רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | כל מוצר נבחר לאחר מחקר ובדיקות. נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן שאנו מרוויחים עמלה קטנה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

רשימות על הציוד והגאדג׳טים הטובים ביותר | נווד נתמך ע״י קוראיו, כשקונים דרך קישורים באתר יתכן כי אנו מרוויחים עמלה המסייעת להרחיב ולתפעל את האתר

אפליקצית Instapaper שמירת תוכן, קריאה במועד מאוחר וללא אינטרנט

אפליקצית Instapaper מיועדת לשמירת מידע וקריאה שלו במועד מאוחר יותר במצב לא מקוון. שאין אינטרנט בנמצא. אפליקצית חובה לכל אחד, ובוודאי לכל המטיילים.
Instapaper

מהי אפליקצית Instapaper

אפליקצית Instapaper היא אפליקצית Read it later. כלומר, אפליקציה לשמירת מידע לקריאה במועד מאוחר יותר במצב לא מקוון. כאשר אין אינטרנט. המידע נשמר על המכשיר.
בתכנון הטיול משוטטים ברחבי הרשת וצדים פוסטים. את הפוסטים והמידע רוצים לשמור ולקרוא במהלך הטיול. בטיול צריך למצוא את התוכן מהר. אך גם להיות מסוגלים לקרוא אותו במצב לא מקוון. אפליקציות Read it later מיועדות כאמור לקריאה במועד מאוחר יותר, ובמצב שאין אינטרנט. אפליקצית Instapaper היא האפליקציה המובילה מהתחום הזה. ככזו היא חובה לכל מטייל.

אפליקצית Instapaper
אפליקצית Instapaper

אפליקציות לקריאה במועד מאוחר יותר אינן תחת קטגורית טיולים. ניתן לצוד ולאסוף פוסטים ומאמרים מהרשת בכל נושא ולכל מטרה. האפליקציות לקריאה במועד מאוחר יותר שינו להרבה אנשים את האופן בו הם קוראים וצורכים תוכן.
באופן אישי אני שומר תוכן מסוגים שונים. כתבות מעניינות להעברת זמן בטיסות (שם האינטרנט יקר). מידע שימושי בכל נושא שאיני יודע מתי אהיה זקוק לו. וכמובן, חומר על המקום הבא שאני הולך לטייל בו. כך יוצא שאפליקצית Instapaper משמשת כמדריך הטיולים העיקרי שלי.

אפליקצית instapaper אינה היחידה בתחום. המתחרה העיקרית שלה היא אפליקצית פוקט (Pocket). אפליקציה מצוינת שרבים מעדיפים אותה על אפליקצית instapaper. אפליקצית Pocket בעלת ממשק צבעוני מבוסס כרטיסים. בממשק של Pocket יש מקום של כבוד לתמונות והוא מזמין מאוד לקריאה. ברשת תוכלו למצוא לא מעט השוואות בין אפליקצית Istapaper ל-Pocket.

אפליקצית Instapaper או Pocket
אפליקצית Instapaper או Pocket

אחרי שימוש של שנים רבות ובחינה מדוקדקת של שתי האפליקציות והפיצ׳רים בהן אני מעדיף את אפליקצית Instapaper. אפליקצית Instapaper היא האפליקציה הטובה ביותר לקריאה במועד מאוחר יותר כאשר אין אינטרנט.

ב-2016 רכשה Pintrest את Instapaper והעניקה את כל תכונות הפרימיום בחינם. הקשר החזיק שנתיים. Instapaper נרכשה מחדש על ידי היוצר שלה מרקו ארמנט. לאחר שיצאה האפליקציה מידי Pintrest הוחזר התשלום על שרותי פרימיום.

מדוע אפליקצית Instapaper היא הטובה ביותר לשמירת מידע לקריאה במועד מאוחר במצב לא מקוון

אפליקצית Instapaper היא שרות Read it later הטוב ביותר. הסיבה לכך היא התמקדות קנאית במטרה העיקרית שלה – חווית קריאה. הכל באפליקציה סובב סביב איכות חווית הקריאה. העיצוב מינימליסטי והאפליקציה מתוכננת כך כדי שאפשר יהיה להתרכז בטקסט ללא הסחות דעת. העיצוב באפליקציה נקי נקי ומאוד שקט. המילים מקבלות את המקום המכובד ביותר, והן העיקר. הכל כדי להביא את התוכן ששמרתם בצורה הקריאה ביותר.

