העט הטוב ביותר לאייפד

בחרנו עבורכם את העט הטוב ביותר לאייפד. אחרי שבדקנו עטים שונים לכתיבה, ציור ושימוש באייפד, מצאנו שהעיפרון של אפל הוא הטוב ביותר. העט של אפל מנצח בזכות הדיוק ותמיכה במידת לחץ ומידת ההטיה שמאפשרים כתיבה טבעית על גבי המסך של האייפד. אך זה לא רק העיפרון של אפל, ואם אתם ״על תקציב״ תוכלו לבחור את Adonit Mark Stylus, עט מצוין ומאוד משתלם.
עיפרון אפל דור 1/ צילום: אתר Apple
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אם אתם משתמשים היום באייפד בלי עט למסך, אנחנו מאמינים שאתם מפספסים משהו, ויתכן שמדריך זה הממליץ על העט הטוב ביותר לאייפד יעניין אתכם. אם אתם משתמשים באייפד שלכם לכתוב פתקים, תרשימים או לצייר, העט יקל עליכם את העבודה, הכתיבה עם העט מהירה וקלה יותר למרבית האנשים מאשר ההקלדה על המסך או אפילו באמצעות מקלדת. העט יעזור להשתמש באייפד בנוחות גם במזג אוויר קר, ויכול יסייע לאנשים עם מגבלה שמתקשים עם מסכי מגע. הצטיידות בעט לאייפד תגרום לכם לחשוב איך הסתדרתם בלי אחד עד עכשיו.

סטיילוס לא בהכרח מתאים לכל משתמשי האייפד. אם אתם משתמשים באייפד שלכם בעיקר לגלישה ברשת, משחקים וצפייה בסרטונים, כנראה שתעדיפו לשלוט באייפד עם האצבע.

שאתם מחליטים לקנות עט לאייפד, אין ספק שהעיפרון של אפל הוא הבחירה המתבקשת וללא ספק הטובה ביותר, אך זו גם הבחירה היקרה. יש לא מעט עטים לא של אפל שהביצועים שלהם טובים ועולים הרבה פחות. בבחירת ״על תקציב״ בחרנו את עט טוב ונוח, אך בעיקר משתלם, Adonit Mark Stylus נותן את התמורה הטובה ביותר עבור המחיר. חשוב לציין שזה לא העט הכי טוב אחרי העיפרון של אפל. ממש לא, אין לו אפילו קישוריות בלוטות׳ לאייפד. אבל הוא המשתלם ביותר.

אם אתם מחליטים לקנות עט עם קישוריות בלוטות׳, שנמצאים כבר בטווח המחירים היקר, אל תחשבו פעמיים ולכו על העיפרון של אפל.

ההמלצות שלנו

למה לסמוך עלינו?

כדי לבחור את העט הטוב ביותר לאייפד, התמקדנו בחקירה ובדיקה של מספר דגמים פופולאריים כולל העיפרון של אפל. קראנו מאות ביקורות של גולשים באמזון על עטים פופולאריים ונעזרנו במשכנעות ביותר. נעזרנו בסקירות באתרי טכנולוגיה בלתי תלויים שכתבו על הנושא. כמו זו באתר Imore, אתר creativeblog. נעזרנו  גם בסקירה באתר Wirecutter.
כהרגלנו הקשבנו גם לחוות דעתם של שלושה משתמשים אובססיביים לאייפד שלהם אשר עבדו, בדקו והחליפו עטים שונים והחליפו גם אייפדים עם השנים.

את העטים המומלצים שלנו לאייפד בדקנו בעצמנו על גבי אייפד פרו 12.9״ (דור ראשון). לא בדקנו על גבי טאבלטים שאינם של אפל, אך העיפרון של אפל וגם העט של Adonit יכולים לעבוד במסכי מגע תומכים אחרים – סמארטפונים, טאבלטים או מסך מגע של לפטופים. את עיקר הבדיקות עשינו באמצעות אפליקציית הפתקים של אפל ואפליקציית Goodnotes שתיהן מאפשרות לכתוב בנוחות ולשרבט באופן בסיסי. עוד בדקנו את העטים באמצעות אפליקציית Procreate שמכוונת למעצבים ואמנים מקצועיים.

