בקבוקי המים הטובים ביותר לילדים

מדריך לרכישת בקבוק מים הטוב ביותר לילדים. בדקנו בקבוקי מים מנירוסטה ומפלסטיק. אלה הבחירות שלנו לבקבוקי המים הטובים ביותר לילדים.
בקבוק המים הטוב ביותר לילדים מפלסטיק / צילום: שי סול
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקדשנו מעל 40 שעות לבדיקת בקבוקי מים פופולאריים לילדים כדי למצוא את הבקבוק המים הטוב ביותר לילדים. הבקבוקים מתאימים לילדי גן ולילדים בבית ספר יסודי. בקבוקים שמתאימים בגודלם לאחיזה נוחה של הילדים ולכך שהבקבוק יכנס ויצא בקלות מהתיק ולא יכביד במשקלו על הגב. כל הבחירות שלנו אלו בקבוקים קלים לניקוי, ובעיקר קלים לפתיחה ושתייה עבור הילדים כדי שיהיה להם חשק לשתות ולשתות.
לאחר מחקר ובדיקות בחרנו בשלושה בקבוקי שתייה מומלצים לילדים.
מצאנו שבקבוק מים מנירוסטה הטוב יותר לילדים עם הוא Thermos Funtainer Stainless Steel Water Bottle with Straw, בקבוק בנפח 355 מ״ל. קל לשימוש ובמחיר מצוין.
בקבוק שתיה מנירוסטה מצוין נוסף הוא Takeya Kids Insulated Water Bottle with Straw Lid, בנפח 415 מ״ל. מתאים לילדים גדולים יותר.
בקבוק שתיה מפלסטיק הטוב ביותר הואCamelbak Eddie Kids בנפח 355 מ״ל.

ההמלצות שלנו

עבור מי נועד מדריך זה?

המדריך מכסה בקבוקי מים מומלצים לילדים בגיל גן ובית ספר יסודי. בקבוקים טובים שתוכננו לילדים מחזיקים מאפיינים מיוחדים: פשוטים לפתיחה, שתיה וסגירה. קלים ובגודל מתאים לאחיזה של הילד ולאריזת נוחה של הבקבוק בתיק גב. עמידים מספיק בפני נפילות והתרסקויות תכופות. קלים לניקוי עבור ההורים. ובמחיר משתלם כך שיהיה אפשר להחליפם לפחות כל שנה בלי חור בכיס.

מרבית הבקבוקים ברשימה זו אידיאליים לילדים בגן ובכיתות הנמוכות יותר ביסודי. בגיל 9-10 הילדים יצרכו כנראה יותר מים, בעיקר אם יהיו במסגרת ספורטיבית, וייתכן כי יתאימו להם בקבוקים גדולים יותר.

הבקבוקים הכי מומלצים לילדים
הבקבוקים הכי מומלצים לילדים/ צילום: מערכת נווד

איך בחרנו? איך בדקנו?

את הבקבוקים שהחלטנו להתמקד בהם בחרנו באופן הבא: ביצענו מחקר רשת בו קראנו וניתחנו ביקורות וסקירות, באתרי קניות וברשתות החברתיות, של צרכנים שרכשו את המוצרים. מביקורות אלה הסתמכנו על האמינות והמשכנעות; העמקנו בסקירות מקצועיות של אתרי צרכנות אמינים כמו Wirecutter,  BabyGearLab ועוד; התעניינו אצל הורים בקבוצות הורים מקומיות;
שוחחנו עם ילדים בגיל בית ספר וגן (חברים ומעגל משפחתי) על בקבוקי המים שהם משתמשים בהם.

עוד קראנו את המלצות משרד הבריאות בנוגע לביספנול A ומידע על סוגי פלסטיק אחרים.

את הבקבוקים שהחלטנו לבדוק רכשנו ברשת במחיר מלא מכספנו, וחילקנו בין ילדים הקרובים אלינו לבדיקה ואז החלפנו ביניהם. לי יש שתי בנות (שנתיים וחצי ו-6) וכמובן שגם הן היו שותפות לבדיקת הבקבוקים. 

שתיית מים בכמות מספקת חשובה מאין כמוה, וכל ילד צריך בקבוק מים. זה אולי אחד הפריטים החשובים שבאמתחתו. מנגנון הצמא של ילדים לא הספיק להתקהות, אז אפשר לסמוך על הקטנים שישתו את כמות המים הרצויה בכל פעם שהם צמאים. אחריותנו כהורים לצייד אותם בבקבוק מים שהם יאהבו ויהנו לשתות ממנו.

