התיקים הטובים ביותר לילדים: תיקים מומלצים לתלמידים בבית ספר יסודי

מרבית התיקים לבית ספר יסודי שנתקלים בהם בחנויות בארץ הם גדולים ומסורבלים. בדקנו ובחרנו את התיקים הטובים ביותר לילדים בבית ספר יסודי. חיפשנו תיקים איכותיים, כאלה שיהיו נוחים עם תמיכה על הגב הקטן, יצליחו להכיל את כל החומר הנלמד, עמידים, במחיר הוגן ובעיקר שהילדים יאהבו. תיק הטוב ביותר לילדי כיתה א׳-ב׳ הוא L.L.Bean’s Junior Original Book Pack. לילדי כיתה ג׳ ומעלה אנו ממליצים על L.L. Bean Original Book Pack.
תיקי בית ספר מומלצים לילדים לל בין מול קל גב

סוגייה מרכזית בחיי משפחה היא התיק איתו הילד או הילדה יתחילו את השנה החדשה. בין אם עולים לכיתה א׳ או מתחילים עוד שנה התיק שהם יקחו איתם לבית ספר הוא עניין. תיק גדול או קטן, עם או בלי גלגלים, דמויות על התיק ועוד. חקרנו ובדקנו תיקים לילדים כדי לבחור את התיקים הטובים ביותר לילדים בבית ספר יסודי.

כהשלמה לפוסט זה אנו ממליצים לכם לקרוא את הפוסט שלנו על בקבוקי המים הטובים ביותר לילדים.

ההמלצות שלנו

תוכן עניינים

איך בדקנו ובחרנו את התיקים המומלצים ביותר לילדים בבית ספר יסודי

המדריך מכסה תיקים מומלצים לתלמידים בבית ספר יסודי. אם הילד או הילדה שלכם מתחילים כיתה א׳ או עולים לכיתה גבוהה יותר ביסודי תוכלו למצוא כאן את התיק הטוב ביותר לילד או לילדה שלכם לרכישה אונליין.

את התיקים שהחלטנו לבדוק אספנו לאחר מחקר מעמיק על התיקים הטובים ביותר לילדים בבית ספר. את המחקר מיקדנו בחוות דעת צרכניות באתרי קניות ופורומים של הורים בנושא ובאתרי צרכנות אמינים העוסקים בסקירות והמלצות, כמו אתר Wirecutter של הניו-יורק טיימס. התמקדנו בתיקים במחירים סבירים שניתן לשלוח לישראל. לאחר שהחלטנו על המועמדים לתיקי הילדים הטובים ביותר, רכשנו ונתנו לילדים שלנו לבדוק.

לחובבי הטיולים בינינו, אפשר להתפתות ולרכוש לילדים תיק שמתאים גם לבית ספר וגם לטיולים, אבל לרוב זו טעות. תיקי הטיולים הם צרים יותר וקשה להכניס ולשלוף מהם את הספרים וחוברות שצריך לבית ספר. ברשימה זו התמקדנו בתיקי בית ספר ״רגילים״.

הנה המשתנים אותם בדקנו כדי לבחור את התיקים הטובים ביותר לתלמידים בבית ספר יסודי:

 1. מבנה ואיכות: תיק בית ספר צריך להיות איכותי וחזק. התיק צריך לעמוד היטב בזוועות שתלמיד בית ספר יסודי יכול להעביר אותו – להיזרק על הרצפה, להיגרר על משטחים שונים, לספוג נוזלים מסוגים שונים ועוד.
 2. נפח וקיבולת: על פי המלצת משרד הבריאות משקל התיק לא יעלה על 15% ממשקל הילד או הילדה. בנוסף התיק צריך להיות מקסימום בגודל של גב הילד ולא יותר גדול ממנו. תיק גדול מידי לא יתאים ולא יהיה נוח לילדים. בטח שמעתם את המשפט ״הילד יגדל לתוך התיק״ אז זהו שלא, התיק צריך להיות מתאים לילד מהיום הראשון. מומלץ לא לקנות לילד תיק גדול במחשבה שהוא ישמש אותו מכיתה א׳ עד ו׳, זה יהיה לו כבד ולא נוח, ועד שהתיק יתאים לו הוא כבר יהיה בלוי. תיקים בנפח 15-18 ליטר יתאימו לילדים בכיתה א׳ וב׳. תלמידים בכיתות הגבוהות יותר צריכים לרוב תיקים בנפח גדול יותר, שיכילו יותר מחברות, חוברות וספרים גדולים יותר. מהניסיון תיקים בנפח 20-25 ליטר יתאימו לתלמידי כיתות ג׳ עד ו׳. רק שימו לב שהם עומדים בהמלצת המשקל והגודל של משרד הבריאות.