בבדיקת העטים התמקדנו בנוחות האחיזה, דיוק וטבעיות בכתיבה, עמידות העט, זמן סוללה וקישוריות לאייפד.

את העט בו תבחרו תוכלו לשים בנרתיק כבלים, מטענים וגאדג׳טים מבין אלה שהמלצנו עליהם.

נווד הוא אתר בלתי תלוי, שנתמך על ידי הקוראים שלו בלבד. כאשר אתם לוחצים על קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים מכך עמלה. כל ציוד שנבדק על ידנו, נרכש במחיר מלא בכספנו.

העט הטוב ביותר לאייפד - עיפרון אפל דור 1 ו-2

העיפרון של אפל (הדור הראשון והשני) הוא הסטיילוס הטוב ביותר. אף סטיילוס אחר לא יתקרב לחוויה שתקבלו עם העיפרון של אפל. עליכם לבחור את העיפרון בהתאם לדגם האייפד שיש לכם. שימו לב שהדור השני של העיפרון (יצא ב-2018), עם ביצועים משופרים וטעינה קלה יותר, עובד רק עם אייפד פרו 11״ או אייפד פרו 12.9״ (דור שלישי ורביעי).

את הבדיקות עשינו עם עיפרון דור ראשון, כאשר הדור השני מתפקד באופן זהה עם כמה שדרוגים שציינו בהמשך.

העיפרון של אפל הוא הבחירה הטבעית לסטיילוס עבור האייפד שלכם. הוא בעל קישוריות בלוטות׳ לאייפד, נוח לשימוש באופן יוצא דופן ובעל רגישות גבוהה ללחץ, הטיות ותנועות שהמשתמש מפעיל, בכך הוא מאפשר כתיבה וציור טבעיים. השימוש בעיפרון של אפל הוא כמעט ללא לגים (השהיות) בכתיבה או ציור.
אפל הצליחה להתגבר על כל הליקויים שחווינו בעטים אחרים.

עיפרון של אפל דור ראשון אחרי 3 שנים. הקצה שחוק בשל תקרית החלפת חוד שהשתיקה יפה לה /צילום: שי סולנקו

כמו הרבה מוצרי אפל אחרים, הכוח של העיפרון של אפל טמון בהלימה בין התוכנה והחומרה של אפל. אפל מייצרת גם את העיפרון, גם את האייפד וגם את מערכת ההפעלה iPad OS. כך העיפרון יכול לקבל יכולות מתקדמות שבעטים אחרים לא נמצאות. מערכת ההפעלה של אפל מזהה את העיפרון כמכשיר נפרד לחלוטין מאצבעות הידיים ויכולה להבחין ביניהם. זה מסביר הרגישות הגבוהה למגע העיפרון במסך ובכך את נוחות וטבעיות הכתיבה.

קישוריות הבלוטות׳ של העיפרון עם האייפד חלקה ולאחר זיווג ראשוני ביניהם תוכלו לשלוף את העיפרון בעל פעם שתרצו ומיד להתחיל לכתוב או לצייר.

העט של אפל מעוצב בדומה לעפרונות רגילים, כך האחיזה מרגישה טבעית ונוחה.

בזכות האינטגרציה של העיפרון עם מערכת ההפעלה, כאשר כותבים/מציירים באפליקציות שתומכות בעבודה עם העיפרון, ההשהיה בין מגע קצה העיפרון במסך לבין הקו המצויר כמעט ואינו מורגש, אם בכלל קיים. התחושה היא טבעית כמו שכותבים עם עפרון/עט על דף.

העיפרון של אפל הוא היחיד שאפשר לכתוב בו באופן קריא ואמין מילים בגודל פונט 10, כך אפשר לכתוב הערות על מסמך בגודל מלא, ללא צורך לעשות זום למסך האייפד.

