמונות שלכם / צילום: מערכת נווד

זיהוי צלילים וקבלת התראה באייפון

חידוש מעניין בiOS 14 הוא זיהוי צלילים. תוכלו להגדיר שהאייפון יתריע לכם כאשר הוא מזהה צלילים מסוימים כמו אש, אזעקה, דפיקה או פעמון דלת, תינוק בוכה ועוד. התכונה הזו יכולה להיות שימושית מאוד עבור אנשים עם לקות שמיעה או אם אתם מאזינים למוזיקה ולא ערים לסביבה שלכם. דוגמה שימושית: אם אתם לבד בבית ומאזינים למוזיקה באזניות כך שאין סיכוי שתשמעו משהו סביבכם תוכלו להגדיר שהאייפון יתריע אם מישהו מצלצל בדלתשימו לב שכשזיהוי צלילים פעיל לא תוכלו להשתמש ב״היי Siri״. אפשר להוסיף את זיהוי צלילים למרכז הבקרה להפעלה או כיבוי מהירים

הפעילו זיהוי צלילים כך: הגדרותנגישותזיהוי צלילים.

זיהוי צלילים ios 14
האייפון מתריע שדופקים בדלת / צילום: מערכת נווד

ממשק קומפקטי לצמצום הסחות דעת

בiOS 14 בוצעו מספר שינויים לממשק המשתמש כדי לאפשר כמה שפחות הסחות דעת למשתמש. כאשר מפעילים את סירי הכפתור שלה צף על גבי המסך שאתם נמצאים בו והוא לא מסתיר לכם את הדבר שאתם עסוקים בו. כך גם כשנכנסת שיחת טלפון היא מופיעה בראש המסך ואינה מסתירה את כולו, כפי שהיה עד כה.

שיחה נכנסת עיצוב קומפקטי ios 14
שיחה נכנסת בן iOS 14 מוצגת בחלק העליון של המסך ולא מסתירה את כולו / צילום: מערכת נווד

תמונה בתוך תמונה

תוכלו כעת לבצע  Facetime או לצפות בסרטים או סדרות בעת שאתם מבצעים פעולה אחרת באייפון. חלון ווידאו קטן (שניתן להגדיל כך שיתפוס שלישי ממסך האייפון) יצוף על גבי המסך כך שתוכלו להמשיך בעיסוק שלכם באייפון בזמן הצפייה. 

עשו זאת כך: בעת צפייה בווידאו, פתחו אפליקציה אחרת מבלי לסגור את האפליקציה איתה אתם צופים. באופן אוטומטי חלון ווידאו קטן יצוף מעל האפליקציה החדשה שפתחתם והווידאו ימשיך להתנגן.

מצב תמונה בתוך תמונה. התוכן שחור מכיוון שApple אינם מאפשרים צילום מסך של סרטים או סדרות / צילום: מערכת נווד

עוד שיפורים בiOS 14

זה לא הכל. מעבר לחידושים שהצגנו ישנם שיפורים רבים בiOS 14, הנה רשימה של העיקריים בהם:

 1. חיפוש אימוג׳י התווסף למקלדת. עד iOS 14 היה צורך לדפדף בין הפרצופונים השונים כדי למצוא את זה שמעוניינים בו.
 2. ממוג׳י קיבלו שדרוג קל. ניתן עכשיו להוסיף לפרצוף שלכם מסכת פנים ברוח התקופה. תוכלו גם להוסיף את הממוג׳י להודעה בWhatsapp או לפוסט באינסטגרם.
 3. אפליקציית התזכורות עברה מתיחת פנים. נוסף כפתור ״תזכורת חדשה״ בעמוד הפתיחה. מדהים שלא היה
 4. אפליקציית Find my iPhone השתפרה ויכולה לסייע לכם למצוא את המכשיר האבוד שלכם גם אם הוא אופליין. המכשיר האבוד שולח אותות בלוטות׳ למכשירי Apple אחרים בסביבתו ודרכם (באופן אנונימי) מסמן לכם את מיקומו.
 5. עיצוב והתאמה אישית של עיצוב האייקונים במסך הבית. הנה סרטון אשר מסביר כיצד לעשות זאת.
 6. סירי חכמה יותר וידעת לענות על יותר שאלות.
 7. התווספו מדריכים במפות של Apple. המדריכים הם בעצם אוסף של פוסטים איכותיים מרחבי הרשת עם המלצות על העיר שאתם מבקרים בה. רלוונטי לכמה ערים ספציפיות בעולם, אך לא בישראל.
 8. החיפוש באייפון השתפר כך שדף החיפוש קיבל מתיחה עיצובית וניתן לחפש בתוך אפליקציות ישירות מדף החיפוש.
 9. הושקה אפליקציית תרגום חדשה של Apple שימושית לתרגום קולי או של טקסט, אך עדיין אינה זמינה בעברית.
 10. שיפורים קלים גם באפליקציית Home שעברה מתיחה פנים ועכשיו יודעת להציע אוטומציות שימושיות. כמו גם בדפדפן ספארי ובאפליקציית ההודעות של Apple.

לקריאה נוספת תוכלו לגלוש לדף הרשמי של של Apple על iOS 14.
ממוג׳ משופרים ios 14
ממוג׳י משופרים, יחד עם האפשרות להוסיף מסיכת פנים ברוח התקופה / צילום: אתר Apple

מה לגבי החידושים בגרסה של מכשירי Apple האחרים?

iOS 14 הביא בשורה לאייפון, אך ישנם חידושים ושיפורים רבים גם במכשירי אפל האחרים לאחר שדרוג הגרסה. באייפד אפשר לכתוב עם העיפרון של אפל בכתב יד ישר בתיבת החיפוש, הApple TV מאפשר עם עדכון הגרסה לtvOS 14 צפייה במצב תמונה בתוך תמונה, האיירפודס פרו קיבלו שדרוג אודיו מרשים בעת צפייה בווידאו ומאפשר האזנה בסראונד (תכונת ״שמע מרחבי״) ועוד. אל תהססו, אנו ממליצים מאוד לעדכן את הגרסה של האייפון ומכשירי Apple האחרים שברשותכם.

קריאה נוספת