 3. נוחות: תיק בית ספר צריך להיות מרופד ברצועות הכתפיים, ריפוד (עדיף נושם) במערכת הגב, גודל תיק נכון לגב הילד ועדיף שתהיה רצועה לחזה שתומכת את התיק מלהחליק מכתפי הילד (בעיה נפוצה אצל ילדים קטנים). טרולי, על אף שאנחנו לא חובבים גדולים שלו, יכול להקל על ילד שאין לו תא בבית ספר. עם טרולי הילד יכול לגלגל (ולא לקחת על הגב) את כל הציוד שהוא נדרש להביא ולהחזיר מבית ספר – ספרים, חוברות, בקבוק מים מלא, קופסת אוכל, אולי בגדים להחלפה ועוד.

 4. ארגון ותכונות נוספות: מעבר לתא העיקרי, נדרש שיהיה בתיק תא חיצוני עם גישה מהירה שניתן לשים בו באופן מאורגן חפצים קטנים. עדיף שעל התיק יהיה מחזיר אור (אם אין עדיף שתשימו אחד). בתיק נדרש שיהיה כיס חיצוני לבקבוק מים. שימו לב שבקבוק גדול מידי יגרום לתיק קטן להיות לא מאוזן.

 5. מחיר: הילדים שלנו גדלים מהר ותיק שהיה מתאים השנה יכול לא להתאים עוד שנתיים-שלוש. לכן, תיק גב לילדים צריך להיות במחיר סביר. התיקים ברשימה הם בין 30 ל-50$. אפשר לקנות תיקים זולים יותר, אך אלה לא יחזיקו את הזמן שצריך שיחזיקו. למחיר התיק נדרש להוסיף את מחיר המשלוח והקפדנו שהתיקים יהיו מאתרים שעלות המשלוח היא עד 20$. 

תיקי בית ספר מומלצים לילדים לל בין מול קל גב
התיק הנבחר שלנו L.L Bean מול התיק הפופולארי של קל גב / צילום: מערכת נווד

התיק הטוב ביותר לילדים: L.L.Bean Original Book Packs או גרסת ג׳וניור

אחרי חקירה ובדיקה של התיקים הפופולאריים ביותר לבית הספר היסודי, בחרנו את התיק הטוב ביותר (שקיימת אפשרות לשלוח אותו לישראל בלי לפרק את הארנק).

תיק בית ספר הטוב ביותר לילדי כיתה ב׳ ומטה הוא L.L. Bean’s Junior Original Book Pack. תיק ג׳וניור הוא בנפח 16 ליטר וקיים בצבעים סולידיים או במגוון הדפסים. לילדי כיתה ג׳ ומעלה אנו ממליצים על L.L. Bean Original Book Pack. תיק אוריגי׳נל הוא בנפח 24 ליטר וקיים בצבעים סולידיים או במגוון הדפסים.

תיק ג׳וניר 16 ליטר של L.L. Bean והתיק המקורי סטנדרטי 24 ליטר זהים בעיצובם וההבדל היחיד ביניהם הוא הנפח. תיק ג׳וניור מתאים לילדים הצעירים יותר, ותיק האוריג׳ינל בנפח גדול יותר, ישמש היטב ילדים בכיתות הגבוהות יותר ביסודי.

התיקים הם מהאיכות הטובה ביותר שראינו בתיקים שבדקנו ומחזיקים את צורתם ואת המראה שלהם היטב לאורך שנים (גם שהילדים מתעללים בהם). הילדים יוכלו להשתמש וליהנות מהתיקים האלה זמן רב (אם רק ירצו). החומר ממנו התיק עשוי הוא ניילון חזק והתיק עמיד במים.

הכיס החיצוני לבקבוק מים שימושי, עשוי מהחומר האיכותי ממנו עשוי התיק, ומחזיק היטב את הבקבוק. החומר ממנו עשוי כיס הבקבוק שורד זמן רב ולא נקרע מתבלה כמו כיסי רשת Mesh)) שקיימים בתיק של Pottery Barn ובתיקים נוספים שבדקנו. רצועה אלסטית בחלק העליון של כיס הבקבוק מחזיקה את בקבוק המים יציב במקומו. בקבוק מים בגודל סטנדרטי לילדים יושב בנוחות בכיס הבקבוק.