בחנו את בקבוקי המים על פי השיקולים הבאים:

קל לניקוי – הילדים הולכים להעביר את הבקבוק במקומות מלוכלכים. מאוד. ולכן חשוב שהבקבוק יהיה קל לפירוק והרכבה ופשוט לניקוי. חריצים ונדרשות למברשות קטנות כדי לנקות פוסלות את הבקבוק. בוא נודה על האמת – אנחנו לא מנקים במקומות שקשה להגיע. האפשרות להכניס את הבקבוק למדיח נלקחה כיתרון משמעותי.

קל לשימוש – בדקנו בקבוקים קומפקטיים שמתאימים לתיקי הגב של הילדים שלנו בגן ובבית ספר יסודי ובעיקר מתאימים לאחיזה של הקטנים. ילד בגיל שנתיים-שלוש צריך להיות מסוגל לפתוח ולשתות מהבקבוק שלו באופן עצמאי, ואז לסגור אותו היטב כדי שלא ידלוף. העדפנו זרבוביות עם קשית (מאשר פיה רחבה) מכיוון שהן הקלות ביותר לילדים לשימוש ושתיה, קל לסגור ולפתוח ומים לא נשפכים על הילד ששותה. הילדים עם זרבובית קש נהנים לשתות מים ושותים יותר.

נזילות – בקבוק נוזל זה מעצבן. מרטיב את הספרים, מחברות, בגדים. כולנו חווינו את הנזקים של בקבוק שהרטיב את כל התיק. חיפשנו את הבקבוק שדולפים הכי פחות.

החומר ממנו עשוי הבקבוק – בדקנו בקבוקים מפלסטיק ונירוסטה (פלדת אל-חלד). בקבוקי הפלסטיק קלים יותר מאלה מנירוסטה, זולים יותר, אך לא מבודדים ושומרים על קור המים כמו בקבוקי נירוסטה. יש הטוענים שלא בריא לשתות מבקבוקי פלסטיק, אך אין ראייה תומכת ששתייה מבקבוקי פלסטיק מזיקה (כמובן שתוודאו שאינם מכילים BPA). בקבוקי נירוסטה לרוב עמידים יותר מפלסטיק ויכולים להחזיק שנים, אולם רואים עליהם את כל המכות קטנות והשפשופים שהבקבוק חטף. חשוב לציין כי בקבוקי נירוסטה הם הבקבוקים המומלצים ביותר על ידי משרד הבריאות, וגם לדעתנו הם עדיפים יותר ולכן הם הראשונים ברשימה שלנו.

מחיר – קחו בחשבון שהילד יאבד את הבקבוק שלו. לכן, העדפנו בקבוקים שעולים מתחת ל25$. הבקבוקים היקרים יותר שבדקנו לא היו טובים יותר מהבקבוקים ברשימה שלנו, להפך.

בקבוק מים נירוסטה הטוב ביותר

הבחירה שלנו לבקבוק הטוב ביותר לילדים הוא Thermos Funtainer Stainless Steel Water Bottle with Straw, הבקבוק בנפח 350 מ״ל (12oz). הבקבוק של תרמוס זול מיתר הבקבוקים שבדקנו ועדיין מקבלים יותר – קל לניקוי, קל לפתיחה, שתייה וסגירה עבור ילדים קטנים, לא דולף. בנוסף, לבקבוק יש מכסה שנפתח בלחיצה ומונע מהילד להתעסק עם הקשית עם הידיים המלוכלכות. הבקבוק מבודד ושומר על המים קרים למשך שעות (לא פחות טוב מבקבוקים אחרים יקרים הרבה יותר). הוא מגיע במגוון רב של צבעים ודוגמאות כמו פרוזן, חד קרן, מלחמת הכוכבים ועוד, כך שכל ילד וילדה ימצאו את הבקבוק שהם אוהבים.

זה הבקבוק שהיה לנו הכי קל לפרק ולנקות. הוא כולל ארבעה חלקים בלבד ואין לבקבוק חריצים קטנים שנוטים לגדל עובש כמו בבקבוקים אחרים. את הבקבוק אפשר לשטוף במדף העליון במדיח ללא חשש.