עיפרון אפל דור 1/ צילום: אתר Apple

החיסרון הגדול של העיפרון מהדור הראשון הוא אופן הטעינה שלו. כדי לטעון יש צורך לחבר את הפלאג שמוחבא מתחת ל״מחק״ העיפרון אל שקעLightning  שהוא גם שקע הטעינה של האייפד. הבעיה נוצרת שבאייפד אין מספיק סוללה ואתה צריך לטעון גם את האייפד וגם את העיפרון. בנוסף זה גם נראה מוזר ומקשה על השימוש באייפד שהעיפרון תקוע בו. עם זאת, זה מאוד נוח שלא צריך מטען כמו בעטים אחרים ו5 דקות טעינה מספיקות להוסיף 20% לחיי הסוללה.

הדור השני של העיפרון טוען ומקשר את העיפרון לאייפד באמצעות קישור מגנטי בצד הימני של האייפד פרו. זה הרבה יותר נוח, יש איפה לשים את העיפרון כאשר אינו בשימוש ואפשר לעבוד עם האייפד שהעיפרון בטעינה והוא לא תקוע כמו זה מהדור הראשון. בנוסף, פועל יוצא של אלה הוא שהעיפרון כמעט תמיד עם סוללה מלאה (מה שלא היה המצב עם הדור הראשון בגלל שיטת הטעינה המוזרה). בשונה מהעיפרון של הדור הראשון, את עיפרון דור 2 אפשר לטעות רק באמצעות האייפד.
תכונה נוספת שקיימת רק עיפרון דור 2 הוא הקשה כפולה. באפליקציות נתמכות אפשר להקיש הקשה כפולה על השליש התחתון של העיפרון כדי להחליף בין הגדרות שונות. לדוגמה באפליקציית הפתקים של אפל זה יחליף בין כלי הציור למחק.

עיפרון אפל דור 2 ומנגנון הטעינה שלו
עיפרון אפל דור 2 ומנגנון הטעינה שלו /צילום: אתר Apple

החיסרון הגדול של העיפרון של אפל הוא, ניחשתם נכון, המחיר. 100$לדור הראשון ו-130$ לדור השני  או בעברית 489 ש״ח לדור הראשון ו-669 ש״ח לדור השני – על פי KSP וזה מחיר טוב שמצאנו ביחס לאיידיגיטל ואחרים. מה גם שאם מתקדמים לאייפד פרו דור 3 או 4 חייבים להתקדם גם בעיפרון דור 2, וזו הוצאה משמעותית נוספת.

על תקציב - Adonit Mark

אם אתם חושבים שזה מופרך להוציא 500 ש״ח עבור עיפרון, אתם לא לבד, ועדיין אם אתם רוצים את החוויה הטובה ביותר לכו על העיפרון של אפל. עם זאת, אם אתם לא משתמשים כבדים, יש עטים טובים אחרים במחיר זול משמעותית שיכולים להתאים לכם.

עט הסטיילוס המשתלם ביותר הוא Adonit Mark. תקבלו איתו את התמורה הטובה ביותר למחיר הנמוך שלו שמתאפשר מכיוון  שהוא ללא קישוריות בלוטות׳ לאייפד. העט בעל ציפוי אנדוייז מרגיש באיכות גבוהה שאוחזים בו ועיצובו המשולש-מעוגל מעט מסייע באחיזה בעת שכותבים או מציירים. משקלו מחולק היטב על פני גוף העט כולו כך שנוח לאחוז ולשלוט בו, לא משנה מה האופן בו אתם רגילים להחזיק עט.

עט דיגיטלי Adonit Mark/ צילום: אתר אמזון
עט דיגיטלי Adonit Mark/ צילום: אתר אמזון

חוד העט עשוי מבד Mesh (רשת) מחקה את פעולת האצבע (ללא קישוריות בלוטות׳), ומציע התנגדות טובה על המסך. בהרבה מהסטיילוס שבדקנו שהחוד שלהם בנוי מMesh ראינו שהחוד מתפרק ונקרע אחרי מספר שבועות עבודה. החוד של Adonit Mark עמיד יחסית (אחרי מספר חודשי עבודה לא ראינו בו קרעים) ויחזיק לכם להערכתנו עד שנה (הרבה פחות מהעיפרון של אפל). עם זאת חשוב לציין שיש לא מעט ביקורות באמזון של אנשים שטוענים שהעט החזיק להם מספר שבועות בלבד. אך שוב, בשביל המחיר העט הזה ייתן את התמורה הטובה ביותר.