התא העיקרי בכל תיק מרווח ואליו נוסף תא קטן יותר (אך שימושי בגודלו) עם ארגונית תפורה מבפנים. מצאנו שקל להכניס ולשלוף דברים מהתא העיקרי בזכות שני רוכסנים נושקים שניתן לפתוח במקביל לכל צד וגם לפתוח כלפי חוץ ששני הרוכסנים פתוחים עד הסוף (זאת בשונה מתיקים אחרים להם יש רוכסן אחד מה שמקשה יותר על הגישה). גודל התא העיקרי בתיק אוריגי׳נל הוא 33 ס״מ רוחב, 42 ס״מ אורך ו-11.5 ס״מ עומק. בתיק ג׳וניור התא העיקרי בגודל 28 ס״מ רוחב, 35.5 ס״מ אורך ו-10 ס״מ עומק. כדי לסבר את האוזן התא העיקרי בתיק הקטן בנפח 16 ליטר יכול להחזיק קופסת אוכל, שני ספרים, כמה מחברות ועליונית. לעומתו התיק הגדול יותר בנפח 24 ליטר יכול ביחס לתיק ג׳וניור עוד שניים ואפילו שלושה ספרים (בגובה של קלסר) וקצת יותר מחברות.

בשני התיקים התא החיצוני גדול מספיק להכיל קלמר, מחברת ועוד קצת. הוא כולל בתוכו ארגונית בה מקום לשים עפרונות או עטים, תא רשת קטן עם רוכסן לכסף וקליפ למפתחות. גודל התא החיצוני בתיק הגדול יותר הוא 22 ס״מ רוחב, 22 ס״מ רוחב ו-5 ס״מ עומק. כאשר גודל התא החיצוני בתיק ג׳וניור הוא 20 על 20 עם עומק של כמעט 4 ס״מ.

תיק ילדים מומלץ לבית הספר
צילום: אתר L.L.Bean

התיקים נוחים ומתאימים לגב הקטן של הילדים. מומלץ לרכוש את הגודל הנכון לילד ולא להתפתות לרכוש את התיק הגדול יותר לילדים הקטנים במחשבה שהם יגדלו לתוך התיק. תיק האוריג׳ינל יהיה גדול מידי לילדי כיתות א׳-ב׳ ויהפוך לכבד עבורם כי הם יכניסו בו כנראה יותר ממה שהם באמת צריכים. תיק ג׳וניור מתאים מאוד לילדה בכיתה ב׳ בגובה 120 ס״מ, ומכיוון שיש לה תא בבית הספר בו ניתן לשים את הספרים, היא תמשיך עם תיק ג׳וניור גם לכיתה ג׳. הוא פשוט יושב טוב על הגב שלה.

רצועות הכתפיים קלות לכוונון והתאמה לכתפיים. הרצועות מרופדות היטב ולאחר שנה של שימוש יומיומי הריפוד לא הראה סימני שחיקה. מערכת הגב מרופדת במידה מספיקה (ללא רשת אוורור). בכלל לאחר שנה של שימוש לא נראה בתיק סימני קריעה או בלאי משמעותי.

תיק בית ספר מומלץ יסודי
צילום: אתר L.L.Bean

לתיקים יש מראה יחסית ״רגיל״, אך מרבית הילדים שהתנסו בתיק אהבו את מראה התיק, הצבעים שהוא מגיע בהם, ואת ההדפסים על התיקים המעוצבים.

חסרון אחד הוא שהתיק מגיע ללא רצועת חזה לתמיכה שמונעת מהתיק לרקוד על הגב ולהחליק מהכתפיים. עוד סיבה לקנות את מידת התיק הנכונה עבור ילדכם, ולא לתת לילד לגדול לתוך התיק.

מחיר התיק סביר בהחלט  – 140 ש״ח לתיק אוריג׳ינל ו-110 ש״ח לתיק ג׳וניור. את התיק רוכשים באתר של  L.L. Bean ומשלוח שלו לישראל יעלה בסביבות 20$. כך שההוצאה כולה על התיק כולל המשלוח היא בסביבות 200 ש״ח.