הנה מספר תכונות שהופכות את אפליקצית Instapaper להכי טובה במימוש יעודה. קריאה במועד מאוחר שאין אינטרנט.

התאמה אישית של הטקסט

קיימת אפשרויות להתאמה אישית של עיצוב הטקסט לשיפור חווית הקריאה. האפליקציה מאפשרת לשנות פונט ולשנות את הרקע. כמו גם להאריך או לקצר את אורך השורות. המוצגות. תכונה שהתגלתה כשימושית מאוד.

התאמת עיצוב הטקסט באפליקצית Instapaper
התאמת עיצוב הטקסט באפליקצית Instapaper

ארגון התוכן

ב-Instapaper מתוך אידיאולוגיה לא עובדים עם תגיות אלא רק עם תיקיות (היוצר של האפליקציה מרקו ארמנט פשוט לא מאמין בתגיות). אפשר ליצור כמה תיקיות שרוצים. פוסט יכול להשמר בתיקיה אחת בלבד.

קיימות מספר תיקיות ברירת מחדל שנוצרות אוטומאטית:

ניתן למיין את הכתבות והמידע שנשמר בכמה דרכים:

איך שולחים תוכן לאפליקצית Instapaper

ישנן מספר דרכים (כולן פשוטות) לשלוח תוכן לאפליקצית Instapaper:

אפשר כמובן גם לייצא ולשתף תוכן מהאפליקציה החוצה. בין אם כל הטקסט או חלקו. כולל האפשרות לצייץ ישירות טסקט מסוים שסימנו. שוב, שרות IFTTT יבוא כאן לעזר בשיתוף אוטומאטי של תוכן.

IFTTT עם אפליקצית Instapaper
IFTTT מדגם אפשרויות ממשק עם אפליקצית Instapaper

אפשרויות מתקדמות לקריאה יעילה של הטקסט

אפליקצית Instapaper מרשימה ביכולת שלה לסייע לקורא לצרוך את התוכן. הנה שתי האפשרויות המתקדמות ביותר:

הקראת טקסט – בסמארטפון ניתן להקשיב לטקסט באנגלית (קיימות מספר מהירויות הקראה). חשוב לציין כי ההקראה ברורה (אם כי קצת רובוטית). באופן אישי אני משתמש בתכונה הזו לא מעט. בעיקר אני מאזין בעת נהיגה לתכנים ששמרתי.

קריאה מהירה – תכונה נוספת באתר ובאפלקציה היא קריאה מהירה. בוחרים כמה מילים בדקה ומתפקסים במילים בלבד.

שורה תחתונה

אפליקצית Instapaper שימושית מאוד. חווית הקריאה בה נהדרת והיא יכולה להחזיר את ההנאה מקריאה. האפליקציה קיימת במגוון פלטפורמות: סמארטפון, אייפד וכאתר אינטרנט מכל מחשב. האפליקציה היא פרימיום. כאשר עלות שרות הפרימיום הוא 3$ בחודש. מנוי פרימיום מקבל אפשרות חיפוש בכל המאמרים, הסרת הגבלה על כמות הפתקים, אפשרות ליצירת פלייליסט להקראת תכנים שונים, ואת תכונת הקראה מהירה.
בכל הקשור לטיולים אפליקצית Instapaper יכולה להיות מדריך הטיולים האולטימטיבי. המדריך שאתם בניתם עם החומר הרלוונטי ביותר שאתם אספתם. עם גישה מיידית למידע, גם אם אין אינטרנט. היכולת לצורך מידע בכל מקום ובכל זמן גם שאין אינטרנט משחקת תפקיד חשוב בטיולים. בכלל אפליקציות המאפשרות צריכת מידע באופן לא מקוון במקומות ומצבים שאין אינטרנט הן אפליקציות שנכון לטייל איתן. הנה כתבה על מגוון אפליקציות אופליין מצוינות לטיולים.

להורדה:
אפליקצית Instapaper באפסטור

אפליקצית Instapaper בגוגל פליי

 

תגובה אחת

סגור לתגובות.

קריאה נוספת