בשונה מהבקבוקים האחרים שבחרנו, הקשית של תרמוס מוגנת על ידי מכסה שנפתח בלחיצה ונסגר בלחיצה, מבלי לגעת בקשית. עבור כל הבודקים הקטנים מאוד שלנו כולל הבת הקטנה שלי (בת שנתיים וחצי), הבקבוק הזה היה הפשוט ביותר לפתיחה וסגירה.

בזכות המכסה, הבקבוק של תרמוס אינו דולף, גם אחרי שהיה זרוק בתיק יום שלם וגם ששכב על הרצפה כל הלילה. המכסה גם שומר על הקשית נקייה יותר משתי הבחירות האחרות שלנו -Takeya, CamelBak להם אין מכסה. הוא מסתיר את הקש מפני הידיים המלוכלכות של הילדים (פתיחה באמצעות כפתור) וכאשר הבקבוק נופל על משטח מלוכלך שהמכסה סגור, הקשית נשארת נקייה ולא נכנס לכלוך בין המכסה לקש. גם שהבקבוק נופל שהמכסה פתוח, הקש לרוב לא מתלכלך מכיוון שהקש נמוך ויושב במרכז ולא בקצה כמו ב-Takeya וCamelBak.

צילום: אתר Thermos

הבקבוק של תרמוס מבודד ושומר ביעילות על הקור, לא פחות טוב מבקבוקים אחרים ויקרים יותר שבדקנו, כמו Takeya  ו-Hydro Flask. בבדיקה של אתר Wirecutter מילאו בבקבוק מים עם 3 קוביות קרח והשאירו באמצע היום בחוץ בטמפרטורה של 27 מעלות. אחרי 5 שעות בשמש המים בבקבוק היו עדיין קרירים וכיפים לשתייה.

אחרי שימוש של שנה בבקבוק אפשר לומר בבטחה שהבקבוק של תרמוס עמיד ומחזיק זמן רב למרות נפילות והתרסקויות. החלק העדין הוא הקשית שיכולה להילעס על ידי הילדים, אך אפשר להחליף אותה בקלות.

בצד החסרונות לא תמצאו הרבה, אבל ניתן לומר שהדוגמה המודפסת על הבקבוק משתפשת ונשרטת בקלות, ועל בקבוק הנירוסטה רואים דפקטים קטנים היטב. כך הבקבוק מאבד ממראהו החדש אחרי מספר חודשים לא רב, למרות שאין איתו שום בעיה והוא יכול להחזיק עוד זמן רב למרות המכות והשריטות.

אם תחזיקו מים ליותר מ24 שעות רצוף בבקבוק יתכן כי תראו עובש בקשית, אבל זו בעיה שתחוו בכל בקבוק.

מחיר הבקבוק 14$ באמזון. הבקבוק נשלח לישראל, המשלוח  עשוי להגיע ל8$. מחיר משתלם מאוד גם כולל עלות המשלוח. הבקבוק מים הזה נכון להיום הוא בקבוק השתייה הכי נמכר לילדים באמזון – #1 Best Seller.

בקבוק מים נירוסטה מצויין גם כן

בקבוק בנפח 415 מ״ל (14oz) Takeya Kids Insulated Water Bottle with Straw Lid הוא בקבוק נירוסטה עמיד, חזק מבודד קור ועם זרבובית שילדים יכולים לסגור ולפתוח בקלות. הבקבוק מתאים לילדים גדולים יותר (או מבוגרים שרוצים בקבוק קומפקטי), הוא בעל נפח גדול יותר מעט וזרם המים בכל לגימה גדול ומהיר יותר.

הבקבוק של Takeya  יקר יותר מהבקבוק של תרמוס וזה שיקול אם הילד נוטה לאבד את הבקבוק שלו. הבקבוק של Takeya  גדול יותר מזה של תרמוס ומגיע בצבעים בהירים ללא דוגמאות של דיסני עליו, והמים זורמים בו בחופשיות רבה יותר, כך שהוא מתאים לילדים בכיתות הגבוהות יותר (נגיד כיתות ג׳ עד ו׳ וגם מבוגרים יותר). אך גם ילדים קטנים שאוהבים לשתות ייהנו ממנו מאוד.

הבקבוק זמין גם בגרסה גדולה יותר של 473 מ״ל (16oz) אם רוצים בקבוק טיפה גדול יותר לילדים בכיתות ה׳-ו׳ ששותים יותר מים.