לילדים שרוצים דמויות ספציפיות על התיק (שזוהרות בחושך) Pottery Barn Kids Mackenzie backpacks זו הבחירה הנכונה. תמצאו כאן את מגוון העיצובים הרב ביותר כולל תיקים עם דמויות של מלחמת הכוכבים, נסיכות דיסני, גיבורי וגיבורות על, באטמן, חדי קרן, פרוזן, הנוקמים, דינוזאורים, קשת בענן, פרחים, כוכבים ועוד. תיקי מקנזי של Pottery Barn מגיעים ביותר מידות מאשר התיק המנצח בו בחרנו של L.L. Bean. התיקים מגיעים בשלושה גדלים וגרסת טרולי אחת, כאשר גדלי Small ו-Large  חופפים לגדלי ג׳וניור ואוריג׳ינל בL.L Bean.  לילדי כיתה א׳-ב׳, תתאים לרוב מידה Small. לילדים מכיתה ג׳ ומעלה, לרוב תתאים מידה לארג׳. מידה מיני תתאים לילדים בגן חובה, וקיימת גרסת טרולי שטיפה קטנה יותר מהתיק במידה לארג׳. אם אתם מעוניינים לרכוש עבור ילדכם תיק בגרסת טרולי אז התיק של Pottery barn הוא הבחירה הנכונה 

תיקים מומלצים לילדים פוטרי ברנס
צילום: אתר Pottery Barns

התיק של Pottery Barn  במידה לארג׳ הוא בנפח 22 ליטר בקירוב. יש בתיק לא מעט פיצ׳רים כמו ארבעה כיסים חיצוניים (כולל שני כיסי Mesh לבקבוקי מים בצידי התיק), רצועת הידוק לתא החיצוני שהידוקה מקטין את נפח התיק, רצועה תומכת להידוק על החזה ורשת במערכת הגב (שלא ממש מאווררת את הגב אבל קצת מרככת את המפגש של הגב עם התיק). האיכות של התיק טובה והוא יחזיק בממוצע שנתיים. אך האיכות של התיק והרצועות בו קצת פחות טובה מזו שמקבלים מהתיק של L.L Bean שיחזיק יותר שנים.

מבנה התיק דומה לזה של הבחירה הראשונה שלנו L.L. Bean. התיק מרווח עם תאים וכיסים נוחים לארגון הציוד. יש לו שני רוכסנים נושקים בתא הראשי להקל על הוצאה והכנסה של תכולת התיק. רצועות הכתפיים מרופדות היטב וכך גם מערכת הגב.

לתיק יש ארבעה כיסים חיצוניים (הכי הרבה מהתיקים שבחרנו). התא העליון ליד ידית הנשיאה נועד לאחסן טלפון או מכשיר אלקטרוני קטן אחר, ויש לו יציאת אזניות. הכיס החיצוני העיקרי הוא חצי מגודל התיק ויש בו ארגונית לעפרונות/עטים וקליפ למפתחות. בתיק יש שני כיסים צדדיים לבקבוקי מים. הכיס עשוי משילוב של רשת, פוליאסטר ורצועה אלסטית בחלק העליון שאוחזת את הבקבוק. הרשת בכיס הבקבוק פחות טובה, היא תמיד נתפסת במשהו ונקרעת. עדיף כיס בקבוק מחומר עמיד, כמו זה ממנו עשוי התיק, כפי שיש בתיק המנצח שלנו.

בשונה מ- L.L Bean לתיק אין מחזיר אור לבטיחות והרוכסנים שלו חשופים וללא הגנה עליהם מפני מים שיכולים להיכנס לפנים התיק. בעוד שבחירה בL.L Bean  היא לרוב בגלל העיצוב השימושי ואיכות התיק, הרבה ילדים מעדיפים את התיק של Pottery Barn בגלל ההדפסים והדמויות שהתיק יכול להגיע איתם (והעובדה שהן יכולות לזהור בחושך).

תיקים מומלצים לילדים. תיק פוטרי ברנס

באתר החברה תמצאו הרבה מוצרים משלימים בעיצוב זהה לזה של התיק שהילד או הילדה בחרו. כך תוכלו לרכוש קופסת אוכל, קלמר ובקבוק מים המעוטרים באותן דמויות המעטרות את התיק.

חסרון הוא המחיר. עלות התיק, במידה לארג׳, היא בסביבות 100-150 ש״ח. תלוי בהנחות שלרוב קיימות באתר ובהדפס/דמויות על התיק שבחרתם לילדכם. המשלוח לישראל שעומד על 130 ש״ח (בערך כמו מחיר התיק עצמו). המחיר, כולל משלוח, עומד בסביבות 250 ש״ח. יקר יותר מהבחירה הראשונה שלנו.