הציור והכתיבה בעט Adonit Mark חלקים יחסית, והקווים שעשינו בעט היו מדויקים יותר מעטים אחרים של המתחרים שבחנו. מכיוון שהחוד בעט זה הוא עבה יחסית, צריך להחזיק את העט בזווית שכף היד לא תגע באייפד ותפריע לכתיבה. בעט זה אין קישוריות מיוחדת לאייפד, והוא מחקה את עבודת האצבע שלכם. אפשר לומר שיותר קל לצייר ולשרבט עם העט הזה מאשר ממש לכתוב טקסטים.

החוויה שתקבלו עם Adonit Mark רחוקה מזו שתקבלו עם העיפרון של אפל אבל היא הכי טובה ביחס למחיר שתשלמו.
הסיבה שבחרנו בעט הזה, ללא קישוריות בלוטות׳, כמשתלם ביותר, ולא בעטים אחרים עם קישוריות בלוטות׳ היא העובדה שכל עט אחר עם בלוטות׳ אולי יעבור טוב יותר מ-Adonit Mark, אך הוא יהיה כבר בטווח מחירים יקר. במקרה שאתם מעוניינים בעט בעל קישוריות בלוטות׳, אנו ממליצים לכם להוסיף את ההפרש כדי להצטייד בעיפרון של אפל ולקבל את החוויה השלמה.

עט סטיילוס Adonit Mark בפעולה /צילום: אתר אמזון
עט סטיילוס Adonit Mark בפעולה /צילום: אתר אמזון

הטוב ביותר בAdonit Mark הוא המחיר. הוא מהמשתלמים ביותר שמצאנו – 9$ באמזון. העיפרון של אפל עולה פי 15! לשלוח את העט לארץ יעלה 8-10$ נוספים.

עט Adonit Mark הוא גם האופציה הטובה ביותר עבור אייפדים שאינם תומכים בApple Pencil (כל האייפדים מתחת לדור השישי של האייפדים ושאינם מדגם פרו).

עטים לאייפד שלא נכנסו לרשימת המומלצים

הנה מספר עטים שלא הכנסנו לרשימה אך שווה לציינם:

 Adonit Note+ מחזיק בתכונות של עפרון אפל, אך הלגים (השהיות) בכתיבה גדולים והכתיבה פחות טבעית ביחס לעפרון של אפל. העט גם עבה וכבד יותר. קישוריות הבלוטות׳ רחוקה מזו של אפל ויהיה עליכם לחברו לכל אפליקציה בנפרד, במקום שיתחבר אוטומאטית אחרי קישור ראשוני. מחירו 56$, ועדיף לכם להוסיף את ההפרש כדי לרכוש עפרון של אפל.

עט Logitech’s Crayon מחזיק בתכונות העיפרון של אפל. הכתיבה והשימוש בו מרגישים הכי קרוב לזה של עיפרון אפל. בעט זה חסרה רגישות ללחץ שמופעל (Pressure Sensitivity). גם כאן עדיף לכם להוציא את ההפרש כדי לקבל את החוויה המלאה עם העיפרון של אפל.  באתר imore בחרנו בעט הזה כטוב ביותר עבור ילדים.

עט Wacom Bamboo דור 2 כולל חוד גומי, וחווית הכתיבה בו לא טובה.

מקורות

  1. Best Stylus for iPad 2020; נכתב ע״י: Bryan M Wolfe; פורסם: imore.com; תאריך: 28/07/2020
  2. The best iPad stylus in 2020: top iPad stylus for drawin and note-taking; נכתב ע״י: Adam Marshall; פורסם: creativebloq.com; תאריך: 31/05/2020
  3. The best Stylus for your iPad; נכתב ע״י: Serenity Caldwell, Nick Guy; פורסם: Wirecutter.com; תאריך: 18/11/2019

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד בנושא