בנוסף, הבקבוק הזה הוא גרסה קומפקטית לאחד מהבקבוקים המצוינים למבוגרים וילדים גדולים יותר שמגיע בנפחים של 530 (18oz) מ״ל ועד 1900 מ״ל (64oz).

פיית הבקבוק ניתנת להרמה והורדה ועשויה מפלסטיק חזק ולא סיליקון רך כמו הבקבוק של CamelBak, בו בחרנו כבקבוק הפלסטיק הטוב ביותר. חלק מהילדים אהבו לשתות מהפיה של Takeya יותר מאלה של הבקבוקים האחרים כי המים זורמים בחופשיות רבה יותר בכל לגימה. בלגימה גדולה מידי המים יכולים להישפך ולכן הבקבוק מתאים לילדים הגדולים יותר (כיתה ג׳-ו׳).

כדי שהבקבוק לא ידלוף יש להוריד את הפייה כלפי מטה, ולכן זה מתאים לילדים שיכולים לסגור את הפייה עד הסוף (וזוכרים לעשות זאת). שהפייה סגורה הבקבוק אינו דולף.

צילום: Takeya Instegram

בדומה לבקבוק של תרמוס גם כאן יש ארבעה חלקים בלבד, כך שקל לפרק ולהרכיב ולנקות היטב את הבקבוק. אולם יתכן קושי בניקוי אזור הפייה והחלק הפנימי שלה שיכולים לצבור לכלוך בקלות. ניתן להכניס רק החלק העליון של הבקבוק למדיח, אולם את הבקבוק עצמו יש לשטוף ביד.

הבקבוק של Takeya  מבודד ושומר על קור כמו הבקבוק של תרמוס.

מחיר הבקבוק 25$ באמזון, כאשר המשלוח לישראל יעלה עוד 8$. יקר יותר מהבקבוק הנבחר שלנו של תרמוס, ועדיף לנסות לשמור עליו יותר זמן.

בקבוק מים פלסטיק הטוב ביותר

בקבוק CamelBak Eddy Kids בנפח 350 מ״ל הוא הבחירה שלנו לבקבוק שתייה מפלסטיק הטוב ביותר לילדים. הוא הבקבוק הקל ביותר ברשימה שלנו ומתאימים לילדים מגיל שנתיים וחצי-שלוש ועד ילדים בבית ספר יסודי בכיתות א׳-ד׳. כך שאם הקטנה רוצה בדיוק אותו בקבוק כמו הגדולה, הנה לכם פתרון.

הבקבוק פשוט יותר לניקוי מאשר בקבוקי הנירוסטה בהם בחרנו, ויש לו ארבעה חלקים בלבד (שסתום, קש, מכסה, גוף הבקבוק). ניתן להסיר את השסתום נשיכה בקלות כדי לנקות אותו ביסודיות. הבקבוק כולו יכול להיכנס למדיח.

בזכות שסתום הנשיכה, הבקבוק של CamelBak  הוא היחיד שלא דולף בכלל גם אם הפייה פתוחה ומחזיקים את הבקבוק הפוך. כדי שהמים יזרמו על הילד לנשוך קלות את הפייה ולשאוב, אחרת מים לא יעברו. איכות הסיליקון גבוהה והוא עמיד יחסית בפני ילדים שאוהבים ללעוס פיות. בכל מקרה במידה וצריך להחליף את  הפיה, לאחר התעללות של ״לעסן״ סדרתי, זה אפשרי. הפיות זמינות, נמכרות בנפרד והן ברות החלפה.

הבקבוק של CamelBak קל לשימוש ומתאים לילדים מגיל 3 וגודל הבקבוק מתאים בדיוק לידיים הקטנות. הקטנה שלנו בת שנתיים וחצי מסתדרת היטב עם הנשיכה לטובת לגימת מים וגם עם פתיחה וסגירה של הפייה. על פי wirecutter  לא כל הבודקים בגילאי שנתיים-שלוש הצליחו לפתוח ולסגור את הפייה בניסיון הראשון, כמו שהצליחו בבקבוק של תרמוס, אך כולם הצליחו בניסיון השני והשלישי. אך זה פחות מטריד כי הבקבוק לא דולף גם שהפייה פתוחה. בנוסף נראה שחלק מהילדים לרוב בגיל שנתיים ומטה לא הצליחו להסתדר עם מנגנון הנשיכה.