בחירה משודרגת: REI Workload Mini Pack

תיק Rei Workload Mini Pack בנפח 21.5 ליטר הוא תיק בנוי היטב והיה הנוח ביותר לרוב הילדים. לתיק יש יותר ריפוד מהמתחרים ברצועות הכתפיים ובגב. ברצועות הכתפיים ובגב משולב Mesh איכותי רך, עמיד יותר ופחות מועד להיקרע מזה שראינו אצל Pottery Barn. עם ה-Mesh התיק מרגיש פחות קשיח בכתפיים ובגב (למרות שגם כאן ה-Mesh לא כל כך עוזר לאוורור הגב אלא רק לרכך את המפגש של הגב עם התיק). מערכת הכתפיים והגב גורמת לילדים להרגיש את התיק קל על הגב שלהם.

התיק מאובזר ברצועה לחזה שהידוקה מאפשר תמיכה ומונעת מהתיק לרקוד על הגב שרצים או רוכבים איתו. את רצועת החזה הילדים יכולים להדק יחסית בקלות. גם את רצועות הכתפיים ניתן לכוונן ללא מאמץ.

התיק הזה הוא בחירה טובה לילדים שהולכים או רוכבים לבית ספר. יכול להתאים לילדים בכיתה ג׳ עד ו׳, שגובהם לפחות 120 ס״מ. למרבית הילדים בכיתה א וב׳ התיק לדעתנו יהיה גדול מידי.

תיקי טיולים מומלץ לילדים שמתאים לבית ספר
צילום: אתר REI

התא המרכזי של תיק REI הוא בגודל 40 ס״מ גובה, 30 ס״מ רוחב ו-15 ס״מ עומק, ונפח התא 18 ליטר (הנפח הכולל של התיק הוא 21.5 ליטר). יש לו כיס פנימי שיכול להחזיק לפטופ או משהו אחר שמדובר על בית ספר יסודי. תכולת התא המרכזי בתיק לדוגמה יכולה להיות כך: קופסת אוכל, 3 ספרים בעובי בינוני (200 עמודים כל אחד), 3 מחברות, 3 חוברות ועליונית.

הכיס החיצוני של התיק הוא עמוק ורחב וניתן לאחסן בו בקלות שני ספרים, קלמר וחטיף. יש בכיס החיצוני ארגונית לעפרונות או עטים, קליפס למפתחות ותא קטן לפריטים קטנים אחרים.

הקשר בקצה הרוכסן מסייע באחיזתו ובפתיחת וסגירת התיק בקלות. כמו בתיק של L.L Bean גם כאן הרוכסן מוגן וגשם לא יכול להיכנס אל תוך התיק.

על התא החיצוני יש פס לולאה שאפשר לתלות עליה ציוד כמו עליונית ופס לופים מחזיר אור שיכול לשמש לתליית קישוטים. בתיק יש תא צד לבקבוק מים שעשוי מהחומר החזק ממנו עשוי התיק ומרשת Mesh. כיס הבקבוק מחזיק את בקבוק המים פחות טוב מתיק הבחירה שלנו.

התכונות הנוספות בתיק של REI  הופכות אותו ליקר יותר מהתיק אוריג׳ינל של L.L Bean ומחירו 50$. כאשר עלות משלוח לישראל היא 20$. אך שמחשבים עלות כוללת יחד עם עלות המשלוח העלות שלו דומה לזה של Pottery barns במידה לארג׳. עם זאת התיק מגיע עם פחות כיסים ומעט אפשרויות מבחינת צבע (קיימים רק שלושה צבעים – ירוק וכתום עם הדפסים שונים ושחור חלק). כך שאין לילדים הרבה מבחר, מה שגורם להרבה מתלמידים להימנע מהתיק הזה וחבל.

תיקים שלא נכנסו לרשימת המומלצים

 1. תיק של Land’s End תיק מצוין, אך פחות טוב מהבחירה שלנו. לא נכנס לרשימה בגלל עלות משלוח גבוהה לישראל (155 ש״ח). מחיר התיק נע בין 120 ל-150 ש״ח תלוי בגודל.
 2. התיק של  Garnet Hill Eco Signature מרגיש איכותי ומאובזר בפיצ׳רים שהופכים אותו לתיק ראוי לילדים שלכם. התיק נוח עם רצועות כתפיים מרופדות, ידית נשיאה, מערכת גב מרופדת, רצועת חזה תומכת וכיס בקבוק חזק שעשוי מהחומר ממנו עשוי התיק. בתיק יש שני תאים גדולים המאפשרים לארגן היטב את הספרים והמחברות. חבל שהתיק מגיע בהדפסים בלבד (יש שמונה הדפסים) וללא אופציה לצבע חלק. אבל מה שבאמת פוסל את התיק (שעלותו לבד היא בסביבות 150 ש״ח) היא עלות המשלוח לישראל שמגיעה ל-190 ש״ח, עלות משלוח בלבד.