הבקבוק של camelback עמיד וחזק ומצליח להחזיק התעללויות והתרסקויות קשות שילדים גורמים לו. כמו הבקבוק של תרמוס הוא מגיע בצבעים ועיצובים שמחים ויפים (לא דמויות של דיסני).

יש הורים (כמוני בהתחלה) עם רגשות מעורבים לגבי שסתום הנשיכה של הבקבוק, אך מגיל שנתיים וחצי-שלוש מבינים את המנגנון ושותים היטב מהבקבוק. צריך לוודא שמנקים אותו ולא משאירים מים בבקבוק כדי שלא יצטבר בו עובש.

הילדים נדרשים לגעת בפיה עם הידיים כדי לסגור ולפתוח אותה מה שהוא חסרון ביחס לבקבוק של תרמוס לו יש כפתור ולא מלכלכים את הפייה עם הידיים.

קיימות הרבה סיבות לאהוב את הבקבוק הזה שזוכה לביקורות מאוד חיוביות מהורים ברחבי הרשת. אך אחת הסיבות שבמשפחה שלנו אוהבים את הבקבוק הזה היא האפשרות להחליף את ראש הבקבוק. העיצוב של בקבוקי CamelBak Eddy הוא אוניברסלי ומאפשר להחליף את ראש הבקבוק לראש עם פיה רחבה שקיימת בבקבוקים דומים לילדים ולמבוגרים. כך שהילד גדל וצורך יותר מים או לעיתים אוהב להחליף ולשתות מפיה רחבה כדי ללגום יותר בכל שלוק בחוגי ספורט וכדומה, ניתן להחליף לפיה הרחבה שניתן לרכוש בנפרד. רק וודאו שהילד יכול להסתדר ללא קושי עם פתיחה וסגירה של פקק מסתובב.

זה הבקבוק היחיד ברשימה שלנו שאנו יודעים שניתן להשיג ולרכוש אונליין בישראל (רשת אאוטסיידרס). מחירו 99 ש״ח.

בקבוק Camelbak Eddy של ליטר למבוגרים לצד בקבוק לילדים
בקבוק Camelbak Eddy של ליטר למבוגרים לצד בקבוק לילדים. אהבנו שניתן להחליף בין ראשי הבקבוקים ולתת לילד בקבוק עם פיה רחבה שהוא גדל או יוצא לחוג ספורט / צילום: שי סול

בקבוקים שנבדקו ולא נכנסו לרשימה

לא הכנסנו לרשימה את אחד מבקבוקי המים הנפוצים בקרב ילדי הגן בישראל. Contigo Autospout Straw Gizmo Flip. נמכר בישראל ברשת סוהו. בקבוק טוב ופשוט לשימוש, נוח לקטנטנים וילדים בכיתות א׳-ב׳. בבקבוק הזה כמו בבקבוק של תרמוס קיים כפתור לפתיחת הפיה שמונע מהילד לגעת עם ידיים מלוכלכות בפיה עצמה.  הסיבה העיקרית לאי הכנסתו לרשימה היא הקושי בניקויו. בחלקו העליון ישנם חריצים שקשה לנקות גם עם מברשת קטנה. ועל אף שניתן להכניסו למדיח עדיין מצטבר עובש בחלקו העליון. העובש הוא התלונה העיקרית על הבקבוק הזה ברשת.

בקבוק  Hydro Flask kids Water bottle, בקבוק נירוסטה בנפח 350 מ״ל. שומר על הקור ל24 שעות (לטענת היצרן) ולא מחליק. בקבוק מעוצב ויפה. מחירו באמזון הוא 30$. הבקבוק מדורג ראשון באתר של Baby Gear Lab. הבקבוק של הידרו פלסק לא נכנס לרשימה מכיוון שלא ניתן לשלוח אותו לישראל מאמזון וגם לא מהאתר הרשמי של החברה. אך גם ללא מכשול המשלוח הוא לא היה נכנס בשל מחירו הגבוה וטענות ברחבי הרשת שהוא לא שומר על הקור כפי שהיצרן מצהיר ומשום שהוא נוזל. ניתן להשיגו בישראל במחיר של 170 ש״ח, לפני משלוח באתר הזה.

בקבוק פלסטיק Nalgene Grip-N-Gulp בנפח 350 מ״ל. השתייה מהבקבוק הזה הייתה פחות נוחה לילדים שבדקו את הבקבוק. המים לא זורמים היטב בלגימה. בנוסף, הבקבוק נזל בבדיקות שלנו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד בנושא