 3. תיק The North Face Youth Recon Squash הוא תיק איכותי ונוח מאוד שהילדים שלכם מאוד יאהבו. הגודל שלו מתאים היטב לכיתה א׳ וב׳ (17 ליטר). התיק לא נכנס לרשימה בגלל שקשה מאוד לרכוש אותו אונליין (האתר הרשמי של נורת׳ פייס לא שולח לישראל). חבל שהתיק לא זמין בחנויות של נורת׳ פייס בישראל. אם אתם ממש רוצים את התיק הזה בשביל הילדים שלכם אז האפשרות הכי טובה זה Amazon UK וכולל משלוח התיק יעלה 80 פאונד (350 ש״ח). אגב, המחיר של התיק באתר של נורת׳ פייס ארה״ב הוא 50$.

 4. תיק Jansport Superbreak הוא קל מאוד, מכיל 25 ליטר, זמין במלא צבעים ויכול להתאים לכיתה ג׳ עד ו׳. אבל הוא לא מכיל ריפוד לגב ולכתפיים ולא ממש נוח כמו הבחירות שלנו. את התיק ניתן לרכוש בישראל ומחירו באתר Jansport הוא 170 ש״ח (לא כולל משלוח).

 5. תיק קל-גב X-Bag זה אולי התיק הנפוץ ביותר בישראל ותפגשו אותו במרבית החנויות במגוון רב של עיצובים (דמויות מצוירות, כוכבי ילדים ועוד). אמרנו כבר שמרבית תיקי הגב לתלמידי בית ספר יסודי שתפגשו בחנויות בישראל הם גדולים מידי, והתיק הנפוץ של קל-גב מייצג מאוד. התיק הזה פשוט גדול מידי, עם יותר מידי תאים ועל כל זה הוא עוד יכול להתרחב בעוד 25% אם רוצים. בנוסף, יש בו יותר רעש וצלצולים מתכונות שימושיות (הילדים באמת צריכים תא שומר חום/קור?) בקיצור, לילדים שלכם מגיע יותר מינימליסטי, יותר שימושי ויותר נוח. המחיר גם גבוה  ביחס לבחירה שלנו – 289 ש״ח באתר של קל-גב.

תיק גב או טרולי?

 1. מה כבר צריך לקחת בחשבון בבחירת תיק לילד בבית ספר יסודי? תיק נוח, בריא לגב, שישמור על הספרים והמחברות מאורגנים היטב וקלים לשליפה, יחזיק בשימוש יומיומי ויעמוד בזוועות שבית ספר יסודי יכול להעביר אותו. בקיצור צריך לקחת בחשבון הרבה שיקולים. לא פשוט לבחור תיק ליסודי. אבל קודם צריך להחליט אם קונים לילדים תיק גב או תיק מזוודה/ טרולי.

  תיק גב או תיק מזוודה? זו השאלה הראשונה שצריך לענות עליה. היא קשורה קשר ישיר למשתנים חיצוניים שלא תמיד יש שליטה עליהם כמו:

  1. האם יש תא בבית ספר בו אפשר לשים את הספרים ולא לסחוב אותם הביתה? אם התשובה היא כן אז לכו על תיק גב.
  2. האם הילדים עולים לאוטובוס בדרך וחזרה מבית ספר? אם התשובה היא כן, אז לכו על תיק גב.
  3. אם הילדים הולכים לבית ספר, ומה המרחק הליכה אליו? ככל שהמרחק קצר יותר, כך תעדיפו תיק גב.
  4. אם נוסעים באוטובוס או הולכים הרבה ברגל לבית הספר, ואין תא בו ניתן להשאיר את הדברים (ולא להסחב איתם הביתה), כנראה שתיק מזוודה הוא האפשרות הנכונה עבור ילד או הילדה שלכם.

  מרבית התיקים בסקירה זו הם תיקי גב. אנחנו פחות חובבים של תיקי טרולי. ההתנסות שלנו עם התיקים האלה הייתה פחות טובה. הם כבדים יותר, גדולים יותר ומסורבלים יותר. למרות שכבר אמרנו שהם כנראה הדבר הנכון במשתנים מסוימים.

עוד טכנולוגיה וציוד...